Maniak

• Francie Maniac (více)

Wormboy

Bal som sa obsadenia,pretoze v Elijaha Woodovi som si sialenca fakt predstavit nevedel. Omyl, bol to prave on, ktory spravil z tohto filmu dobre stravitelny krvavy pokrm. A ano, ta POV realizacia bola velmi podarena, hoci mi spociatku trvalo, kym som si zvykol. 3,5/5* ()

pufina

Dlouho jsem nebyla na film tak natěšená jako teď. Trailer mi vyrazil dech. Film začal tak neskutečně pěkně, ale pokračoval nesmírně stereotypním a nudným tempem. Závěr měl hodně co do sebe, ale to na záchranu celkového dojmu nestačilo. Scény zabíjení byly brutálně psycho, to bylo výbornýýý! ()

Ketchi

Suprová hudba, POV záběry taky parádní. Kdo má rád masíčko, ten si přijde docela na svý, hlavně na konci. ()

Bane_Boss

Pátou hvězdičku jsem dal, protože jsem úchyl a líbila se mi brutalita a litry krve ve spojení s ženskou krásou. Ale tak či tak, skvělý film jak lusk. Fakt, že je celý film z úhlu pohledu MANIAKA, to totálně posouvá na jiný level. Prožil jsem těch 89 minut jako on a z listu "Co musím v životě ještě udělat" si mohu odškrnout "Zabíjel kundy z důvodu mommy issues". A nebyl bych to já, kdybych se nezamiloval. Tentokrát do druhé oběti, tetované suicide girl, která tam tančila v sukničce(pak i bez ní hihihi) na Goodbye Horses, jež všichni známe z Mlčení jehňátek. Love HEEEEEEEEER!!! Ale i Anna nebyla špatná - muck! V souhrnu musím říct, že to byla skvělá jazda a budu přemýšlet o tom, zdali si to nezaslouží být v mém Top Ten! Nyní du ven na HON. Proč? Bo sem KURVA MANIAK! ()

arnybossy

Toto bolo na mna uz prilis.Ak ste fajnsmekri skalpovania zenskych hlav, mnohopocetnych bodani nozom bez jedineho strihu a inych ohavnosti, tak smelo do toho. Film urcite nenudi, no pri chronickych absurditach inym filmom podobnych som sa zase chytal za hlavu. Pre mna najkrajsou vecou na celom filme bola mlada francuzska herecka Nora Arnezeder, na ktoru sa divalo velmi dobre, az pokial....sak to si uz domyslite. ()

URBAN

Horory moc v lásce nemám , ale na tento jsem se obzvlášt těšil už jen kvůli technice kterou je nahráván no kdybych měl říct pravdu nebylo to pravé ořechové , ale když to vemu tak to bylo technicky zvádnuto bravůrně stéjně jako hudba jenže celkově to na mě nepůsobilo tak jak jsem očekával ( 2.5.13/MAC ) ()

Noviik

Gandalf měl pravdu. Tohle dobrodružství a síla prstenu Froda změnila. Více, než si kdokoliv dokázal představit. ()

panMartin

Film pro silné a odvážné diváky! Dobrý psychothriller s moc dobrým technickým zpracováním. Elijah Wood působí jako maniak excelentně role mu sedla. Zahrál to na jedničku, to se tomu musí nechat. Dále zaujme a dost možná i překvapí množství krve a brutalita útoků spolu s perfektním hudebním doprovodem. Kamera byla skvělá,sleduje vraha až moc zblízka a z toho jde pak větší strach. Né, že bych se teda nějak bál, ale větší psycho jsem už dlouho neviděl. Možná půjde o skutečně jeden z nejlepších hororů tohoto roku. Maniak není pro slabší povahy. ()

Nivenx

Parádní horor očima vraha Elijah Wooda, který likviduje všechny ženský v dosahu a docela mu to jde. Scénář není přiblblý, scény jsou brutální a perfekně zvládnuté. Celé je to takové depresivní a rozhodně stojí za to, tenhle film vidět. Škoda, jen že Elijah je tolik spojován s hobitem Frodem, protože i takhle mu to docela sedí a alespoň vrhne na diváky i drobet jiné světlo. Kdo nad tímhle filmem váhá, zda shlédnout či ne, tak vřele doporučuji. Je to jak parádní výlet do pakárny. 80% ()

Sabrewulf

Kdo ví, jak bych Maniaka hodnotil, když by byl natočený běžnou formou. Asi mnohem níž. Kamera z vlastního pohledu tomu ale dodává něco zvláštního (a originálního samozřejmě). A taky jde o to, že Frodovy oběti jsou povětšinou vulgární, nebo krávy. Nebo vulgární krávy. ()

Doudis19

Nevšedně podaný obraz psychopata, ve kterém se prolínají dvě linie jeho života. Dětství, z kterého ona posedlost zřejmě pramení a současnost, kde už bez skrupulí skalpuje jednu couru za druhou. Nevšední je především, že zhruba 80% všeho, co se na plátně odehrává, vidíme přímo z vrahovy perspektivy. Dále zaujme a dost možná i překvapí množství krve a brutalita útoků spolu s perfektním hudebním doprovodem. Hororový rok 2013 vůbec nezačal zle! ()

kinghome

Konečně pořádnej Áčkovej brutální psycho nářez. Už když jsem slyšel, že se na filmu bude podílet Alexandre Aja, tak jsem věděl, že to bude bomba a nespletl jsem se. Nápad udělat film o brutálním magorovi z prvního pohledu je úžasnej a skvěle to dokresluje tu skvělou atmosféru..... Nechápu proč ty lidi odcházeli z kina, když skalpoval tý ženský vlasy s kůží, nebo když přešmikl té holce achilovku. Snad nečekali, že jsou na nějakou pohádku. Ale tak jejich problém. Tenhle film měl všechno! Skvělého Wooda, kterýmu ta role magora náramně svědčila, hromadu krve a sraček, kozy, pád do temnoty a naprosté zmagoření hlavní postavy. Prostě všechno co si můžete od hororu přát. někdy mi až byla špatně a to vydržim hodně. To skalpování je udělané strašně realisticky a to slabší povahy těžko rozdýchávají. Alexandre Aja znovu nezklamal. Škoda, že nebude dvojka. Ale skončilo to skvěle. ()

Specter

Pokaždé když slyším, že se bude točit remake jedné z klasik, tak se děsím, protože ´Murica zvládne pozmrdit i největší kult. Tady se to nestalo a Maniac dostal parádní nový kabát a Elijah Wood vytáhl neuvěřitelný výkon. ()

viperDavid

Skvěle zahrané od Elijahe Wooda, maniak je z něj úplně kouzelnej i když postavou spíš do hobita. Ale i tak pěkně povedené 4* ()

Sfinkter

Původní snímek byl originální, na svou dobu úderný a v mnoha věcech průkopnický. Tento remake nemá žádnou přidanou hodnotu, po 32 letech od originálu bych čekal peklo na zemi. Toto je však velmi plytké, ze všech stran nedotažené. Zaslouženě má na CSFD originál lepší hodnocení. ()