Ledové vody severního oceánu jsou místem, kde studená válka mezi západem a Ruskem nikdy neskončila. Mimo dosah lidských očí tu probíhají nebezpečné hry, provokace a dokazování síly. Nejmodernější nukleární ponorky na obou stranách mají nepřítele odstrašit od útoku, jež by měl za následek stejně strašlivou odvetu. Hry ale skončily! Ruská ponorka pod hladinou pošle bez varování svého soka na dno. Nad hladinou pak zmizí ruský prezident a velení nad armádou i nukleárním arzenálem se ujímá nebezpečný generál s touhou svoji mocnou armádu konečně použít. Válka už není jen hrozba, válka pomalu začíná. Zatímco na souši uprostřed nepřátelského území má americké komando za úkol zajistit a zachránit ruského prezidenta, pod hladinou je povolána do akce speciální útočná ponorka s Gerardem Butlerem v roli jejího kapitána. Musí využít své letité zkušenosti podmořských her na kočku a myš a dostat se až do týla nepřátelských vod. V případě nutnosti útočit. Při své misi v hlubinách najde nečekané protivníky i spojence. (Bontonfilm)

Kodousek

Celkově to bylo fajn, politicky okořeněné vojenské střety pod hladinou jsou vždy atraktivní. Co už nebylo tolik fajn, byly laciné efekty, hlavně co se některých záběrů ponorek pod hladinou týká, připomnělo mi to například Crimson tide nebo K-19 Widdow maker, ale přeci jen toto už byl rok 2018 a tak by efekty měli být trochu jinde, jinak ale dobře strávený večer, i přes to, že Oldmanovi, mému oblíbenci moc prostoru nedali. ()

Kamil111

Když je v hlavní roli Gerard Butler, nikdo nemůže očekávat myšlenkově náročnou existenciální studii. Mix devadesátkové naivity, patosu, samozřejmé záchrany světa pod hvězdami a pruhy a přehlídky nejsoučasnější výzbroje vojenského námořnictva vyústil v celkem zábavný retro děj, jenž byl sice předem lehce odhadnutelný, ale ani na chvíli neztrácel tempo. Skvělý Michael Nyqvist jako kapitán ruské ponorky tomu navíc v jedné ze svých posledních rolí dal lidsky uvěřitelný rozměr. A ponorkové honičky mám rád. ()

Horus8 odpad!

LIVINGDEAD napsal že je film skvělý, takže se na to mrknu, protože zřejmě poplavou v krvi :-) po shlédnutí resp. po vypnutí, hodnotím jako odpad ()

NeverEver

Hon na ponorku to asi neprekona, ale jinak fakt dobry film po vsech strankach. Zapletka, akce, uveritelne vykony. Za me uplna spokojenost a 3*** (jeste ze ponorky nevyrabi vyrobci mobilnich telefonu! To by kompatibilita zachrannych modulu a poklopu byla tatam!) a Murmansky zaliv je podle tvurcu spis neco jako v Hleda se Nemo a Hrabe Monte Christo dohromady... nez realny zaliv... no jo ti Americane halt to Rusko nikdy poradne spravne neuchopi...:-) jako nadsazka dobry..... a zatimco Rusove maji slicneho chlapa jako horu... Americky prezident je zenska... boze kam ten svet speje.... ()

zekon

Spokojenost. US remake Události ve čtverci 36-80 :-D Akce, valí to kupředu. Jsou větší hnoje a i lépe hodnocené. Na tohle se fakt dalo dívat a nenudilo! Ano, je to zčásti sci-fi ale zas tak to nebolí. ()

chrisler

Žiadny veľkolepý naucny film to nie je. Ale keď to hodnotím ako akčný film, tak je to super. Nie je to zbytočné naťahovanie stopáže, naopak stále sa tam niečo deje. Príjemná oddychovka na piatkový večer. ()

KyleReese

Příjemné překvapení. Pohybujeme se ve vodách mezi A a B filmy, ale konečně jsme dostali pořádnej film o ponorkách, u kterého nechybí napětí i pěkný vizuál. Na to, že akce na souši má být jen jako doplněk, tak se povedla na výbornou. Jasně, nějaké ty lapsusy ve scénáři se najdou a nápad se záchranou Ruského prezidenta Američany, je jako z růžové knihovny, jenže tohle není film pro hluboké filosofické úvahy, ale pro čirou zábavu. Na ponorce se konečně kapitán chová jako kapitán, a ne jako vyjukaná školačka a žádná demokracie tu neexistuje. Po delší době jsem viděl Gerarda Butlera opravdu hrát a příjemně mu sekundoval Mikael Nyqvist (RIP). Zato přehrávajícího G. Oldmana jsem nemohl vystát. Celkově ve mně zůstávají veskrze příjemné dojmy a přistihl jsem se dokonce u nostalgických vzpomínek, kdy se naháněl pod hladinou Rudý říjen s Dallasem. ()

Lou_Pagi

Krásný film. Amíci jako vždy odvedou nadpozemské hrdinské výkony, což je už asi nikdo neodnaučí, ale ty klady! Gerard jako správný hrdina, si vůbec nehraje na hrdinu, ale považuje se za obyčejného člověka, na což je ve filmu kladený silný apel. Přesto všechno nakonec závěrečný hrdinský kousek, světe div se, neodvedou američani, ale scénáristi nechali zachránit svět rusy. WOW, toto se v USA filmech moc nevidí a za to velký palec nahoru !! ()

Bogrant

Ponorkové drama môžem hocikedy, no tomuto filmu ťažko veriť čo i len toho jeleňa s rodinkou, že sú skutoční a nie to ešte tie hlbinné bitky, ktoré smrdia plátnom a hranie sa na dobrých a zlých, pri ktorom si Američania znova honia ego, že oni sú spasiteľmi sveta a s každým si dokážu podať ruku. Keby aspoň všetci hovorili len svojím rodným jazykom, že by človek tomu nachvíľu možno aj uveril. Netreba však iba všetko haniť, pozerať sa na to ako-tak dá, nie že nie, akurát už má nebaví ten neustály pátos a večne mrzutý Butler s tou jeho držkou. A na čo tu bol doprdele Gary Oldman, to nepochopím. ()

draxxi

V prvni rade pochvala za kameru a vizualno. Mam rad, kdyz se na techto zaberech ze vzduchu i pod vodou nesetri... Pribeh uz me az tak nechytl, ale charisma Buttlera to udrzelo a i napeti se dostavilo... Jeste jedna pochvala za dobrou, tikajici hudbu... 20/12/2021 64% ()

Dusty56

Kvalitní ponorkový akční film. Bavil mě, ale musím uznat, že ve druhé polovině se začali objevovat věci, kterým jsem úplně nevěřil (např. neuposlechnutí rozkazu na bojové lodi) a trochu zkazili dojem z filmu. 70% ()