Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Snímek zachycuje nechvalně známého Al Caponeho (Tom Hardy) v jeho 47 letech. Al Capone si odpykával svůj trest ve věznici v Atlantě ve státě Georgia a následně v Alcatrazu. Příběh zachycuje dobu, kdy je předčasně propuštěn z důvodu jeho zhoršujícího se zdravotního stavu. Capone nyní trpí vážnou demencí na následky prodělané syfilidy a jeho manželka Mae (Linda Cardellini) je momentálně to jediné, co má, načež ho začíná stíhat jeho násilná minulost. (Kuzmik)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (81)

Slasher 

všechny recenze uživatele

Je to podivný a mapuje nijak sexy poslední rok v životě gangstera, který už je celý zasyflený, napůl dementní, posírá se, trpí, blouzní a mrmlá v sídle na Floridě. Jaksi z toho mohla být skvělá šílenost typu Bronson, portrét zmrda na sklonku života místy i baví a upoutá (v kategorii srandovní/ nechutný), ale v celku prostě žádná velká sláva, co by měla drive, držela pohromadě a stála vyloženě za to. Kéž si Hardy hodlá vybírat lepší projekty. ()

AppleCore 

všechny recenze uživatele

Je to posraný jak Fonzo! Trank má sice určitou tvůrčí vizi, nemá ale jakýkoli cit pro její realizaci, stejně jako pro napsání zajímavýho scénáře. A tak sledujeme utrápenýho Capona, kterak se bezcílně potlouká po svém sídle na Palm Island a zažívá jeden haluz za druhým. Z jeho zločinecký vlády se ale člověk nic nedozví. Hardy se tam nehodí, příběh tomu chybí a na to, co všechno Capone dělal, se tam vlastně vůbec nic nestane. Atmosféra je místy ovšem správně mrazivá, i díky nevšednímu soundtracku. Raději si znova dejte The Untouchables. ()

Reklama

sedm.1 

všechny recenze uživatele

V případě tohoto snímku je jeho hodnocení poměrně jednoduché. Perfektní výkon Toma Hardyho, zbytek filmu těžký podprůměr. Celé to totiž působí nevídaně nezáživným způsobem, kdy snad navíc Trank psal svůj scénář až při samotném natáčení, jelikož tolika nesmyslů, nesouvislých scén a zoufale prázdného vyznění není možné dosáhnou klasickým zpracováním, ale skutečně jen „lepením za pochodu“. Přitom si ale vážně myslím, že mohlo jít jinak o velmi silné drama, neboť jak postava Caponeho, tak jeho poslední rok života s onou nemocí je látkou pro výrazný film jako stvořenou, to by ovšem jeho tvůrce musel vědět, co a jak chce vlastně natočit a ne se jen plácat v sérii nepodstatných, nudných a nepřesvědčivých momentů, s minimální dějovou kostrou. Capone Joshe Tranka navíc nedisponuje ani žádným napětím, atmosférou, tvůrčím stylem, nefungující emoce též nelze vůbec přehlížet a absence dalších výrazných, či alespoň částečně zajímavých postav, je už jen špičkou celého toho zpackaného ledovce. Těch sto minut se tak dá tudíž přežít skutečně je díky Hardyho přesvědčivého výkonu, jinak ale musím zopakovat, že se nejedná o ani trochu dobrý film, a čím dál víc to vypadá, že Trankova parádní prvotina Chronicle byla asi vážně jen náhoda, jelikož dál už se mu ve filmové kariéře tedy rozhodně zatím příliš nedaří. ()

somnar 

všechny recenze uživatele

Je zajímavé, jak se ve figuře ztrouchnivělého mafiána, který absolutně nemá kontrolu nad svým životem a je vlastně jen svědkem svého rozpadu, vidí dle propagačních rozhovorů i výsledku sám Trank. Číst jinak mě to moc nebaví, i když je odvážné, jak tu Hardy vlastně není plnohodnotnou postavou, jako spíš nelidským monstrem z body hororu, které je jen pasivním strašákem i ve svých vlastních snových vizích. Trank si tímhle asi zase tak trochu sám nasral do postele, což ale pořád je nějaký autorský statement. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Napriek tomu, že Tom Hardy podal skutočne excelentný výkon, tak nemôžem "Capone" ohodnotiť ako dobrý film. Myslím si, že Hardy prešiel poriadnou premenou. A skutočne si myslím, že podať takýto výkon muselo byť poriadne vyčerpávajúce. No v ostatných elementoch film buď nič výrazne nepredvedie alebo maximálne zlyháva. Postavy nie sú zaujímavo vykreslené a jediné momentky, ktoré pôsobia dobré sú časti kedy sú Fonzo s Mae. V mnohých scénkach to pôsobí úprimne. Ale to je málo na to, aby som dokázal film nejako vyššie vyzdvihnúť. Takisto je super, že sa sústredíme na časť života Ala Caponeho, ktorá je už viac tragická než vznešená, no skutočne neviem či to bol dobrý nápad. Neviem či chcú ľudia vidieť ako má v puse mrkvu. Neviem či ho chcú vidieť v halucináciach, ktoré sa odohrávajú v jeho hlave a podobne. Možno to vedia byť zaujímavé momentky, no vďaka tomu je film potom akurát jeden veľký bordel. A ja sám som mal problém si občas správne body medzi sebou prepojiť. Nemôžem povedať, že by ma to vyslovene nudilo, no takisto sa nedá povedať, že by ma film bavil. Neviem či má nejaký význam vo filmovom svete a dokopy si myslím, že bude skôr zabudnutý, než rokmi vyzdvihnutý. Josh Trank by chcel skutočne vidieť do hlavy človeka, ktorý stráca seba samého, no mám pocit, že to trochu prekombinoval a vznikol z toho tento neuveriteľný chaos. Hodnotenie: C ()

Galerie (21)

Zajímavosti (4)

  • Snímek nesl původně pracovní název „Fonzo“. Tvůrci se rozhodli název změnit na Capone, pravděpodobně z důvodu vyšší sledovanosti. (Kuzmik)
  • Natáčení filmu probíhalo na území New Orleans ve státě Louisiana. (Kuzmik)

Související novinky

Z Hardyho bude Al Capone

Z Hardyho bude Al Capone

25.03.2018

V roce 2012 byl Josh Trank nadějným režisérem, o něhož se po chválené Kronice začala prát velká studia. U 20th Century Fox mu svěřili reboot Fantastické čtyřky a v Lucasfilmu sólovku Boba Fetta,… (více)

Reklama

Reklama