Ip Man 3

• Čína Ye Wen 3 (více)

V nejnovějším pokračování série o legendárním mistru Wing Chun Ip Man (Donnie Yen) čelí nejen hongkongskému gangu, jehož hlavu si zahrála boxerská legenda Mike Tyson, ale musí se vypořádat rovněž s vlastním rodinným životem. Ve městě protkaném korupcí, ve kterém se ho zároveň neustále pokouší konfrontovat konkurenční mistr Wing Chun, to však nemá jednoduché. (JardaBauer)

brodži

Když se dívám na nějaký film a vidím tam komentář od verbala, muže který jednou rukou píše a druhou se škrábě na pytlu, chce se mi hodit grc. Nejenže každý dobrý film zesměšní, ještě ale urazí diváky a všechny, co mají trochu rozumu. Ip man je velice dobrý snímek z čínské produkce. Není to ale jediný film, který mají kvalitní. Kvalita čísnkých filmů spolu s Ip manem dává čísnké kinematografii velkou váhu. Válečné filmy, akční dramata. To vše je v tak záživném stylu, že divák je naprosto spokojen. Kam se na to hrabe americká ubohost, kterou převzal sám verbal do svých úst? P..., k.... a dalších tisíc sprostých slov lze slyšet v tupém americkém filmu kdy hrdina stejně na 24 nábojů klidně vyzabíjí celou divizi. v komediích tech slov nelze ani spočítat. Ale verbal musí svým zjevem a písmem zkazit chut u jakéhokoliv filmu. Hanba, tfuj. Film za mě 4* ()

vinnetou500

Vůbec mi nepřijde, že by série šla z kopce. Pro mne má každý díl trochu něco jiného. A to je jedině dobře! Nejde o monotónní akčňák typu Rocky, kdy každý díl má stejné schéma. Právě že naopak. Tento díl se zaměřil více na vztahy s rodinou. Pěkně vykreslil, co pro Ip Mana znamenala rodina a vztahy v ní. A lehce naznačuje, že by to tak mělo chodit všude. K těmto závěrům dojde ovšem až potom, co jeho žena zahlédne v dálce stín smrti. Hezké, skoro až dojemné. Naštěstí se nevyplnily moje obavy ohledně mlátičky ve stylu boxu. Krom výstupu všudypřítomného Tysona se jednalo o krásné Wing Chun, které si šlo v tomhle díle užít snad nejlépe z celé trilogie. Ačkoli se k filmům moc nevracím, myslím si, že k Ip Manovi si cestu znovu najdu. Děkuji, mistře. ()

kolly13

Koukatelnější než slaboduchá dvojka, pestřejší na moderní čínský pohled blockbusteru a pro mne čistčí, co se týče soubojů. I Tyson ze sebe vymáčkl trochu herectví a pár replik, ale víme, že je pouze marketingovým lákadlem. ()

Kushina

Celou sérii IP mana hodnotím cca 80%. Je to zkrátka můj šálek kávy. Co se týče Tysona, tak tu byl spíše zbytečný,než že by nějak kvalitu filmu zvedl. Zároveň film trošku zahrál na emoce, protože konec byl dost smutný. Co je ale nejvíc důležité, že ve filmy bylo opravdu hodně soubojů,což jistě každý milovník bojových filmů ocení. 75% ()

kishi_SO

urcite znesitelnejsie ako 2 diel. Na prvi diel to nema ale bavilo ma to. Suboj strieda suboj, jeden lepsi ako druhy. Tyson tu ma celkom paru no top suboj podla mna bol vo vytahu. ()

JokerBaby

Donnie Yen a Mike Tyson sa tu stretnú v osobnom súboji. To už nikdy neuvidíš . Ten súboj si nemôžeš nechať ujsť. Celý film je samozrejme dobrý. Film je hlavne pre vyznavačov čínskeho bojového umenia WING CHUN . ()

Methew

Výborný film, ktorého hlavná myšlienka sa niesla v duchu porozumenia a pochopenia. Tretia časť čerpá z prvých dvoch častí, v ktorých Ip Man nemal zrovna veľmi emocionálny vzťah so svojou manželkou, ona sa kvôli tomu trápila. Proste základy ich vzťahu neboli tak silné aby sa dokázali následne preniesť cez kadejaké problémy, a tak príčina jej rakoviny bola v podstate v neustálom strese a až nakoniec, keď spolu prežili konečne krásne spoločné dni, tak pochopila, že on má aj svoj život a svoje záľuby a povinnosti a on zas pochopil, že sa jej mal viac venovať a neuprednostňovať pred ňou takmer všetko. Z tejto myšlienky by mohli čerpať porozumenie mnohí muži. Čo sa týka súbojov, proste klasická paráda, nespútanosť a brutalita. Súboje výborné, len tiež som si spočiatku myslel, že Mike Tyson bude hlavný záporák. Ale kašlať na očakávania, človek by sa nemal nechať ovplyvniť trailermi a potom byť sklamaný a na základe toho dávať filmu nižšie hodnotenia. Nie je to objektívny prístup, ja sa radšej držím exaktného myslenia než sebaklamov. Ip man proste nesklamal a ukázal sa v plnej paráde, len si viem predstaviť aj Bruce Leeho bojujúceho po jeho boku ako jeho veľmi schopného žiaka. A nie len pár záberov s ním. No to je však skôr taká moja osobná idea, ako by prípadne mohla fungovať štvrtá časť, ak by predsa len zmenili názor na jej produkciu, o čom však silne pochybujem. ()

MovieDegent

Tak jsem se konečně dočkal. Nečekal jsem od toho zázrak a zázrak to taky nebyl, ale jsem spokojenej. IP Man je pořád IP Man jako v předchozích dílech. Souboje jsou pořád dobrý (ten ve výtahu a na schodech asi nej). Tyson mi připadal trošku komickej, ale taky fajn. Bavil jsem se a zklamaný rozhodně nejsem ;-) ()

jenspifa

Dostal jsem co jsem čekal... Akcí nabité, choreografií natřískané MeloBlboDrama, kde se nám mihne jakýsi BL :D ale je to hlavně o wing chun. Pro mě z jedné strany částečné zklamání, i když akce bylo dost, ale značně chaoticky natočena, přejížděna cgi efekty a rádoby cool BulletTime záběry. Protože jsem očekával opravdu rozzuřeného Yipa, a už po čtvrtém díle se mi stále nedostává, tak asi bohužel budu muset ještě počkat do další dekády... 70% a hurá do 70.let :) ()

Andrebas

Nevedel by som si predstaviť nikoho iného kto by mohol zahrať Yip Mana ako Donnie Yen postava úplne pre neho rozvážny nebojácny pre diváka ten pravý hrdina taktiež súboj Mike Tysona lepší super niet aj keď sme sa len dočkali čistej remíze pre diváka úžasný pohľad pre oči. Za mňa 90% i keď to mohla byť čistých 100% stále to mu niečo chýbalo. ()

doogiemus

Všetky tri časti sa mi veľmi páčili. Odhliadnuc od samotných bojových scén (ktoré boli veľmi super) oceňujem aj pohľad na rodinu. Vyznelo to veľmi pekne, ako muž stál pri svojej žene, bol jej oporou, no zároveň žena vyjadrila podporu svojmu mužovi a podporovala ho v jeho ceste. Aj pre tento prínos nemám problém dať plný počet. ()

Nortizop

Donnie Yen je vedle Jakie Chan(a) a Jet Li(ho) bojová špička, choreografie soubojů a kamera byla úžasná, jen děj nebyl oproti předchozím dílům tak dramatický a trochu zde nerespektovali fyzikální zákony (Dřevěná tyč (bo) rozbijí zeď, ocel o ocel nejiskří ani se neodlamují kousky či nevznikají na ostří sebemenší zuby...asi kvalitní plast nebo adamantium? ;) ). ()

RoyBatty444

Tvári sa honosnejšie ako naozaj je a mihne sa tu na začiatku aj Bruce Lee ako žiak. Smutný príbeh ako predošlé dva filmy bez výrazných hereckých výkonov hlavne Tyson je ochotník. Ak ale niekto chce poznať významný kus Ipmanovho života a pozrieť sa na pekné wing chun tak to je pre neho dobrá voľba. ()

soukyd33

Je vidět jak těžký život Ip Man měl, za co všechno bojoval a co všechno dokázal. Byl to velmi moudrý muž, a o slávu a na tom jestli je nejlepší mu nezáleží. Uměl se ovládat, a to právě dělá mistra Mistrem. Bojové scény jsou zde super, a občas i zpomalené. Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

Pompeius

Hodnocení celé tetralogie: 1****, 2****, 3***, 4**. První díl zasazený do doby japonské okupace je zdaleka nejlepší, protože filmu o bojových umění dodává další dramatický rozměr. Pak už to začíná být čím dál tím plošší. Ještě druhé pokračování o nových začátcích v Hong-Kongu ujde (samozřejmě je zamlčeno, že tam mistr Ip neutekl před Japonci, ale čínskými komunisty). Třetí díl je svou zápletkou už nezajímavý a ten čtvrtý už plně zapadá do ideologických příprav čínské populace na třetí světovou válku - Američané jsou odporní a vražední rasisté, zatímco pravověrný Číňan je ve všech ohledech naprosto převyšuje morálně i fyzicky. ()

kudryj

Je to jiný Ip Man než první dva,neakční dějová linka se zaměřuje na Ip Manův osobní život a představuje ho jako normálního smrtelníka,akční dějová linka je opět nadstandartní. Donnie vs Tyson 80%,Wing Chun vs Muay Thai 95%,Wing Chun Vs Wing Chun 100%,ostatní souboje 75%, Hodnocení série - Ip Man - 100% Ip Man 2 - 80% Ip Man 3 - 85% ()