Maniak

• Francie Maniac (více)

Ombak▼Penari

Originálně pojatá sonda do duše psychopata. Je otázka, jestli něco takového chcete vidět a navíc v tak explicitním zpracování, nicméně tomu nelze upřít originální nápad a kvalitní provedení. Pro slabé povahy to ale rozhodně není. ()

Rathalos

Drsne,spinave,depresivne,nechutne,brutalne a krvave psycho,tak by sa dal asi opisat tento film,nie je to samozrejme extrem,ale urcite niektorych ludi to moze znechutit,musim pochvalit zvukovy doprovod,kameru a Elijaha Wooda,podal skvely herecky vykon,velmi dobry horor...:-) ()

Lukasinoo

Šli sme do kina s tým, že nevieme do čoho ideme. A nakoniec to boli zbytočné vyhodené peniaze. Polku kina sme sa s priateľkou dívali na seba, pretože niektoré scény boli vážne odvážne. Aspoň, že tam ukázali hobitove nohy, a aj na koncovom vyvrcholení sme sa celkom zabávali. ()

Kadas97

Film z pohľadu prvej osoby je paráda! Čakal som niečo takéto pri filme Doom ale pri Maniakovi to fungovalo lepšie. 90% celého filmu bolo ako sledovať kamoša hrať parádnu FPS s parádnym príbehom. Vraždy boli príjemne mrazivé a krvou sa tiež nešetrilo, čo ma veľmi potešilo. Maniakova psychológia vykreslená do detailu a zahraná perfektne. Elijah Wood s knírkom a mastnými vlasmi je dokonalý úchyláček, nenápadný, zakríknutý a vnútri zranený a plný "bezdôvodnej" túžby po krvi. Jedinečný filmový zážitok. 10 z 10 ()

Johny M.

Jeden z mála remaků, co překonal originál; skvělej vizuál, gore, Robova hudba, kupodivu i Eli Pytel... Jedinou nevýhodou Maniaka je, že teď bude mít spoustu napodobitelů, hlavně co se POV týče... Nemůžu nedat plnej počet! ()

Kingjiri

Na POV kameru si bude muset člověk nejspíš chvíli zvykat, ale pak jistě většina z vás, stejně jako já, tenhle způsob natáčení ocení. Frankovo artově laděný bloudění po ulicích sice občas trochu zanudí, brzo však přijde nějaká zajímavá scéna, která zase divákův zájem obnoví (např. tahání figurín). Nejsilnější částí snímku je jeho ponurá a depresivní atmosféra. Zaujme ale taky kamera, hudba a výkon Elijah Wooda. Jednoznačně žánrovej nadprůměr. ()

gp_one odpad!

Další velká filmová, rádoby originální tragédie s třístránkovým malovaným scénářem (scéna 1: bod, bod, říz - scéna 2: dělej ze sebe debila nebo se chovej prostě přirozeně - scéna 3: říz říz bod - scéna 4: dělej ze sebe ještě většího debila ..........atd.) . ()

AngelG

Jak spousta byla a je zklamaná nad volbou Elijaha, tak já byla v sedmém nebi.. Tohle byl totiž opravdu skvělý výkon a ačkoliv ho asi stejně nálepka Froda nemine do konce jeho dnů, tak tady mi přišel absolutně na svém místě.. Efekty geniální, obvzlášť závěrečná scéna.. a stejně tak geniální byl nápad kamery, kdy téměř 90% z filmu je divák očima zabijáka, což musím trošku smutně konstatovat, v kině muselo být opravdu úžasné.. ()

Charlie84

Hehehe, vostrá romance:) Velmi dobrým nápadem je občasné vypnutí FP pohledu, takže když se k někomu ze zadu blíží kamera, nikdy nevíte, zda-li jde skutečně jen o kameru nebo o...Elijaha, kterému jde u slečen především o účes:) Slečny občas sice mají otravnou chuť hledat v noci bezpečí na osmělých parkovištích obehnaných pětimetrovým plotem, ale až na tohle, vlastně nevím, co bych vytknul. Až na obvyklou otázku, komu je film, v němž si připadáte jako psychopat, díváte se očima psychopata a skončí to vpravdě psychopaticky, vlastně určený. Je mi upřímě líto slečen, které na tohle jejich milí vytáhli v očekávání hororové zábavy, protože už asi do zhasnutého kina nevkročí. Závěrem oceňuji atmosféru zdárně budující soundtrack, ale to je hodně otázka vkusu - někomu to retro-future disko mohlo oprávněně lézt krkem. Za mě tam naopak přihodilo tu pátou do hvězdokupy. ()

dainio

Pálím plný počet. Miluji filmy, které Vám dokážou vyvolat psycho stavy a zároveň artově uchvátit. Originál jsem neviděl, takže nemůžu srovnávat. Tvůrcům se povedl look 80.let. Čiší to z toho. O soudtracku se už zminovali mnozí. Já musím také. Je fenomenální. Už ta hudba je za čtyři hvězdy. Jednoznačně podtrhuje tu nebývale temnou atmosféru. Do toho výborný nápad natočení, očima vraha. Vsuvky, mimo jeho pohled jsou naprosto hodící. Kamera je v tomto filmu alfa-omega. Prostorové natáčení mě dostalo. Zejména v metru. Lehce mi to připomínalo určitou nianci z Osvícení. Elijah Wood se odškatulkoval a má náběh, hrát psychicky vyšinuté jedince i v dalších projektech. Byl jedinečný. A to se jen párkrát mihnul. Ještě jsem se chtěl pozastavit nad řadou velice explicitních scén. Ty jsou totiž odvedeny na jedničku. Takové skalpování je ukázáno hodně detailně. Nebo scéna v hotelu, kdy nožem řeže do zad. A takhle bych mohl pokračovat do nekonečna. Slabší povahy by se tomu opravdu měli vyhnout. A také lidé, jenž mají nějaké psychické poruchy. Pro ostatní je to požitek a rozhodně jeden z nejlepších hororů loňského roku. ()

snoodles

Přes všechny nelogičnosti, které už jmenoval Jericho666 (svazek klíčů a kamerový systém, který určitě musel být i v metru, mě irituje nejvíc), musím uznat, že to bylo dobře udělané. Ten konec tedy wtf, ale v rozhodování mezi třemi a čtyřmi hvězdami hodnocení napomohla hudba, která sedla. Velmi sugestivní. ()

ortoncz

OU Elijah před kamerou za kamerou nikdo nesmí stát nebo se nebudu dívat. Celkem zajímavý nápad, ale provedení až tak tak dobré není. Spíše jde o šokující záběry z pohledu vraha, než o cokoliv jiného. Prostě nějaký dobrý moment tomu opravdu chyběl a konec je takový divný. 60% ()

Blaogranas odpad!

Tak tohle jsem fakt nedal. Při vší snaze jsem vydržel půlku, ale nablití mi bylo hned od začátku. Jeden z nejodpornějších filmových počinů, co se mi kdy dostal před oči. ()

katmandzoo

Zaujímavý, no nijak prelomový snímok o psychopatovi prenasledujúcom svoje obete, z ktorých si vlastným spôsobom vytváral svoje družky. Lipnutie na matke a zanedbaná výchova počas detstva v ňom zanechali trvalé následky, ktoré sa odzrkadlili v jeho skutkoch a v spôsobe, akým vnímal realitu. Miestami napínavé, miestami nechutné. Vyzdvihujem psychadelickú a do filmu skvelo sa hodiacu hudbu. Elijah Wood v celkom slušnej forme, i keď po väčšinu filmu sme ani nemali možnosť vidieť jeho herecký výkon, keďže film je podávaný v tzv. POV verzii, teda z pohľadu hlavnej postavy pripomínajúcej hry z 90 - tych rokov. Priemerný snímok, na ktorý pravdepodobne do mesiaca zabudnem. ()