Spirit - divoký hřebec

• Česko Mustang (více)

Statný mustang, vůdce stáda divokých koní, jednou podlehl zvědavosti a skončil v lidském zajetí. Chytili ho vojáci a jejich velitel se marně pokoušel divokého koně zkrotit. Celé dny ho trápil hladem a žízní, přesto jeho vůli nezlomil. V nestřežené chvíli se mustangovi a dalšímu vězni, mladému indiánovi, podaří utéct. Způsobí také zřícení lokomotivy, aby se nemohla dostat na pastviny divokých koní. Před rozlícenými staviteli železnice mustanga zachrání indián, který se stane prvním a jediným člověkem, kterého neshodil ze svého hřbetu. Na odvážné a napínavé cestě za svobodou společně prožijí nezapomenutelná dobrodružství. Potká i lásku svého života, klisnu Rain. (TV Nova)

Lord.Jim

Moc hezký kreslený film. Příběh vyprávěný koněm. Trochu mi vadilo, že se koně chovají jako psi (vrtění ocasem a chlemtavé pití vody - kůň pije jinak :) ale jinak to bylo fajn. ()

honajz2

Dobrodružství hodně, krásné animace hodně, písniček taky bohužel hodně (ale většina z nich se docela v pohodě dala), jenže Spirit tak strašně sází na tyhle tři aspekty, že docela kašle na vše ostatní. Nějaký děj to sice má, ale je tak strašně slabý, že na 83 minut ani náhodou nevystačí, je v něm dost vaty a ke konci už mě to celé dost nudilo. Asi už bych si to znova nepustil, ale nutno uznat, že nějaké kouzlo to přece jenom má. Navíc je to celé příjemně ozvláštněné tím, že na rozdíl od drtivé většiny animáků zde zvířata nemluví, jen vydávají přirozené zvuky. 3* ()

Streeper

Není to špatná pohádka, je to pohádka, která nepotřebuje skoro žádná slova, protože si vystačí s jednoduchou ale krásně udělanou animací, která vyjádří veškeré pocity hlavního hrdiny. Tuhle pohádku jsem milovala jako malá, nyní už mi tak zajímavá a záživná nepřijde, ale hudba za to stojí. ()

danecek24

60. Zlatý Glóbus za rok 2002 - nominace (1) - Nejlepší filmová píseň - "Here I Am" - Hudba a text Bryan Adams, Gretchen Peters, Hans Zimmer ()

pakobylka

Z logiky věci bych měla být nadšená, neboť hlavním neohroženým hrdinou je pravý divoký koník (byť nakreslený), středobodem jeho příběhu je touha po svobodě - a zápletka se opírá o odvěký souboj dobra a zla. Jenomže příběh se až příliš podřizuje svému subjektivnímu, poněkud zjednodušenému a trochu vykalkulovanému vnímání světa a jeho zákonitostí ... krom toho ze zorného pole nadmíru lehkomyslně a bez špetky empatie či alespoň povrchního zájmu ztrácí všechny ostatní koníky, kteří se mladému mustangovi připletli do cesty. ()

KajusaK

Krásná animovaná pohádka o přijatelné délce, na kterou stojí zato se podívat :). Nejlepší film o koních :)) ()

majo25

Animačne je to krása pozerať. Akurát príbeh je klišé pospajané ďalším klišé. Takisto prexponované emócie koní boli totálne mimo....pýtam sa, že by to deti inak nevedeli poznať?? Hudobnej stránke nie je čo vytknúť, tam sa to vydarilo. Takisto sa mi páčilla scéna s padajúcou lokomotívou a celkom aj vykreslenie vtedajšej doby. Hodnotenie: 70% ()

kubin.

Vynikající hudba od Zimmera a Adamse, to je hlavní plus tohoto filmu. Příběh byl poměrně povedený, možná bych trošku ubral s těmi romantickými gesty mezi koňmi, ale jinak je Spirit určitě jeden z těch kvalitnějších animovaných filmů. A přátelství mezi koněm a indiánem bylo výborně vygradováno a celkově tato rovina příběhu se mi líbila nejvíce. ()

Estrellita

Neuvěřitelně silný příběh u kterého jsem bulela každých několik minut. Vypráví o lásce k domovu, o odvaze a nepokořitelné duši... vypráví o naději. Málokterý film mě zasáhne takhle hluboko. Už jen dokonalá hudba Hanse Zimmera a fenomenální hlas Bryana Adamse by zasloužily 6*. 100%! ()

UhLee

(6.5/10). Animák, který je spíš pro malé děti, ale i mě bavil.. Byly zde krásné záběry divokých koní, krajiny a tohle všechno krásně dokreslovala jako vždy znamenitá hudba Hanse Zimmera. Hodně se mi taktéž líbily autentické zvuky koní, které filmu dodávají odlišnost od ostatních rychlokvašek o koních. ()

haushinkaa

Dojemný příběh nezkrotného Spirita je důkazem toho, že někdy není třeba slov, abyste všechno vyjádřili a ostatní pochopili... Nádherná animace, překrásná hudba, dokonalá mimika koňů... Krásný film... ()

Dado

V prvom rade oceňujem poňatie zvieracích postáv - to, že ide o animovaný film ešte neznamená, že musia zvieratá vedieť rozprávať. Zo samotných kvalít filmu musím vyzdvihnúť predovšetkým krásnu animáciu prírodných scenérií a skvelú hudbu s nezabudnuteľnou skladbou "Here I Am" v podaní Bryana Adamsa. Ak sa niekedy budem k Spiritovi vracať, tak to bude zrejme práve kvôli nim. Samotný príbeh, respektíve spracovanie jeho hlboko pôsobiacej myšlienky, vo mne totiž zanechalo skôr rozpačitý dojem. Tomu príliš nepomohlo ani pár scén pôsobiacich aj napriek krátkej stopáži ako zbytočná vata, ktorá by vo filme vôbec nechýbala. (60%) ()

lennyd

Už od dob hříběte byl vždycky tím nejzvídavějším mustangem ve stádu. A když jednoho dne potká něco, co ještě neviděl - podivné mihotavé světýlko, nedá mu to, a musí zjistit o co jde. Až pozdě ale zjišťuje, že lidé, kteří se kolem ohýnku ohřívají, nejsou těmi nejpřátelštějším druhem. A jelikož je zajat, a nechce být zkrocen, musí rychle vymyslet, jak se dostat pryč. Mohl by mu pomoct ten indiánský kluk, který sdílí podobný osud? ... Tento animák patři k mým nejoblíbenějším (a nejsem sám, dokonce i má dcerka hrdinného koníka obdivuje), kromě poutavého příběhu (no řekněte jestli jste během filmu neuronili nějakou tu slzičku?), krásné animace (aby ne, když jde o "starou dobrou" animaci - bez 3D, 4D a podobných vymožeností) a naprosto dokonalou hudbou (Hans Zimmer ze sebe vydal to nejlepší, a kde už nemohl, tam vypomohl Bryan Adams). Prostě nádhera.. ()

venison

Hezký příběh o svobodě a přátelství (opět) plný písniček.. Umím si představit, že by se přetočilo s "živými" hrdiny :-D ()

Brandon

Ano, 3D animace byly velmi nepřirozené, příběh byl krapátko přitažený za vlasy.........Ale to je koneckonců jedno, ono, když se přistihnete, jak tomu mustangovi držite pěsti, některé scény vás dojímají, zasnění střídá napětí a akce, navíc vše podtrženo nádherně vykreslenými detaily koní a fantastickou hudbou (Hans Zimmer+Bryan Adams), tak máte z tohohle animáku hodně dobrý pocit. ()

VanTom

Jednoduchoučký příběh divokého mustanga chyceného lidmi a snažícího se následně dostat na svobodu. Scénář táhne celý film dolů, protože je naprosto fádní, neoriginální a velmi tendenční (indiáni jsou tááák hodní, laskaví a kamarádští, život s nimi je pro koně hotový ráj). Na druhou stranu, vyrovnává to úžasné technické zpracování, téměř vrchol 2D animace (samozřejmě notně podpořené 3D CGI), takže když se jen tak pobíhá krajinou nebo před něčím utíká, celé navíc podbarvené nádhernou hudbou Hanse Zimmera a písněmi Bryana Adamse, jde o dechberoucí scény. Ale nudu úplně nezaženou, takže nakonec lepší 3. ()