Maniak

• Francie Maniac (více)

Johnny.ARN

Tak toto bola celkom solídna nechutnosť takto proti noci. Hobbit sa nám zbláznil a reže veľkým nožom pekné ženy. Natočené z jeho pohľadu, takže to robíte vlastne vy a fakt sa vám to nepáči. Kto zdieľa iný názor, nech okamžite navštívi liečebňu v Pezinku. Urýchlene. Ale fakt, Od skalpovania až po záver, nič tu nie je nechané na predstavivosť, všetko natvrdo. 4 z 5 ()

KitFisto

První horor, na který jsem do kina šel a co jsem dostal. Mrazivě depresivní a ktomu skvěle natočený snímek, který se rozhodně nepáře s počtem mrtvol nebo krve a skvěle vyobrazuje pocity a vnímání maniaka. Na velkém plátně v kině opravdu vyjímečný zážitek. ()

Cushing

Nic proti arthororům, ale blbý scénř v kombinaci s jednotvárným rytmem, bobtnajícím asi tak jako kvásek na starý známý alfredovský chleba, jsme tu už měli několikrát. Nadále si tedy přejeme, aby nás film postrašil. Tento nešťastný pokus s ich-formou jenom hodinu a půl připomínal, že čas se někdy nesnesitelně vleče i s našimi vnitřními bubáky... zatímco u skutečného hororu letí jako poslední vzdech (copyright Buňuel). ()

Luk80

Když se objevilo první info o chystaném remaku s Eliah Woodem, většinu skalních to mírně rozhodilo.Žádná natěšenost, jenom úšklebky - pamatuji moc dobře :-) Věřím, že tvůrci si řikali - nechme je v tom, však oni potom uvidí. Ano, teď nemám smutný výraz, ale naprosto skvělý pocit, že tohle dílo mě doslova uchvátilo a to všemi směry. Eliah je nový ZIto, drobné postavy a ukázal, že taky umí být psychicky nemocným vrahem ( v novém kabátě) Styl jakým je film natočem, nemusí každému sednout, je to jen o trpělivosti. Naprostá vychytávka je to, že kamera se občas otočí z pohledu Zita do běžného snímání, což je super tah. Brutalita velmi stoupla. Výběr zbylých herců je skvělý. Anna je půvabná. Oproti večeři z první verze ji Frank vezme do kina na Caligariho, no není to pohodovka? Škoda, že neodstranil toho blbce na záchodech, který si z něho utahoval, ale to nebylo v jeho prospěch. Hudba je famozní, sjíždím soundtrack dokola jak na kolotoči. Přesně sedla do nového pojetí a vystihuje s jedničkou atmosféru. Závěrem - jsem štastný ! ()

venison

Kapku artíkový horor :-) "Frodo" Elijah Wood se opravdu ve svém věku při svém vzhledu nehodí na jiné role, než na úchyly.. Spousta omáčky, málo akce, ale když už nějaká, tak vám ukážou naprosto vše a moc pěkně :-) Do hlavní role mohli obsadit kohokoliv, protože na pár odrazů v zrcadlech a na pár fotkách zde pan Maniak není skoro vidět (je to natáčeno v ich-formě)., tak mohli za "superhvězdu" ušetřit :-D Pěkné zpracování, ale nijak moc jsem se nebála, spíš mi toho ňoumíka bylo líto.. ()

elanius

(70/2013, DVDRip) / Nie že to mohol byť zaujímavý kúsok, ono to bol dokonale prekvapujúci kúsok. "Pozitívne". Atmosféra sa podarila, ani jeden moment si to film neulahčil, neskĺzol do prístupnejšej polohy. Až teraz dokážem oceniť pôvodnú verziu. Nový Maniac je vizuálne originálna, hudobne znepokojivá sonda do chorej mysle. Pôvodný Maniac je "real deal". (8/10). ()

Bobik9

Velké zklamání a to jsem ani nemusel vidět původní film. Část filmu je depresivní, část je nechutná, ale většina je především nudná. Holky byly hezké, hudba sedící a Elijah Wood skvělý, ale to byloa si tak vše. Khalfoun udělal podobnou bídu jako s P2. Není to ničím výjimečné, i když se to snaží zaujmout filmem z pohledu maniaka. ()

Pavlínka9

Hodně ojedinělé hlavně z důvodu, aby se divák cítil jako v těle maniaka - proto je většina filmu hlavně z jeho pohledu. Čekala jsem upřímně něco trochu jiného, ale pokud to vezmeme z čiště profesionálního hlediska, tak tenhle film unikát jednoznačně je. Všechny záběry jsem neviděla, jelikož to bylo až moc děsivý, krvavý a autentický, ale rozhodně lepší než klasický céčkový horory. Retrospektiva, která se prolíná se současností, schizofrenické projevy mladého Franka a jeho touha, která nešla zastavit a přestože byl už na pokraji smrti, svoji osudovou "ženu" získal. Závěrečná scéna, kterou hlavní hrdina absolvovat do "roztrání těla" je jedna z nejlepších, která mohla nastat....Aneb - nikdo neví, co se v něm skrývá...Bacha na seznamky :D ()

oveckaoa odpad!

Na původní verzi se to nechytá ani omylem. Jediné kvůli čemu jsem se na to díval byl ten pozměněný konec, ale tady je konec ještě horší než ten původní. ()

haj

Poměrně drsný a na můj vkus až moc naturalistický, některé scény bylo obtížné sledovat, na druhou stranu se nejedná jen o další samoúčelně násilný film, na prvním místě je vykreslení hlavní postavy, jeho narušené osobnosti, nutkání a tím bohužel i všech hrůz, které páchá. ()

hroubek

Docela znepokojující film.Pár filmů už jsem viděl, kde masový vrah loví své obětí, ale tady je to jiné.Samotné vnímání příběhu prostřednistvím hlavního hrdiny je velmi reálné a o to působivější.Je vidět, že za kamerou stál člověk, který umí pracovat s atmosférou ve filmu, jelikož ví co daná scéna potřebuje.A třeba takové vzdychy a monology hlavní hrdiny hodně dobře pomájí v udržování napětí a totéž platí i o správném výběru hudby..Režiséer si moc dobře vyhral s psychologickou stránkou hlavního hrdiny.Jeho flashbacky jsou působivé do takové míry, aby nás stále bavili.A samotný lov obětí je moc dobře natočen.Chvilku mě to přidalo, jako bych sledoval mnohem úchylnější verzi Dextra.Jediné co mě hodně vadilo, bylo posledních dvacet minut, kdy se tvůrci rozhodly jít rovnou na bránu až moc viditelným způsobem.Je to stále napínavé, ale něco tam chybí.Elijah Wood hraje perfektně svého maniaka a taky moc dobře zvládá rozpaky svého hrdiny.Znepokojující snímek jednoha maniaka a jeho obětí.Nic víc, nic míň. ()

Wade

Maniac je perfektní psycho thriller s gore, ale hlavně je natočen dost unikátně na klasický film a to na POV způsob tedy z vlastního pohledu. Mě osobě se to sakra líbilo mělo to pořádné grády. I když není film bez chyb a najdou se tam i stupidity jako např: v LA nikde nikdo v metru? , ale ani tyhle nedostatky nemění nic na tom že Maniac je hodně kvalitní psycho a EW podal skvělý výkon. Originál jsem sice zatím neviděl tak nemůžu porovnávat, ale určitě se podívám i na něj.  -- 83% -- Nakonec po zhlédnutí původní verze musím zvýšit na 5*. ()

LEGACY

Původního Maniaka jsem neviděl takže nemůžu srovnávat, ale i tak lze ( i podle ohlasů) usuzovat, že ''Frodova verze'' je lepší. Mě chvíli trvalo než jsem se do děje dostal a pochopil vůbec zápletku a psychologii celého filmu, po závěrečném rozuzlení jsem měl ale jasno - čtyři hvězdy jsou tak akorát. P.S. Bylo to špatné rozhodnutí, na toto jsem do kina jít měl. Hodnotím 75% ()

Mishqo

Takto sa točia remaky páni, vložiť do toho kus niečoho svojho a nie len sucho okopírovať originál. Páčilo sa mi to viac ako pôvodný film. Keďže film po väčšinu času pozeráte z pohľadu vraha je to dosť zimomriavkovité. Plus úžasná hudba a prapodivná atmosféra. A Frodo bol tiež obstojný psychopatík. Jednoducho desivé a efektné. ()

VanTom

Do kůže takhle pošahanýho magora se divák často nenavlékne. A to doslova, protože celý film vidíme jeho očima, pohledem první osoby, včetně jeho představ a halucinací. Samozřejmě si také o to detailněji a sugestivněji užijeme všechny brutální vraždy, z kterých až zamrazí. Zvažoval jsem i vyšší hodnocení, působivé audio a zejména zmiňované POV video (díkybohu bez zběsile rozklepané kamery!) vytvářejí opravdu hutnou a znepokojivou atmosféru. ()

klima777

Celkem atmosférické. Wood jakožto vrah s dětskou tvářičkou výborně obsazen. Pěkné, byť nikterak zásadní. Osobně upřednostňuji tuto verzi před (IMHO) "uslintaným" originálem. ()

Killda

Jak lépe nahlédnout do hlavy psychopata než se jím na chvíli stát? To vám zaručuje unikátní řešení first person kamery. Maniak ani tak nechytá na příběhovou lini (žádná téměr není), ale na vynikající vizuální zpracování... rozhodně nedoporučuji ženám, které se po nocích bojí chodit sami domů. ()

s.e.p.p odpad!

Jeden z nejpříšernějších filmových zážitků za poslední dobu (pojem "filmový" brát prosím s rezervou, protože tohle nemá s filmovým řemeslem moc společného). Něco tak prvoplánového, úchylného a neschopně natočeného už tady chvíli nebylo. 0 % ()