Ip Man 3

• Čína Ye Wen 3 (více)

V nejnovějším pokračování série o legendárním mistru Wing Chun Ip Man (Donnie Yen) čelí nejen hongkongskému gangu, jehož hlavu si zahrála boxerská legenda Mike Tyson, ale musí se vypořádat rovněž s vlastním rodinným životem. Ve městě protkaném korupcí, ve kterém se ho zároveň neustále pokouší konfrontovat konkurenční mistr Wing Chun, to však nemá jednoduché. (JardaBauer)

PhillM.

Pro chlapce, který vyrůstal v 36. komnatách Shaolinu, o prázdninách vyráběl nunčaky, až (si) s nima rozbil kde co, jeho první (a poslední) slovo z čínštiny, které se naučil, bylo "šifu", na školním dvorku si troufl na stokilového rváče jenom proto, že věřil, že dokáže využít síly a váhy protivníka ke svému prospěchu (za tohle by mimochodem měli někoho zavřít)... tedy pro takového chlapce, jako jsem já, je toto jako stroj času a elixír mládí dohromady - za kazetu s tímhle filmem bych prostě vyměnil celý ročník Ábíčka :-) ()

maty39

V porovnání s předchozími díly třetí Ip Man mírně prohrává. V porovnání se současnou čínskou tvorbou patří Ip Man 3 k tomu nadprůměrnému. Bitky jsou profesionálně odbouchané a odkopané, ale chybí jim nějaký lepší nápad nebo náboj. V první části se Ip Man snaž zabránit gangsterům přivlastnit si místní školu. Zde nás čekají většinou hromadné bitky a zde se předvede hlavně Max Zhang jako konkurenční mistr Wing Chunu a jehož potomek navštěvuje zmíněnou školu. Souboj s gangem vyvrcholí Donnieho soubojem se šéfem gangu, kterého hraje Mike Tyson a vypadá to fakt divně. Pak už se řeší jen klasické dilema čí wing chun je lepší a nemocná žena. Souboje jsou slušné, ale nic co by mě zvedlo ze židle. Příběh je také neškodně průměrný, takže pro mě výsledných 70% ()

husokachna

Předchozí AjPí Meny jsem neviděl, jeho život neznám a jsem vlažným fanouškem čínsko-hongkongské akční produkce, takže moje hodnocení asi není konstruktivní a objektivní. Donnie Yen je charismatik, Tyson tam naštěstí moc není, takže toho moc neposere a nejvíc mě překvapilo, že po 2/3 filmu se zcela opustí jedna dějová linka a dojíždí se vedlejší dějová linka. Souboje jsou některý moc fajn (Thajec ve výtahu a na schodech), některý standardní až průměrné (finále). Běhají tam rejžáci v kulisách a mluví z cesty (nebo si někdo ty titulky stažené z netu vymýšlel, to spíš...). Celkově mě to nenudilo, neurazilo a i když jsem u toho vícekrát usnul, není to chyba filmu, ale čistě moje. Tím, že je to navíc životopisný film, mě to několikrát výrazně překvapilo (manželka). ()

Flopik

Hlavné lákadlo filmu, teda aspoň pre mňa Mike Tyson a jeho súboj s Ipom veľmi nevyužitý. Súboj bol skvelý, ale trval krátko. Čo sa filmu celého týka výborný, vedel som že nemám čakať prepracovaný príbeh ale skôr jeden krásny súboj za druhým a to som aj dostal. Donnie je výborný ja som sa bavil a 4* s čistým svedomím dám. ()

warrenur

Zrejme zaverecny pribeh o Ip Man-ovi. Donnie je fajn. Vzdy som ho obluboval a choreografia subojov zaostava len minimalne. Zial napriek mnozstvu close-combat zapasov a troche poctivej melodramy ohladom Ipovej manzelky, sa jedna viacmenej o zlataninu uz videneho. Uz vidno i pouzite triky a suboje proti viacerym protivnikom uz nie su take lubive. Skoda. Niektore herecke prejavy zucastnenych, ano aj deti, boli dost otravne a neuveritelne. Vsuvka s "Leem" bola prijemne spestrenie. Tyson v zapase usiel. Zrejme v kazdom martial art filme musi typek porozbijat pastami vsetky okna v miesnosti. Zaverecny suboj ma az tak nenadchol. Hlavne ta cast so zbranami. Ctiziadostivy vyzyvatel bol naopak celkom fajn a jeho choreografia v subojoch ma oslovila viacej. Jednoznacne najslabsia cast Ip-serie. Objektivne za mna tak 45%. Prispeli k tomu aj niektore dialogy a smiesne policajne postavicky. ()

Matli

Plný počet musím dát za ty bitky, výborně natočené a ta choreografie nemá chybu. Konečně zase po dlouhé době pořádná bitkařina, nebo je to tím, že na víc filmů nemám čas?:-) Tyson jako Big Boss je hustej, ikdyž jsem mu to moc nevěřil, ale jeho fight mě překvapil, takže další body k dobru. 83% ()

P.J.2

Zakončení jedné z nejlepších trilogií nemohlo být lepší, film jakoby vyrostl spolu s představiteli a změnil se z akčního fláku na působivé drama. Ale akce je stále dost a stejně dobrá jako vždy :-) ()

Kcko

Jako velký fanoušek série Yip Man jsem se na díl velmi tešil a jsem docela zklamán. Souboje jsou efektivní, ale nezapamatovatelné (v 1 a 2 díle si vybavím každý důležitější zápas, ale i obyčejný rozhovor na střeše věžáku kde chce IP trénovat a pomáhá ženský věšet prádlo ;-), tady marně přemýšlím co si z filmu budu pamatovat, bohužel nic. Příběh nudný, prostředí sterilní (nemá to žádné kouzlo číny / hongkongu / starších kungu filmů tak jako 1 a 2 díl). Nemůžu uvěřit, že se režie zhostil ten samý režisér co dělal 1 i 2 díl. Akční slátanina s hloupým prostředím, nudnou zápletkou bez kouzla ... 1/2 díl jsem si pustil několikrát a ještě pustím, ale tohle už vidět nechci. PS. Ipman Zrození Legendy - díl, kde Donnie vůbec nehrál byl o třídu lepší, tady bylo všechno špatně. ()

Hapretor

Zrovna tento IP Man nemá děj. Jen poskládané scény. Zůstavají tedy jen opět dobré souboje, leč bez vtipu a nadhledu jak v předchozích filmech. Rovina s nemocnou ženou byla sice udělaná dobře a dojemná, ale zbytečná. Stejně zde byl zbytečný, a to velmi, Mike "mám ksicht jak retardovaná gorila s tetováním, ať jsem cool" Tyson, který je evidentně z formy, i když máchat rukama ještě zvládne ... jenže herec je to na vyliž-zadek. U mě špatný. Jen na zabití času. ()

hEROic

Už to není ono, příběh je spíš výsměch, choreografie jsou výrazně slabší než dřív... ale naštěstí stále zůstává skvělý boj... necelých 65% ()

strikeman

A vítězem v kategorii zpěvák roku se stává - Karel Gott. A vítězem v kategorii "vingčun" se stává ... chvilka "napětí" ... Ip Man. Zatím nejslabší díl série - 60% ()

BaronDevil

Malokdy davam 5*. Tady to davam predevsim za to, ze cela trilogie byla opradu vyborna podivana a za to, ze serie se s pribyvajicimi dily nezhorsovala, ale prave naopak. A v tomto duchu vnimam i tenhle, treti dil, ktery je z meho pohledu ten nejlepsi z trilogie. ()

bararich8

Další díl, další bitky a další... no prostě stále to samé. Kdo chce souboje, ten jich dostane celkem požehnaně, ale zde je více než jinde vidět, jak všichni jen staticky čekají až na ně přijde řada, ovšem zápasy 1 vs 1 je zase libovka, škoda že s Tysonem to byli "jen" 3 minutky. Druhý problém vidím v záporácích, protože oni fakt neuměli hrát a místy to s nimi působilo vážně komicky. Lepší 3* ()

Dm1tr1j

Nejednotný koncept. Producent so scenaristom netušili čo chcu a tak len opakovali všetky stare filmy..nuda, skutočnr slabé herecké výkony aj od tysona. Mimochodom, čo ten tam do pekla robil? ()

Kingjiri

Bitky jsou sice díl od dílu nápaditější a lepší, ale s příběhem už to bohužel tak slavný neni. Od silnýho příběhu dle skutečný události jsme se přes průměrnej námět dostali až k přehlídce náhodnejch scén, který sloužej jenom k tomu, aby došlo k bitce. Některý postavy ani nemaj z pohledu příběhu žádný opodstatnění (Mike Tyson) a jsou tu jenom proto, aby na ně producenti lákali diváky. A v případech, kdy se zrovna nebojuje, neni k nudě moc daleko. S takovymhle scénářem se nepodařilo pořádně prodat ani zápletku s pani Ip Manovou, což bylo jediný fakt zajímavý téma. Za dostatek akce a její kvalitu třetí hvězda. ()

aR3Zz

Velmi povedený a citlivý díl. Nebýt zcela zbytečné postavy Mike Tysona, uvažoval bych klidně o 5 hvězdičkách, protože souboje byly opět na nejvyšší úrovni a ani dějové linky nebyly tentokrát mimo a pěkně se doplňovaly. Absolutorium pak zaslouží finální souboj Wing Chun mistrů. 80% ()

ExpertAsie

Vlastně bezvýznamné pokračování, které jen poukazuje jak si žil pár let v poklidu mistr WIn Chun, a během těch chvil vždy narazí jen na menší rány, které ho v pozdějším stádiu poznamenají. ()

lakart

Pokračování veleúspěšné hongkongkské série je na napoklesu. I přesto, že je film na vysoké úrovni, jedná se o nejslabší díl, jak po příběhové stránce, tak po choreografické. Předchozí díly byly opravdu skvělé. Tady jako první problém vidím v příběhu, který je předvídetelný a v celkovém životě Ip-mana nic neřeší a nikam se jeho život příliš neposouvá. Pro mě je to důkaz, že další díly by byly zbytečné a nudné. Takhle je to skvělá trilogie, která patří k tomu lepšímu, co můžeme vidět ve filmech o bojových umění v současné době. 75% ()