Capone

(pracovní název)

Drama / Krimi / Životopisný

USA / Kanada, 2020, 104 min

• M.i.k.e

Hardy si střihnul další ze svých kreací a nebýt jeho,tak tenhle Trankův kousek nestojí ani za špetku pozornosti.Osobně jsem se dost těšil,ale realita je taková,že Hardyho pološílený Capone většinu času blouzní a mele nesmysly a divák pln očekávání se u toho může ukousat nudou.Přitom potenciál tu byl ohromný....40%(21.5.2020)

• Lacike

Neviem čo to malo znamenať a čo tým filmom vlastne chceli povedať. Ale fakt nechápem prečo by malo niekoho zaujímať jak dožil svoj posledný rok bývalý slávny zločinec, ktorý má už syfilisom dojebané nielen telesné ale aj mentálne zdravie. Celý film len sedí na záhrade, prípadne na loďke chytá ryby a do toho občas niečo nesúvislé povie. Hardy sa do tej úlohy nehodí jak vekom. Vďaka silnému namaskovaniu pôsobí jak gumová figurína z nejakej paródie. A ani herecky to nedáva. Nasadil silný divný prízvuk, ktorý je otravný. Z ostatných hercov tam nikto nemá priestor čokoľvek predviesť. Celý film pomaly plynie až po nejakých 10tich hodinám totálnej nudy nastane koniec. Je to absolútne zbytočný film. P.S. Matt Dillon vôbec nestarne. Parchant jeden. 3/10.(21.5.2020)

• luka4615

Vždy jsem si tak nějak říkal, že kdyby se měl točit nový snímek o zřejmě nejslavnějším gangsterovi na světě, tak bych chtěl, aby se odehrával za jeho největšího rozmachu a triumfální vlády nad Chicagem. Bohužel, režisér Josh Trank se rozhodl jít úplně opačným směrem, jelikož jeho Capone zabírá pouze poslední životní kapitolu, v níž mručí, skuhrá, senilní a slintá, přičemž po většinu stopáže i blouzní. Jistě sami uznáte, že tohle se zkrátka na celovečerní snímek prostě nehodí. A nehodí se to ještě více když si uvědomíte, jak bohatý život Al Capone vlastně žil, což by zcela určitě vydalo na mnohem zhuštěnější a diametrálně kvalitnější filmové dílo. Tuto smutnou situaci ale nezachraňuje ani samotný Tom Hardy, který zde předvádí jeden z nejhorších výkonů celé své dosavadní kariéry. Tohle vážně hodně bolelo, pročež snímek Capone musím bohužel zařadit do škatulky největších filmových zklamání tohoto roku. „Do you know what the difference is, sir, between Adolf Hitler and Al Capone? Hitler’s dead. Capone lives like a king in Florida.“ (20.5.2020)

• CinemaRanger

Ale to snad ne! Má očekávání na slušný film se rozplynula jako pára nad hrncem v prvních minutách filmu. To, co mělo bejt dobře strávený čas u mafiánského filmu bylo 104 minut plných nudy, šedě a ještě jednou nudy. Tom Hardy Caponeho absolutně nezvládl a ta maska taky nic moc. Režisérsky taky nezvládnuté, ani se nedivim, když stejný člověk dělal Fantastic Four z roku 2015. 1/10(13.5.2020)

• lamps

Tohle bolí. Capone sedí a mručí, vidí přeludy, neudrží stolici a místo doutníku chroustá mrkev, a celé je to tak okázale nezajímavé, až jsem nestačil žasnout. Šeď a nuda vytrhnutá jen občas násilnou temnotou a především Tomem Hardym, který se opět dokázal parádně převtělit a udržet svým odevzdaným projevem diváckou pozornost na jakž takž bdělém stavu. Trank se začíná pomalu přesouvat do televize a může být rád, že ho koronavirus ušetřil dalšího selhání v kinech. 40%(13.5.2020)