Pohřbený zločin (TV seriál)

Place of Execution

Drama / Thriller

Velká Británie, 2008, 3x45 min (Alternativní: 137 min)

Vynikajúci príbeh. Či už ten v minulosti, kedy sa vyšetruje zmiznutie Alison, alebo ten v súčasnosti, kedy Catherine tento prípad otvorí a postupne zisťuje ako to všetko bolo. Myslíte si, že ste prišli veci na koreň, ale kdeže, všetko je ináč a neviete sa dočkať ako to všetko dopadne. Atmosféra úplne fantastická. Odporúčam!(10.2.2016)

juuuj, kamoška mi dala tip, a ja som to pozrel, to sa nedá prerušiť to sa musí kuknúúúť celé a odrazu .. studenkavéé dramatickééé s výýbornou hudbou tie hlboké basy mi troška pripomínali spielbergovho žraloka, ale tu to bolo naozaj dramatické a hudbou nádherne podmaznuté, :) odporúčam milovníkom krimi drám severského pôvodu.(11.2.2016)

Don't you think this might just be a case where truth and justice are not the same thing? Dvě paralelní dějové linie. Jedna v současnosti o dokončování natáčení dokumentu o případu, který na počátku šedesátých let vzbudil širokou veřejnou diskuzi. Kontroverzní trest smrti za vraždu na základě sice přesvědčivých důkazů, ale bez doznání pachatele a nalezení těla oběti. A druhá linie pak samotný průběh tehdejšího vyšetřování, ovšem tak jak si ho pamatuje ten, kdo ho v současnosti vypráví. A co byste neřekli; začnou na povrch vyplouvat nové skutečnosti, které zásadně mění pohled na vše... Nebojte, žádná klišé se nekonají. Jen poctivá filmařina, skvělé charaktery, emoce, napětí, promyšlený příběh a především excelentní Lee Ingleby v prožité roli detektiva, na něhož si není vůbec lehké udělat jednoznačný názor, ale jehož činy jsou plně pochopitelné (zda-li i ospravedlnitelné je věc zcela jiná) ve světle všech možných pohledů a postupně na povrch vyplouvajících informací.(23.1.2012)

Skvostná minisérie, kterou jsem sjel na jeden zátah a o které jsem neměl ani tušení. Obě dějové linie jsou neuvěřitelně působivé, krásně se prolínají a až do konce společně s hlavní hrdinkou netušíte, na čem vlastně jste. V průběhu sledování jsem spřádal opravdu divoké teorie, jednu šílenější a nesmyslnější, než druhou. V rámci žánru rozhodně originální a poctivě britské, dokonalá filmařina, dokonalé herectví (Lee Ingleby zejména, ale obsazení je skutečně hvězdné), skvěle postavy, emocionálně působivé... zkrátka další skvost z ostrovů, ostatně nic jiného jsem vůbec nečekal. Vynikající. Atmosféra zaručena! 95%.(18.9.2020)

• buddha_ps

C-čkové dielko, kde zaujímavý námet pochovávajú doslova ochotnícke herecké výkony ("exceluje" predovšetkým hlavná hrdinka); réžia, kamera a výprava na úrovni Inge Lindström; a úplne dementná a zbytočná "dramatická linka komplikovaného vzťahu matka - dospievajúca dcéra". Akýkoľvek diel Vrážd v Midsommeru s Neetlesom je o dve galaxie nad týmto počinom.(23.5.2019)