Nathalie žije úžasný život. Je mladá, krásná a má skvělé manželství. Ale v okamžiku, kdy její manžel zemře při nehodě, její svět se zhroutí. Několik dalších let se soustředí pouze na práci, své emoce nechává stranou. Pak nenadále, aniž by věděla proč, políbí toho nejnepravděpodobnějšího muže – svého kolegu, Markuse. Tento zvláštní pár se pak pouští na vlastní emocionální pouť; cestu, která vyvolává nejrůznější otázky a nepřátelství v práci. Můžeme opravdu ovlivnit způsob, jakým objevíme novou chuť do života? Nathalie a Markus, kteří objevili novou lásku, utíkají, aby dali svému vztahu šanci. Je to příběh o znovuzrození, ale také o jedinečnosti lásky. (oficiální text distributora)

Martrix

Název Křehkost by byl sice trochu divný, ale vystihoval by lépe ten stav, ve kterém se hlavní hrdinka ocitla. Bylo tam pár velmi hezkých momentů, které přinutí člověka se zamyslet, ale chybělo tomu pořádné režisérské vedení. Ty momenty působily spíš jako vedlejší produkt vcelku nezajímavě vyprávěného příběhu, než jako pilíře, na kterých má film stát. Hercům bych nevytknul nic a scénáři asi taky ne...škoda, mohlo to být mnohem, mnohem lepší. 66% ()

arnybossy

Řekni mi o tom - co se ti na ní líbí ? S ní mùžu být svým nejlepším já. To je krásne. Nasa krasna Amelia preziva tazke chvile po tragickej smrti jej manzela, az raz jedneho dna, cela zamyslena v praci pobozka svojho neznameho kolegu Markusa :) Amelia to chce ihned vziat spat, lenze Markusovi tento bozk zmeni jeho zivot. Ako to cele dopadne? ()

vesper001

Křehký, romantický, hořkosladký, usměvavý a hlavně francouzský film. Zdejší kritici jsou zklamáni, že v Paříži nesehnali vepřo knedlo a zelo nebylo zelené. Přitom je to přesně ta Francie, co voní čerstvým chlebem, Chanelem a mořem. Švéd je proti tragicky zesnulému Francouzi tragický, ale v pohádkové zemi nad Seinou může i tragéd najít lásku nebeskou. Mně zas Audrey nepřipadala jako femme fatale, ale oběť PTS, ale copak není hezké si představovat, že ať vás život podrazil jakkoli, stejně ho můžete převézt a najít svého Švéda? „Nevím, co je dobře. Dělám prostě to, co cítím.“ Nevím, jestli je Něžnost dobrý film. Hodnotím prostě, jak to cítím. ()

noriaki

A co bylo tohle za experiment? Chápu že režisér toužil natočit tak trochu jiný romantický film, ale jediné co zvládl alespoň uspokojivě byl námět. Příběh Nathalie je ale natočený tak sterilně a nezajímavě, že by nedopadl dobře ani kdyby to byla klasická lovestory. A scénář který měl by potřeboval daleko lepší zpracování. Abych jenom nekřivdil, pár scének je povedených a hudba je doopravdy skvělá a dokázala přinést alespoň nějaké emoce. ()

strelenaL

Úžasné, plné emocí, očekávání. Příběh co vám vykouzlí úsměv, ale zároveň vám vžene slzy do očí. Nemám dále slov. Mé hodnocení mluví za vše. ()

Pedross800

Bóóóže ten Markus byl ale ňouma. Nádherná Audrey tři roky žijící v celibátu byla loženka pro jakéhokoliv lovce. Ne však pro něj, a tak se člověk mohl bavit u jeho váhání a přešlapů, Jelikož to byl ale ňouma roztomilý a vpravdě ryzí, získal nakonec mnohem víc než by dokázal jakýkoliv dravec, nejen prchavý okamžik rozkoše, tenhle svou opravdovostí získal mnohem, mnohem víc. Málokterý film svým názvem tak vystihuje svou podstatu. Tohle bylo opravdu něžné, roztomilé, lehce humorné a hodně francouzské. A závěrečná hra na schovávanou a pohled Audrey, to byl tak magický moment, že u mě vyčaroval i pátou hvězdu. ()

Autogram

Ked sa povie Audrey Tautou, tak si vždy predstavím psychicky nevyrovnanu Améliu. Tu to nebolo tak extrémne, ale s prirodzenosťou to veľa spoločného nemalo. Vlastne vo filme nikto celkom normálny nebol, ani tá firma, kde pracovali. Ani romantika pre starších a pokročilých by nemusela byť natolko odtrhnutá od života. Tretia hviezda je len za úvodnú a záverdčnú časť, ktorá sa vydarila. –––– Zbožňuju vaše vlasy. Jel bych do nich na dovolenou. ()

danca044

Audrey Tautou podle mě vůbec neumí hrát, jelikož ve filmu byla velice nepřesvědčivá. Po celou dobu je chladná, nedává najevo žádné city a vůbec mi tedy nepřijde krásná. Příběh by mohl být zajímavý, ale to by musel být alespoň dobře natočen a musely by v něm hrát herci, kteří hrát umí. Slabých 20 %. ()

pavcas

Kdo jiný by měl hrát ve francouzském filmu nazvaném Něžnost, než něžná Audrey Tautou...Sice se vsadím, že ta holka trpí poruchou příjmu, protože nikdo takhle hubenej nemůže bejt zdravej, ale líbí se mi jak umí hrát i jen gesty a pohledem těch laních očí. Je to taková netypická lovestory, která mně sice neuchvátila, ale rozhodně mi dala důvod k zamyšlení o nevyzpytatelnosti lásky. O tom, že někdy není vzhled tolik důležitý jak si myslíme, že stačí jeden omyl a váš život dostane úplně jiný směr a že stojí za to bojovat o své štěstí a neohlížet se na to, co si myslí druzí. ()

Tejkina

Poněkud zvláštní romantická komedie... Francois byl prostě Francois. Hodně se mi líbil začátek filmu a jejich seznámení v kavárničce... Po jeho smrti už to byl spíše takový průměr, na Markuse jsem si musela dlouze zvykat.... stále ale milý film. Slabší čtyřka. ()

Teree_

Hrozně jsem si přála, aby se mi ten film zalíbil, navíc když tam hraje skvělá Audrey, ale nějak jsem se s ním nedokázala sžít. Smrt milovaného manžela, beznadějně zamilovaný a žárlivý šéf, nepříliš pohledný Marcus, kterého všichni považují za největšího ňoumu pod sluncem a nakonec dojemná rádoby poetická chvilka u babičky na zahradě. To je na mě příliš velké sousto. Je to poměrně milý film s decentním francouzským humorem, ale to je vše, Pro mě bohužel postrádá to symbolické něco, kterým by se mi vryl do paměti. Takhle zapadne do šuplíku mezi ostatní průměrné romantické snímky. ()

kolemjdouc

miluji francouzské filmy.Ale tohle bylo šité na míru pro Tautou.Neskutečně dlouhé záběry na její zajímavý obličej (krásné ženy vypadají jinak ) jakých potkáte na ulici tucty. a akcí poskrovnu.Celé mi to přišlo jakoby odfláknuté. ()

Renata

Tenhle film by mělo vidět víc lidí. A dostat ho do červených čísel. Rozhodně to není komedie. Už vůbec ne romantická. Je to strašně zvláštní film, o kterém nevím, co si myslet. Film o povrchnosti, ale ne povrchní. Takových znám jen málo. ()

filipvrbik

Jedna z takových těch "podivných" francouzských komedií. Není to špatné, ale ani nikterak dobré, prostě ničím výjímečné. Chvílemi to bylo dokonce nudné, ale na druhou stranu sledovat nesourodý pár bylo zajímavé. Celkově to na mě působilo lehce depresivně, už kvůli začátku...50% ()

sona123

Miloučké a skutečně nežné. Francouzské. Pohodové. Nenáročné. A velmi uklidňující. Příjemné...mám pokračovat? Prostě se mi to líbilo, i když na Oscara to určitě není. ()

suzanne1997

Tenhle film není pro kdekoho, člověk se na něj musí cítit, není to komedie, která potěší, když jste smutní, ale film, nad kterým se musíte zamyslet. Každá chvíle v něm něco znamená a na něco navazuje. Má zajímavou a neobvyklou myšlenku, mne však nezaujal. Nevím, čím to je, ale na mne byl poněkud jiný. Očekávala jsem cosi, co nenaplnil, před mýma očima neubíhal, jen se táhl a působil pro ně velice nezáživně. Proto nepřidávám hodnocení, pro někoho může působit dobře, pro jiného méně a sem tam se najde i osoba, které prostě nesedne. Počet hvězdiček není proto, že by byl špatný, ale dávám jich tolik, na kolik film cítím, myslím si, že se najdou i tací, kteří si jej prostě zamilují. ()

ursinko

Nečakal som, že ma tento film tak príjemné prekvapí. Postavám som veril, Markus ma prekvapil, po nejakom čase mi začal byť hrozne sympatický. Dialógy výborné, humor skvelý a navzdory téme som sa kráľovsky bavil. ()

Greg25

Romantické drama ve francouzském stylu, třebaže ne úplně vždy s typickým francouzským šarmem kinematografie. V podstatě čistá romantika s lehce neobvyklým střihem a záběry kamery. Snaha o poetičnost se tak úplně nedaří, ale nelze popřít, že to je bezesporu milý film, díky tomu jak uchopuje téma s přirozeností, lehkostí, lidskostí a nádhernou obyčejností. 75% ()

malypivo

Celkem příjemné, ale v zásadě nic neříkající film. O dívce, která lásku ztratila a pak jí nalezla v nepravděpodobné a zvláštním vztahu s Markusem. Audrey Tautou obvykle oslní víc. ()

Dny francouzského filmu

Dny francouzského filmu