Ledové vody severního oceánu jsou místem, kde studená válka mezi západem a Ruskem nikdy neskončila. Mimo dosah lidských očí tu probíhají nebezpečné hry, provokace a dokazování síly. Nejmodernější nukleární ponorky na obou stranách mají nepřítele odstrašit od útoku, jež by měl za následek stejně strašlivou odvetu. Hry ale skončily! Ruská ponorka pod hladinou pošle bez varování svého soka na dno. Nad hladinou pak zmizí ruský prezident a velení nad armádou i nukleárním arzenálem se ujímá nebezpečný generál s touhou svoji mocnou armádu konečně použít. Válka už není jen hrozba, válka pomalu začíná. Zatímco na souši uprostřed nepřátelského území má americké komando za úkol zajistit a zachránit ruského prezidenta, pod hladinou je povolána do akce speciální útočná ponorka s Gerardem Butlerem v roli jejího kapitána. Musí využít své letité zkušenosti podmořských her na kočku a myš a dostat se až do týla nepřátelských vod. V případě nutnosti útočit. Při své misi v hlubinách najde nečekané protivníky i spojence. (Bontonfilm)

DAPDO

Filmů o ponorkách jsem zase tak moc neviděl, ale ty co jo, mě bavily. Útok z hlubin se navíc neodehrává jenom pod vodou, ale i na souši a natočený je oboje velice dobře. Je to sice, řel bych, klasickej béčkovej film, ten závěr, kdy si všichni navzájem neskutečně věří, mě už u amíků taky nepřekvapuje a ještě nechápu, proč vzal Gary Oldman zrovna tuhle roli, kdy byl až ten osmej vzadu. Ale celkově pohodová podívaná, 65%. ()

dalziel

No ty krávo.Na Butlerovej farme sa čo to ešte objavilo a nespúšťa to dáviaci reflex.Po všetkých záchranách americký prezidentov mu to konečne išlo celkom fajn akúrat že zachraňuje ruského prezidenta.Garry Oldman je tu len ako marketingový ťah nakoľko ho tam veľmi nie je vidieť.Je to len taký štek z čoho som bol sklamaný.Nebyť toho tlieskania nakoniec dal by som Džerardovi aj 100% na povzbudenie kariery. ()

Torgal

Strašlivé béčko s priam céčkovým scenárom ako od Toma Clancyho po lobotómii. Všetky scény z velenia mi evokovali pätkorunové bijáky s Deanom Cainom a to vrátane prehrávajúceho Oldmana, ktorý sem zablúdil zrejme omylom. Neviem čo na toto musia hovoriť ponorkový experti, ale tie psie kusy čo tam Butler vyvádza s tou ponorkou, kedy stokrát milimetrovo líže skaly a mínovým poľom prechádza s gráciou Cathrine Zeta-Jones vyhýbajúcej sa laserovým lúčom. Akcia sa pritom nezastaví ani na suchej zemi - extrakcia zajatého ruského prezidenta štyrmi americkými borcami je síce prepálená, no slušne spracovaná. Je to tupé až to bolí, ale zároveň zábavné a s dobrým tempom, takže nakoniec prekvapujem sám seba a dávam tri hviezdy. 5/10 ()

tranquill

"Nejen, že jste dneska začal válku, ale taky jste ji prohrál!" Stejně jako tento nezajímavý akční film prohrál u mne. ()

Stíba

Ten film si na nic nehraje a přesto je mnohem propracovanější, zručně zrežírovaný i příběhově zajímavý než spousta rádoby sofistikovaných filmů. Je to čistokrevný akčňák, který velmi dobře míchá suchozemskou s podvodní akcí, má výborné tempo, moc pěkný vizuál a v neposlední řadě skvěle poskládané obsazení. Pokud víte co od toho čekat tak nemůžete být zklamáni. ()

Acrobat

Netuším, kto je Donovan ani čo robí, ale jedno viem iste, že ponorku zvládol na jednotku. Neviem kedy som naposledy videl od neznámeho tvorca s nulovým ensámble za sebou natočiť tak pútavý, ale hlavne priamočiary film bez štipky oddychu. Tie zmeny, ktoré nastanú rýchlo a hneď, zapojenie oboch strán, akcia na mori a zemi, kde sa to všetko síce rýchlo ale nádherne prelína. Brutálnych 120 minút, kde rozhodnutia ani nie sú vycucané z prstu, ale sú v rovine dúfania. Iste, rusáci sú zlí a amíci hodnotoví, ale je to točené s akousi aurou, nečitateľným rukopisom. Permanentne sa niečo deje, a deje sa to s noblesou, že aj ten "únos" prezidenta je akosi reálnym plánom. Donovanovi sa to nerozsypalo a drží to celé po hromade, možno ani sám nevie ako. Možno všetko vďaka rýchlosti, možno skrytého talentu. Bolo veľkou radosťou sledovať tento film výborných záberov, záverov, plánu, hercov a situačných riešení. Klobúk dole. Hunter Killer doznieval veľmi pekne a pomaly. (videné 01.02.2019, BDrip) ()

bearmeedek

Určitě to patří k béčkům, ale ne k těm otravně nudným. Příběh je sice vymyšlen velice zděšeně, ale v kategorii pohádka by to slušně bodovalo. Takže docela film pobavil a řadím jej do lepšího průměru. 70%. ()

Likan7

Strašně pitomý béčko. Já bych Butlerovi hrozně moc přál nějaký kvalitní akčňák. Charisma na to nějaký má, tvářit se drsně umí a s bouchačkou by nemusel vypadat nejhůř. Jenže má nejspíš toho nejhoršího agenta na světě, protože si jak nedokážu vysvětlit, proč leze do takových kravin. Na Útoku z hlubin není vůbec nic, co bych mohl vyzdvihnout. Kdyby to alespoň vypadalo hezky, jenže 90% je ve tmě a nebo v ponorce. Tohle je fakt zlý. ()

gemi

Je to trošku popcornová, jakoby devadesátková verze studené války mezi USA a Ruskem, která se přechyluje ve válku horkou, ale akce je tady od začátku do konce a nenudil jsem se. ()

Inozuka

Svěží béčkový akčňák ozvláštněný tím, že v hlavní roli hraje ponorka amerického námořnictva. Je to samozřejmě taková trochu hloupoučká podívaná, ale s dobrou atmosférou a napětím. V rámci akčního žánru určitě to lepší, co jsem v poslední době viděl a po dlouhé době zase jeden ponorkový film. ()

rublik05

Úplně obyčejné akční béčko, které však moc nedokáže těžit z prostředí, ve kterém se děj odehrává a postrádal jsem nějakou tu charismatickou postavu. Tím nechci říct, že by herci hráli špatně, to nikoliv. Gerard Butler jako kapitán mě docela bavil, stejně jako jeho ruský protějšek Michael Nyqvist, přesto jim však něco chybělo. To samé se týká děje, který na jednu stranu nabízí slušnou akční podívanou, nicméně i tak působí dost obyčejně. Akčním scénám by slušela mnohem lepší kamera a střih, scénář spíše průměrný. Útok z hlubin bych shrnul jako dobře natočený, avšak silně průměrný akčňák, který sice pobaví, ale žádná velká sláva se zde nekoná. 5/10. ()

Nix

Gerard zase boduje, tenhle film je pocta 90tkám jak vyšitá, má to ale vše, co mám rád, skvělý akce, napětí a příběh je poněkud primitivnější, ale to k takovým filmům patří a díky tomu se film nijak nezamotává v příběhu a odsýpá každá minuta. Hned bych šel Gerardovi pomoct. ()

Ceberus

Hmm, zdá se mi to, nebo až tenhle film skutečně ukázal, že při ponoru se nakloní trup, takže všichni stojící musí udělat reverzního Jacksona aka Smooth Criminal? :-) Ze začátku to vypadalo jako solidní čtyřhvězdičkové drámo, nakonec se z toho vyklubal průměrný akčňák, realisticky patrně trochu přitažený za vlasy (třeba kompletní potápěcí výzbroj pro výsadkový tým) a s green-screenem na hranici zkousnutelnosti. Jestli Oldman dostal za úkol, aby jeho postava byla nesnesitelná, tak to zahrál na výbornou, ale mohli tuhle postavu klidně trochu utlumit, aby divák chápal jeho pohled na věc bez nutkání dát mu jednu do držky. :-) Švéd Michael Nyqvist - sympatický béčkový herec - byl opět jako jeho spoluobčan Peter Stormare typecastován jako Rus. Film mu byl věnován, tak budiž mu země lehká. A co se týče ruské strany, ve světle aktuálního (2022) politického dění na Ukrajině by spíš scénáristi mohli přehodit role dobráka a padoucha. Jinak pokud vás baví ponorkové filmy (což je tenhle jen z poloviny), tak spíš doporučuji nejen klasickou Ponorku nebo K-19: Stroj na smrt s Fordem a Neesonem, ale za nejlepší považuji McTiernanovo provedení Clancyho předlohy s Connerym a A.Baldwinem Hon na ponorku. ()

tlesk

Baví-li vás akce, drsní protagonisté, válečné hrátky velkých velmocí, hra na čest a bratrství ve zbrani a kopa patriotismu a patosu, Útok z hlubin vás asi nezklame. Akce pod vodou je výborně a celkem autenticky natočená (nebereme-li v potaz tak trochu nadpřirozenou odolnost ponorky) a je vidět, že si na ní filmaři dali opravdu dost práce (pokud vás zajímá, jak natáčení (na němž spolupracovala i skutečná posádka s opravdovou nukleární ponorkou) probíhalo, mrkněte na video zde). Nemohu říci, že bych se u něj vyloženě nudil. Film jako takový má slušný spád a obě linky (podmořská a s ní se prolínající akce utajeného komanda v Rusku, snažícího se zachránit tamního prezidenta) jsou dostatečně osudové. Postavy jsou dost dobře nastíněny, spolu s motivací a dějovým pozadím, abychom jim fandili. Ačkoli jsou dost neoriginální a (jak už tu několikrát padlo) šablonovité. Co filmu vyloženě chybí, je charismatické záporák, protože onen “zlý muž” ruského prezidenta je prostě příliš generický a nezajímavý. Co naplat, že jak prezidenta, tak ministra hrají ruští herci… Zkrátka a dobře, tohle je americké válečné béčko s kvalitními efekty, které nezklame, ale pokud očekáváte něco víc, tak ani nenadchne. ()

Lavinia

Móc hezký klasicky stupidní špionsko-vojensko-bojový slátanec, dobrá řemeslná práce, která nikterak nezachrání celkovou příběhovou ubohost. ()

neo250

Bavilo ma to viac ako som čakal, preto môžem povedať, že to bol skvelý film o ponorke a námorníctve. Ak nebudem brať ohľad na dej o ruskom prezidentovi, tak nemám naozaj čo vytknúť. Filmu dávam s prehľadom silné 4* ()