Ledové vody severního oceánu jsou místem, kde studená válka mezi západem a Ruskem nikdy neskončila. Mimo dosah lidských očí tu probíhají nebezpečné hry, provokace a dokazování síly. Nejmodernější nukleární ponorky na obou stranách mají nepřítele odstrašit od útoku, jež by měl za následek stejně strašlivou odvetu. Hry ale skončily! Ruská ponorka pod hladinou pošle bez varování svého soka na dno. Nad hladinou pak zmizí ruský prezident a velení nad armádou i nukleárním arzenálem se ujímá nebezpečný generál s touhou svoji mocnou armádu konečně použít. Válka už není jen hrozba, válka pomalu začíná. Zatímco na souši uprostřed nepřátelského území má americké komando za úkol zajistit a zachránit ruského prezidenta, pod hladinou je povolána do akce speciální útočná ponorka s Gerardem Butlerem v roli jejího kapitána. Musí využít své letité zkušenosti podmořských her na kočku a myš a dostat se až do týla nepřátelských vod. V případě nutnosti útočit. Při své misi v hlubinách najde nečekané protivníky i spojence. (Bontonfilm)

Ankroth

Pokud si tento snímek pustíte v originálním znění s titulky, je to jako byste hráli další díl počítačové hry Call of Duty: Modern Warfare, a to se všemi jejími plusy a mínusy. Čili je to pohledné, intenzivní, kulervoucí, decentně béčkové a možná i trochu naivní. Já osobně se upřímně bavil od začátku až do konce, všem vřele doporučuji jeho shlédnutí. ()

mik74

Těšil jsem se. Na Butlera, na ponorky, Na drama. Jenže ať jsem se snažil fandit tomu střetu světů sebevíc, nefungovalo to. Kluci ponorku řídí jako na playstationu, ruské samopaly snad až příliš okatě rozcupují kdeco, jen ne skupinku amerických supervojáků, ramenatý prezident širé Rusi, který vypadá jako hollywoodská celebrita, střílí, skáče a padá jakoby to dělal denně, a když si zrovna oba kapitáni na ponorce nehledí díky opakovanému střihu nekonečnou dobu hluboce do očí, všichni na sebe křičí. Ne, já nebyl apriori proti dalšímu politicko-válečnému thrilleru, doufal jsem ve větší pecku než v Bílý dům nebo Londýn, jenže ono to bylo prostě horší... Nejuvěřitelnějšími záběry byly podvodní scény plovoucích ledovců, to byla nádhera. Jenže taky setsakramentsky málo. ()

Zaks

V pohode akčnák so sympaťákom Butlerom o tom ako si dvaja nepriatelia vedia v núdzi pomáhať. Pri tomto type filmov sa nedá premýšľať, stačí sa uvoľniť, pozerať a užívať si technicky dokonalé spracovanie súbojov vojenského námorníctva dvoch veľmocí. ()

hovnocuc

Jedná se o klasický Béčko USA vs. Rusko/SSSR s dost naivnim příběhem plnym nesmyslů, slzopudnym závěrem, kdy si všichni oddechnou, standardních postav tohohle žánru (zlej ruskej generál a jeho nesmlouvavej pohůnek, hodnej ruskej velitel, uvědomělej ruskej prezident,kterej za to nemůže, přísnej ale férovej americkej kapitán, pár hrdinnejch vojáků, co jim nevadí, že umřou, pokyvující rusáci, který pochopili, že střílet se má jenom někdy, gerojové, který to vezmou na sebe, atd.) a nezbytnou genderovo-rasovou vyvážeností (na to maj snad dneska už nějaký tabulky nebo co). Jenomže mně se to i tak líbilo, protože to bylo slušně natočený,efekty pěkný, všichni odvedli, co měli, děj ocejpal, byl nekomplikovaně zábavnej a hlavně - já jsem se za celý dvě hodiny nenudil... a kvůli tomu předevšim na takový filmy koukáme, že jo?! ()

karyon odpad!

Bože to je kokotina na entou. Ne béčkový, ale zetkový film. Kdybych si pustil Ordinaci a pak Kameňák, tak dostanu hodnotnější zábavu a kvalitu, než je tahle kravina. ()

Marek.Skalka

Stojí za to se na ten film podívat kvůli Michaelovi Nyqvistovi. Nepíšu to proto, že náš svět nedávno opustil, ale prostě proto, že díky němu je ten zajímavý. ()

Lalaith22

Největší LOL moment přijde na konci. Dramatická scéna, všichni se na ni těšíme. Ruská flotila odmítne potopit americkou ponorku. OK, ruská armáda to udělá sama. Zacílí na ponorku. Ponorka čeká. Ruská armáda střílí vším co má. Ponorka čeká. Střely letí na americkou ponorku. Ponorka čeká. Přesně jednu vteřinu před dopadem střel na americkou ponorku sestřelí střely ruská flotila a zachrání americkou ponorku. (to k smíchu není, proto na to všichni čumíme). A teď pozor... Američani začnou.... tleskat? No fakt tleskat, gratulovat si, jak to zvládli ("Good job, sir!", Thank you, sir!"), plácat se po zádech a vzájemně si děkovat! :D :D :D LOL. Hele jinak super hovadina. ()

doom.cz

Ani nevím, kde bych začal. Díry v zápletce jako pasti na mamuta. Cisterny patosu. Objektivně strašná blbost. Ale když ono se na to tak skvěle dívalo. Butler vs. Nyqvist, spousta celkem pěkně renderovaných scén, děj pěkně utíkal bez nějakých zpomalení nebo zbytečných scén. Parádní béčko, devadesátky pomrkávají a zdraví. ()

ShamanS1000

Béčková jízda, kterou táhne Gerard Butler spolu s Toby Stephensem. Slabší výkon naopak předvádí Gary Oldman a Michael Nyqvist zde vypadá značně nemocně, takže od něj divák ani větší hraní čekat nemůže. Zajímavá je také postava Lindy Cardellini a zasloužila by uznání alespoň na plátně. Scénář není nijak vyšperkovaný, ale podle po přečtení popisu filmu na Netlixu jsem čekal větší hloupost. Naopak musím vyzdvihnout pěkné akční scény a detaily na vojenskou techniku, včetně protilodních střel na podvozcích Tatra. Film stylem připomíná snímky Air Force One, Boeing 747 v ohrožení a Hon na ponorku. Jako oddech i možný náhled na soudobou politiku je film zajímavým přínosem. Hodnotím v rámci žánru na 65 %. ()