Maniak

• Francie Maniac (více)

Flopik

Neviem čo k tomu napísať . Nechcem byť kritický ale mne sa to nepáčilo.Celé mi to prišlo zvrhlé a úchylné ani neviem prečo.Brutality tam bolo málo ale zase oholených hláv pomerne dosť.Elijah tu bol strašne nesympatický čo je len dobre zato +.Aspoň že sa tam objavila Nora to mi zdvihlo náladu inak som len čakal na koniec.Mne sa to proste nepáčilo bohužiaľ . ()

zahadum

Drsné, naturalistické a psychicky na hrane pre diváka ako som ja....má to však nepopierateľné kúzlo v podobe štýlu kamery ktorá je akoby umiestnená v očiach nezvykle brutálneho vraha mladých žien. Druhým lákadlom je navodená atmosféra špinavej bezútešnosti súčasných tmavých zákutí miest...veľkým pomocníkom navodenia tejto atmosféry je jednoznačne originálna hudobná zložka navodzuje atmosféru rokov 1980+....Hlavný predstaviteľ je správne " tuctový a bežný " nie je to ksicht od ktorého by ste utekali s hrôzou preč...a v tom je jeho " čaro " v tom je jeho nebezpečnosť....dievčatá sa pred ním nemajú na pozore a to ich stojí život....krutý film o jednej traume z detstva prevedený veľmi naturálnym spôsobom na plátno kín. ()

Game90

Nová, nezvyčajná POV kamera bola naozaj dobrá....hlavný hrdina Elijah Wood trošku nezvyk na dvoj kilového vraha ale dalo sa to prekusnúť a nakoniec to bol naozaj vydarený horor... ()

warrenur

Prekvapujuco atmosfericka zalezitost a fajny vylet to mysle uleteneho psychosa, ktoreho Wood teda bez problemov, len svojimi vytrestenymi zrakmi stvarnuje. Nie je to sice plne stvorhviezdie, ale nenudil som sa ani trochu a vyslovene rusive veci absentuju. Je to predsa len ine stvarnenie, ako mraky toho balastu s privlastkom - horror, ktore sa len tak hrnu od menej nadanych reziserov. ()

tyna97

Zajímalo mě to, ale má to víc záporů než kladů. Ze začátku asi do půlky to bylo celkem nudné, ale jak se tam objevila Nora, začalo to být zajímavější :-) 3 hvězdy dávám za Elijaha a Noru a za skvělou hudbu. ()

KOZEL84

Vyloženě skvělá je tu hudba a Wood se na to tak hodí (ksichtem)-nehodí (měl nějkou páru nato že je to takový chcípáček) a i znepokojivá atmosféra tu určitě je (tu Aja celkem umí).Ale mě takové filmy spíš otráví,než že bych si u nich šahal na pytlíka. ()

johnymdoe

Velice zvláštní, ne/vkusně vražedně úchylnej snímek, při kterém jsem se chvílemi styděl, že jej sleduju. To cele s Bilbem Pytlem hlavním "hrdinou" a to celé z "first person" pohledu. Hrál to hlavně hlasem a co hrál bylo výborné, ostatní role také dobré, hlavní hrdince člověk přál přežít a žít. Nebyl to horor, bylo to psycho. Pro slabé povahy určitě NE, ale něčím velice zvláštní. Dobře natočené, dobře vymyšlené, dobře zahrané. Dobrý film pro začínajícího vraha žen a indiány všeho druhu...skalpy sem! Muže či děti nešetřte! 85% Příště pochopitelnější konec. ()

owwidius

Vzdy som dumal nad tym, ci a ako by sa dal spravit cely film len z pohladu hlavneho hrdinu, no a zjavne to ide. So zopar scenami sa v tomto pekne vyhrali, ale casom je to asi trochu unavne. A film samotny, rozhodne je najzaujimavejsi ten pohlad. Psychologicky je to ale plytke a atmosfera je bohuzial tiez velmi slaba, skor to je take exploitation. Scena s autom ku koncu, wtf? Skoda, mohol to byt velmi zaujimavy kusok. [#23/2013] ()

Radek.SCH

Pár ikonických scén ještě dobrý film nedělá (nůž pod bradu, achilovka, jakékoliv skalpování). A scény typu "utíkám a zrovna není nikde nikdo" už mě v podobných filmech vážně štvou. ()

agassi68

Klasické dvojhviezdičkové béčko. Všetko ide po nalinajkovanej trase bez náznaku prekvapenia. A bez mena Elijah Wood by tento snímok skončil v prepadlisku dejín tohto pokleslého žánru. Napriek tomu, že na rolu psychopatického zabijaka sa zúfalo nehodí. Hviezdu pridávam za Noru Arnezeder a výbornú muziku. ()

Hapretor

Oproti originálu více záživné a i úsměvné zároveň. Přišlo mi, že tady je lépe podaná ta jeho rozervaná mentalita kvůli zkurvenému dětství. E. Wooda vůbec nemám rád. Ale tady mi nevadil, dokonce řeknu, že se sem hodil - kdo by byl řekl, že 160cm velký hobit s očima panenky a pacičkama batolete je schopný takových zrůdností !? - Svým způsobem jsem mu fandil. Ale je jen jeden způsob jak tento žánr ukončit. Hlavní hrdina musí zemřít. Nakonec je mučedník, soucit se tím ještě prohloubí. U mě tedy ano. A logiku a do očí bijící nesmyslnost jsem velmi tolerantně přehlížel. ()

GOREGASM

Odvážný nápad s first person perspektivou vychází na jedničku a atmosféra mnohokrát nabývá řádně sugestivních rozměrů. Psychicky porouchaný Elijah Wood se díky zvolené formě na plátně moc neohřeje a většinu role uhrává hlasem, nebo těžkým oddechováním. Působivost jeho nevinně vyhlížejícího a psychicky rozpolceného maniaka tím ale získává potřebné grády. Vše ostatní už je "jen" řemeslně zvládnutý slasher, jemuž ale nepromíjím originální pojetí a napínavé first person jatka. Vše v dobrém. 75% ()

rusty09

Nemuzu rict , ze by to byl spatnej fim. Tak nejak celej film je o zabavu postarano,rezacky taky pekny,ale po skonceni filmu zjistite,ze to bylo tak nejak o nicem. ()

strikeman

POV porno pro sadistické úchyly, které nemá s hororem nic společného. Ani jednou se neleknete, nebojíte se, maximálně si tak odplivnete hnusem. Jedna pecka za poměrně nevšední pojetí...20% ()

Shredo

Vďaka pre mňa novej forme projekcie (POV), akú som doteraz výdaval len v porne alebo v klipe od Prodigy, som bol nadšený. Tvorcovia sa s kamerou naozaj vyhrali, film nabral rozmernejšiu formu. Film je plný hnusu a nechutností spojených s Frankovým psychopatizmom, až som mal som niekedy pocit, že som uväznený v ňom a musím sa na tie príšernosti dívať. Škoda len tak klišovitého záveru, ktorý som videl xkrát a musím uznať, že po tak skvelej jazde prišiel rýchly dojazd, inak by to bolo za 5* ()

fr3ak

Znepokojivá forma, Elijah Wood jak ho neznáme (a sakra dobře!), plus slušná porce masa. Ale bohužel se to u mne nějak minulo účinkem. Musím však uznat, že takový přístup k remaku chválím. ()

Ombak▼Penari

Originálně pojatá sonda do duše psychopata. Je otázka, jestli něco takového chcete vidět a navíc v tak explicitním zpracování, nicméně tomu nelze upřít originální nápad a kvalitní provedení. Pro slabé povahy to ale rozhodně není. ()