Maniak

• Francie Maniac (více)

Montmorency

Až na první vraždu je to pěkná nuda, pravidelné sekvence jako podle jízdního řádu, ego-perspektiva občas použitá je určitě zajímavý nápad, ale čeho je moc, toho je moc - příliš psychopatické, málo napínavé.... ()

Ether

Napriek tomu, že obrazy sú až desivo realistické a šokujúce, doslova som sa nudila. Dej sa odvíjal v monotónnej šablóne – nájdem obeť, zabijem obeť, čo sa s menšou či väčšou obmenou zopakuje niekoľkokrát. Spomienky na detstvo majú objasniť motiváciu hlavnej postavy, ale od takto komorného deja by som očakávala trochu hlbšie psychologické prekreslenie. Nápad „kamera očami vraha“ sa mi vidí zaujímavý, ale výraznejšie sa ma nedotkol (možno až na scénu v Anninom byte). Asi by som od toho očakávala, že sa nájde nejaký odtieň jeho charakteru, prežívania, ktorý sa dotkne diváka, zapochybuje o uhle pohľadu, uverí, že čosi, nejaká skrytá časť sa týka aj jeho. Napokon, ťažko povedať, či Eliah hrá dobre, keď ho tam veľmi nevidno. Záver snáď najväčšie sklamanie – prihliadnuc k neskonalej ochote náhodného vodiča zabíjať cudzích ľudí a k Frankovým terminátorským schopnostiam, som sa aspoň so sklamaním pobavila. ()

Va33ek

Jediné co se mi na tomto filmu zamlouvalo byl pohled z první osoby a hudba. Jinak mě to vcelku dost zklamalo. Doufal jsem, že aspoň na konci dostanu festovní tečku, něco co mě zvedne ze židle. Abych se přiznal, tak mě to opravdu zvedlo ze židle, ale úplně jiným směrem, jakým bych chtěl. Dostavil se mi akorát pohled na směsici nechutných scén, které mě opravdu neoslovily. Konec mi vyloženě přišel více než debilní. ()

Zavin

Jedno je jasné, tenhle film už nechci nikdy znovu vidět. Přestože se považuju za otrlého diváka, který má v tomto, nebo podobném žánru dost nakoukáno, tak tohle mě dostalo. Psychedelický výlet do denní reality pacienta Froda byl pro mě velmi těžko stravitelný. Bohužel všechny fragmenty filmu počínaje vizuálem, hudbou, atmosférou a konče Woodovým ztvárněním psychopata, jako celek fungovaly na jedničku a tím vzniknul jeden uber hnus. Musím se utěšovat tím, že snímek zcela jistě neparafrázuje něčí realitu ve skutečném světě a jde pouze o jakousi drsnější pohádku pro dospělé. Nepamatuji si, že by se mi u nějakého filmu stalo to, že jsem to za a) nechtěl dokoukat b) kuchaných obětí mi bylo fakt líto a přál jsem jim happyend, nikolivěk deadlyend c) vadily mi gore scény d) aby po 30 minutách filmu odněkud náhodně vyskočila švestka a milého psychouše rozstřílela na hadry. V LoTR mě Frodo totálně iritoval, v tomto mi z Froda zalézal mráz až do morku kostí. Fuj tajbl velebnosti, některé věci je lepší nevědět... ()

Dracek003

Prvně musím strašně pochválit kameru. Pohled z pohledu zabijáka je velmi zajímavý. Jinak si nelibuji v tak moc zvrácených zcénách a skalpování. A z mého pohledu nedokončeného příběhu. Dalo se to dotáhnout. Asi nevěděli jak film dotáhnout do konce tak následovala horší a horší zcéna. Neočekávala jsem nic závratného a to to splnilo. Herecky si myslím, že to bylo moc dobře obsazeno. ()

artudytu

Temné, až uchylné, což je přesně to, co od toho lze čekat. V první řadě bych však vypichl HUDBU! Od první sekundy až po tu poslední pecka za peckou. Pan ROB tu konečně dostal volnou ruku, a je to špica. Nezbývá než litovat, že nebyl pozván, jako producent s volnou!! působnosti k dalším thrillerum. Nebál bych se tvrzení nejlepší soundtrack vůbec. U mě každopádně nevymazatelně zařazeno vedle hudebních kultovek jako star wars, barbar conan, pán prstenů či ink. ()

ciapok odpad!

keď holka pustila "Goodbye horses", skladbu, ktorá odznela v nedostihnuteľnom a nedotknuteľnom Mlčaní jahniat, cítil som sa trápne za hercov, za tento film. Smiešna záplata cez pôvodného Maniaca a ešte aj s plagiátorskými stehmi ... ()

SatchS

Zrejme sa už minuli všetky originálne vtipy o Frodovi Pytlíkovi, pretože, samozrejme, nie je nič zábavnejšie, ako vtipne a chytro nadhodiť referenciu o Pánovi prsteňov pri každom filme Elijaha Wooda. Popri zachovaní si spoločenského statusu netreba zabúdať nazvať Daniela Radcliffa pri každej možnej príležitosti Henry Potratom. Tak inovatívne. Úprimne som nečakal, že práve tento počin tu bude v modrých farbách, ale tunajšia patetické pičoviny obľubujúca väčšina je niekedy nevyspytateľná. Herci hrali, malo to dej, brutálne scény boli zábavné a reálne. V určitých chvíľach tomu chýbal spád a priamočiarosť, ale to je asi spôsobené tým, že to režíroval nejaký teplý Francúzsky hipster s hranatými okuliarmi a bradou jak Billy Gibbons. Nevadí. ()

tXtX

Dramaticky znepokojivá a brutálna jazda s Elijahom Woodom za pochodu absolútne fenomenálneho soundtracku robí z MANIAKA extra lahôdku pre hororového fajnšmekra. Jeden z najlepších počinov za posledných desať rokov.. minimálne(!). ()

mdf

Zklamání a to obrovské. Elijah Wooda zde angažovali asi jen jvúli tomu,aby přitáhl k filmu lidi. Stát s mačetou,mít vlasy do obličeje,děsně se mračit a někoho občas probodnout,to byl opravdu výkon na oskara,nemluvě o nepodařených digitálních efektech.jako bych viděl vyvražďovačky 80.let.(Pátek třináctého atd.),ale ty měli něco do sebe.V každé vyvraždovačce musí být pěkná holka,která má prsa a nejlépe v kraťasech,takže to múže hrát skoro každá,která to splňuje. Nora Arnezeder mě tady moc taky neoslovila,ale rok po té v Angelice,už to byla jiná sexy dračice. ()

Ospalek

Tak nějak jsem úplně nepochopil o čem ten film vlastně má být.. Hlavní postava starající se o figuríny zabíjí náhodné ženy, přičemž to vyvrcholí tak, že se pokusí zabít i svoji kamarádku? Shrnuto, film je celkem o ničem, žádná psychologie postav, rozvinutí děje.. nic takového. Přesto bych řekl, že jsou i horší filmy a odpad si tenhle kus nezaslouží. ()

lubosco

Frodo je tak trochu dosť úchyl (chudák Elijah už bude Frodo navždy). Teda vlastne sa volá Frank. Má zjavne traumu z detstva, keď ho vychovávala matka, ktorá sa mu vybavuje ako ju obrábajú chlapi a šnupe koks, vlastne je to celé o nej. Má obchod s figurínami a jednou z jeho úchyliek je skalpovať ženy, a zdobiť figuríny ich vlasmi. Občas máva desné migrény. S týmto materiálom narába film, a narába s ním dobre. Kamera ide skoro stále akoby z pohľadu hlavného hrdinu, ktorý funí keď ide do akcie, dáva to tomu správny feeling k tomu atmosferická hudba. Frank robí desné veci, niekedy doslova pritiahnuté za vlasy, až je trochu divné, že nikto nič nevidí a nepočuje. Záver je masaker, naneštastie ani veľmi sympatická Nora to nedala. Riadne psycho, ale asi nie pre každého. ()