Maniak

• Francie Maniac (více)

ruhebitte2010

Tento film se špatně hodnotí. Na jednu stranu nemá nějak extra skvělou atmosféru a děj není zrovna složitý, ale na druhou stranu je plusem výkon EW, kamera, hudba a nakonec i nějaká ta psychologie postavy vraha. Určitě stojí za podívání. 70%. ()

ZdenoLo

Elijah Wood vyzerá ako maniak už sám o sebe, takže maskéri asi moc roboty s ním nemali. No jedine čo sa mi na filme páčilo (až na pár výnimiek) bola super hudba, ktorá mi pripomínala talianske horory s 80tých rokoch. Účel vžiť sa do maniaka pohľadom s prvej osoby nebol tiež nejak extra dobrým nápadom. Občas mi to aj vadilo. ()

Krabak

Jako horor to stojí dost za ho*no. Ovšem co se týče psychologické stránky, tak ten týpek měl fakt problém a co se týče tohoto žánru, tak je to lepší průměr. --->65% ()

bloodline

Lahôdka pre začínajúcich hrdlorezov v oblasti mäsiarstva, patológie a psychiatrie. Ak počas štúdia vynechali hodiny skalpovania, Maniac im ich pomôže plnohodnotne dohnať aspoň opticky. Pre indivíduá, ktorým nadelili sudičky menej odolný žalúdok (rovnako ako mne), nezostáva nič iné, ako vyčkať na odľahčenú a psychologicky súdržnejšiu verziu. ()

J*A*M*A*L

No Francku Khalfoune, vidíš jak to jde! Dnes jsem poprvé okusil jeho režii v podání béčkového hororu P2, která mě teda moc nevzala, řekl bych, že to byl čistý průměr, což však Maniak, který jsem shlédnul po projekci P2 nebyl ani zdaleka. Spolu s Tarantinovým Djangem je tento mysteriózní hororový brutální, drastický a krvavý snímek mým nejočekávanějším kouskem tohoto roku. Mohu jen litovat, že jsem na to nevyrazil do kina a mohu konečně jásat, že se mi líbil film, u kterého spolupracoval (i přesto můj oblíbenec) Alexandre Aja. Ještě před samotnou projekcí filmu jsem si řekl, že pokud se mi Maniak bude líbit, tak tomu s radostí vysolím pětihvězdičkovou bombu, jako právě u Djanga, ale při úvodní půlhodince jsem tak nějak názor měnil a zdálo se mi, že to bude solidní nadprůměr, tedy jasné a kvalitní čtyři hvězdičky. Po půl hodině filmu se to však změnilo v nejlepší hororový mysteriózní thriller, který bych mohl nazvat dokonalým! Navíc jsem se mohl kochat také téměř dokonalou režií, ano ta režie mě fakt dostala, jen mě mrzelo, že tam bylo málo záběrů na Elijaha Wooda, ale možná tím to mělo to kouzlo. A také výborné výkony herců a zvlášť také Elijaha Wooda. Nevím, kdy se mi naposledy tak moc líbil horor, ale tohle je prozatím můj největší hororový zážitek, který jsem od posledního ode mě pětihvězdičkového hororu viděl! Jak říkám: dokonalý thriller. Jako remake jsem snad žádný lepší neviděl! Mé dva prozatím nejočekávanější filmy letoška svou roli zvládli na výbornou s hvězdičkou. Maniak také překonal můj přetrvávající zážitek s právě Tarantinova Djanga. Tento filmový zážitek bude trvat hodně dlouho. Geniální dílo! ()

lucijelucije

Je to děsivé, morbidní, prostě asi takové, jaké to mělo v plánu být. A možná proto mám s tím problém..Řeznické scény byly na můj vkus až moc, a celkový dojem z příběhu mám takový nijaký..prostě krev, krev, skalpel a zase krev..Co se mi ale na filmu líbilo, byla výborná kamera..ta zasluhuje chválu..Jinak jedna vražda za druhou, nepovedená láska, psychouš maniak. Konec. ()

iampatrik

90% Nebojím se napsat, že se jedná o něco slabší, ale za to brutálnější variaci na Drive. Deptající,hypno-psycho atmosféra a děj, vše umocňuje hudba a kamera (už jen proto jsem měl chuť si film každou chvíli přetáčet nazpět) a antihrdina nemusí být "vidět" aby i přesto působil tak, jak má. ()

Abiosis

*KDE JE OLD SHATTERHAND?* Choromyseľný Elijah ma potešil - i keď nemal čo hrať - len kde-tu ďobnúť nožíkom a seknúť sekáčikom. A ešte trošku vypúliť očičká pri pozeraní sa na svoj odraz vo všakovakých zrkadlách. Kamera je totiž väčšinou riešená tak, ako keby sa divák pozeral zrakom hlavnej postavy - všetky tie vraždy potom prežívame akosi intenzívnejšie. Dôvody jeho špecifickej "manipuláce" so ženami a ich časťami išli akosi mimo mňa (buď som ich nepochopil alebo ich vysvetlenie nepostrehol), no i napriek tomu ma jeho hra na Vinnetoua zaujala. Verdikt v 1 vete: Choré, zvrátené a spracované takmer "artovo", no i napriek tomu dobre stráviteľné. 04.09.13 ()

ondrula

Od tý doby, co Elijah Wood dojemně ztvárnil depresemi těžce zkoušeného Froda, hraje už v podstatě jen psychopaty. A v Maniakovi hraje toho magora fakt dobře. Je to asi nejlepší POV film, jakej jsem zatím viděl. Je to ten druh thrilleru, ve kterým se pořád něco děje, divák nemá možnost se nudit u nějakých dementních žvástů a vůbec je to dost zábava. ()

Perverz

Nemůžu si pomoct, ale i přes pěkný zážitek mi přijde film dost chudý co děje tak krutosti a vyložení psychopatického sklonu hlavního hrdiny zabíjet. Ten nápad je slabý. Kdyby byl Wood aspoň znásilňovaný svým otcem, dědou nebo nucen v trestaneckém táboře kouřit kutasy. Tak to pochopím. I ty vraždy mohli být trochu krutější. Dále mě nezasáhl ani soundtrack, který je zde velmi vychvalován. POV je na jedničku, tuhle kamerovou hru jsem si užíval. Chápu i čtyřhvězdičkové hodnocení, taky bych ho dal. Alespoň za reálnost atmosféry, jenže to je málo. ()

Lefty86 odpad!

To jsem si naběhl, kdo tohle natočil???? Ten by měl sedět pod zámkem pod 24h kontrolou, nejen pro to že je to pokus o nějakou děsivost ale takovou kravinu může natočit jen úchylnej pitomec. Film bez děje, příběhu, nápadu, jen vražda za vraždou, jedna téměř jako druhá. Prostě o ničem. Ženská které jde o život a má v ruce kudlu jako kráva se vlastně moc nebrání, aby ji magor mohl dostat a ona ho potom mohla probodnout rukou od panenky a bránila se jako týgr z mompračemu, ten kinžál se jí asi nezdál dost efektivní. ()

Schuldiner

Tak...je k vidění pár dobrých nápadů s maskami...ale vlastně nic víc tenhle film nenabízí. Atmosféra mdlá, nuda, šeď, bez pořádného děje, divně jednající postavy, a navíc - bylo mi úplně jedno, jak to dopadne. I když konec byl celkem stylový, víc jak jednu hvězdičku to ode mě nedostane. ()

Hyb_rid

Nečekaně dobré, až na tu zvukovou nevyrovnanost, která mne neskutečně rozptylova od absolutního ponoření do postavy Franka. ()

Milodar

Bilbo Pytlíkovi se stýská po mamince, a tak si musí najít nějaký ten relax. Je to naprosto dokonale udělané, jen mi připadalo i těch 89 minut jako by tam byla ještě jedna nula za devítkou. Asi jsem málo maniakální, ale to samé dokola mě už nebavilo. Taky mám raději promyšlené, racionální vrahy, než takovéto pudové, co vše vsází na to, že je nikdo neuvidí. A k tomu hudba dosti úděsná. ()

Prochy38

Dost jsem se těšil na A. Olivo, ale tady se nijak zvlášť neukázala.... Každopádně jsem mile překvapen. Film má hloubku a řekl bych, že i umělecký podtext. Dali si fakt záležet na profilu psychopata, které E. Wood ztvárnil výborně! Krásná N. Arnezeder taky potěšila oko. Spokojen. Je to drsné, krvavé, ale dobré a člověk je fakt zvědavý, jak tohle dopadne. Hezké. ()

ApsidalTill

Nejaký ten krvák na večer? Tak určite Maniac, včera som to zlupol a divil som sa, kam ten Frodo "Chlpatý Pytlík" dokázal dostrkať svoju vyrezávanú a soplom lakovanú kocápku a jak blízko je, zo Stredozeme rovno do krásneho vyvražďovacieho trileru. Samozrejme ako hráč, potom ešte musím doceniť štýl konceptu celého filmu, kde si to Frodoš dáva ako FPS hru a keď už tasí nôž za účelom skalpovania a následného otierania svojich genitálií o úlovky, tak to má dôstojný nádych kdejakej porno produkcie pre tých "náročnejších". Samozrejme Maniac má aj kopu nedostatkov, zvlášť v situáciách, kde sa razom celé mesto vyprázdni a všetci doma čučia na hokej, len jedna ľahká deva na neistých podpätkoch, uteká zlomeným krokom rovno na nôž nášho milovníka. 3 skalpy z 5-tich. ()