Ip Man 3

• Čína Ye Wen 3 (více)

V nejnovějším pokračování série o legendárním mistru Wing Chun Ip Man (Donnie Yen) čelí nejen hongkongskému gangu, jehož hlavu si zahrála boxerská legenda Mike Tyson, ale musí se vypořádat rovněž s vlastním rodinným životem. Ve městě protkaném korupcí, ve kterém se ho zároveň neustále pokouší konfrontovat konkurenční mistr Wing Chun, to však nemá jednoduché. (JardaBauer)

DJ Kritik

Ip man, je postava, ktorú si radi pozrú priaznivci akčných filmov. Tento snímok, ale skôr poukazuje na vzťah k rodine ako na riešenie konfliktných situácií i keď pekných bojových scén je neúrekom. Donnie Yen, ale aj Max Zhang svojim umením pridávajú filmu na kráse. ()

pekas

Po rozpačité dvojce jde IP Man zase nahoru. Boje s thajcem, Tysonem a rikšou super a s pouliční chátrou taky. Já jsem zase spokojený i když Donnie nemládne, pořád mají jeho boje oproti Jackiemu kvalitu a tvrdost. 84% ()

MartinTerran

Dobré pokračování ságy o Ipovi. Bitky jsou opět skvělé a děj rychle odsýpá, poté drobné zpomalení a řešení rodinných záležitostí a poté finálový souboj. Tyson jako záporák je skvělý a rozdává rány jako za mlada. Hodnocení: 76/100. ()

Fnoobroklic

Choreografie opět na jedničku, příběh rodinnou notou možná o chlup lepší než dvojka, ale tam byl možná silnější závěr, každopádně pro všechny co mají rádi bojové filmy je tohle must see movie. ()

Tomate

Yip Man vs. dvesto šesťdesiat tri ozbrojených bojovníkov alebo Mike Tyson, úplná pohodička. Príbehovo síce menej zamerané ako minulé časti ale na tie nekonečné kung fu chvaty by som sa dokázal pozerať donekonečna. No a na koniec sympatický hlavný hrdina je tiež bonus. ()

calculus

Výplach toho, co komu zbylo z prvních dvou dílů... Donnie pěkně dokřápal slušnou řádku zlobivých Číňanů, s "Železným Mikem" to diplomaticky utloukli na plichtu. Jestli někoho napadne natočit čtyřku, vůbec bych se nedivil, kdyby si Hong Kong na chvilku vzkřísil Mao Ce-tunga. ()

pafka

Prekvapila me dramatucka linka v tomto pribehu. Vzdy byla, ale ne na tuhle notu a nutno rici, ze je velmi fungujici a zdarila. Donnie Yen je skvely. Bud jsem si na neho zvykl, nebo je proste skvely a do hlavniho hrdiny uplne presne sedne. I kdyz treti pokracovani, stale se na to dobre kouka. ()

Skytavka

Je mi líto toho hodnocení. 73% je opravdu málo na tak dobrý film. Myslím, že to příliš srovnáváme s předchozími díly. Tohle je prostě samostatná jednotka. Dobře, Tysona z toho asi mohli vynechat. Zdálo se mi, že jeho herecký um spíše ztvárnil střihač, než on :) Ale jinak.... Dobré herecké výkony, dobré zápasy, skvělá hudba... A situace kolem Ip manovy ženy je prostě skvěle natočená. Myslím, že lépe to moc nešlo. Pořvala jsem si pěkně :) U mě dobrý. Ip man nezklamal! :) ()

Matamoroz

Ať si říká kdo chce co chce, u mě je i tento díl velmi solidní. To že se půl filmu řeší jestli ,, moje Kung-fu být lepší než tvoje Kung fu,, není zas tak důležité. Tyson tam byl pravda trochu navíc, a když už, tak mu měl dát Ip Man KO. Jinak bych s radostí poslal sto milionů bojovníků z Číny do Iráku, Sýrie, Afghanistánu a Saudské Arábie, aby anihilovali pár milionů mohamedánských prasopsů a ukázali jim zač je v Číně rýže. ()

muti

long story short - pre mna taka primerana trojka (Tyson, really?). Aj ked niektore sceny boli lacne, premrstene alebo uplne nepotrebne zdoraznene. Ked tak clovek pozera na vsetky tie triesky naokolo, tak si nie je isty ci je vsetko taky hrozny cinsky šunt alebo sa reziser nudil a potreboval sa trosku rozptylit. (vsetko je hned zlomene, rozbite, prerazene a vsetci si idu akoby nic). film je predovetkym o subojoch a tieto mi prisli miestami dost nerealne. Yip Man sa ako pravy majster drzi vzadu a tak maju suboje nerealnu dlzku. suboj vo vytahu mal skoncit riadnou ranou do spanku a bolo by vymalovane. Yip nedava ziadne specialne tahy, nesnazi sa vyhrat, ale ide ako gentleman povinnych 5 krokov chrbtom k superovi a na tri sa otoci a vystreli. Jeho sukmenovec take zabrany veru nemal a vyhraval ako na beziacom pase. chapem ze filozoficky vzate pravy majster nejde kazdeho hned rozsliapat ale ked uz ide o zivot decka alebo zeny tak myslim ze by jednal priamociarejsie a so supermi by sa nehral. alebo hej? pacil sa mi namet o pravosti Wing Chun a suboji dvoch skol. Thajsky box aj Tyson boli ozivenim a priniesli aj dostatocne napatie. Plicia bola vo filme uplne zbytocna, slo o klasicky cinsky namet o skorumpovanosti britov, a vlastne vsetkych cudzincov. jednoducho povedane - gycovy akcnak s premrhanym potencialom. ()

srolyma

Jak už to u třetích dílů bývá, nepřináší nic nového. Takže potřetí jediný spravedlivý, klidný, vyrovnaný a tichý pan Ip v boji proti povětšinou mnohonásobné přesile, nespravedlivých, neklidných, nevyrovnaných a uřvaných týpků. Tentokrát jde o to, že místní mafiánský boss dostal zálusk na základku, kde se učí počítat malý Ípek. Tenhle podnikatelský záměr jsem sice moc nepochopil, ale budiž, je to podle pravdy, tak budu věřit tomu, že základní školství bylo v poválečném Hongkongu velice lukrativní byznys. V závěru ještě dojde i na klasické přeměřování pindíků, jako že čí kung-fu je lepší a to jediné pravé, aby se nakonec stejně zjistilo, že to úplně nejlepší kung-fu je starý dobrý černošský box v podání Mika Uchohryza Tysona. ()

hlava81

Na první díl to nemá, ale na dnešní poměry a braky, co se často točí je to zase jeden z těch vydařených kousků. Donnie tomu dodává šmrnc, finální souboj perfektní a ty ostatní taky skvěle zvládnuté. V rámci žánru super filmek. ()

Bezejmený

Yip Man starší, vyzrálejší, ale také smutnější. Úžasná choreografie soubojů a přehledná kamera, výborná hudba. Donniemu Yenovi role staršího mistra a legendy sedí, stejně jako romantická linie s Lynn Hung. Max Zhang se ukazuje jako skvělý "náhradník". Líbí se mi, že se tvůrci potřetí opět vydaly jinou cestou a především se vyhli příliš jednoduchým pojítkům (Tyson a Bruce Lee). Skvělé zakončení skvělé trilogie. ()

jojto

Dony je späť! Síce má pár šedín naviac, no v kung-fu určite platí "čím starší, tým vyzretejší". Nesklamal, no ani príliš nepotešil. Taká klasika ala Yip. Tešil som sa zbytočne na Tajsonov výprask a finálnu grand čiapačku. Inak obdivujem tých agilných Číňanov čo dostanú po gebuli násadou od lopaty a domov idú po svojich, naviac sa držia za chrbty. ()

zvolsi

Pomalý, ale zato odolní nepřátele, ve filmu, kde rozhodně není povoleno zabíjet. Podle tohoto filmu je Wing Chun styl u kterého musíte vyvinout spousty snahy, aby jste svému soupeři neudělal prakticky nic :) Pokud ovšem filmy tohoto žánru rádi jako oddechovku, tak hurá na to. ()

RomaS

Pouze Donnie je ten pravý IP man! Příběhově první půlka hodně přitažená za vlasy. Jediný rozumný důvod byl, že se tím naskytlo hned několik velmi povedených bojových scén, které v tomto filmu jsou prostě nutnost. Jejich choreografie a zpracování je na výbornou. Zvlášť bych vyzvedl scénu s Thajcem. Ikdyž to pro někoho může být klišoidní, opatrování vlastní ženy citlivým způsobem beru jako příběhově zajímavější část. Prvnímu dílu nemůže samozřejmě nic konkurovat ikdyž scénáristé se snaží vydolovat co se dá, je to slabota. Přesto zase uvítám pokračování s Donniem. Zajímavá by byla časová linka s tréninkem Bruceho, který zde (sice jen okrajově) opět nechyběl. Prosím ale jen už ne žádné vsuvkové díly z mládí či stáří. ()

MartinReno

Istú dobu som robil Wing Chun,no musím potvrdiť,že legenda úplne predbehla realitu a v tomto filme to už začína byť občas neúnosné.Ip Man je nesporne legendou,ale navymýšlať si okolo neho tolko omáčky je podla mňa kontraproduktívne.Voči prvému filmu o Ip Manovi nemám výhrady,lenže ten špagátový cirkus,čo postupom času vznikol,posobí hodne rušivo.Dojímavé scény majú účinok a choreografia bojových scén je naozaj premakaná.Ide však o to,že tie fyzikálne nezmysli,čo tam na efekt natlačili pokazia celkový dojem.Dalším,nepriehladnuťelným faktom je tá všadeprítomná Čínska propaganda,ktorú zdravý rozum proste neprijme. ()

Goumen

Pořád skvěla podívaná plná výborných soubojů, jen ten příběh už tolik nechytne jako u předchozích dílů, i přestože emoce kvůli jedné události určitě nechybějí. Každopádně velkou radost mi udělal souboj Tyson vs. Ip man. ()