Pohřbený zločin (TV seriál)

Place of Execution

Drama / Thriller

Velká Británie, 2008, 3x45 min (Alternativní: 137 min)

juuuj, kamoška mi dala tip, a ja som to pozrel, to sa nedá prerušiť to sa musí kuknúúúť celé a odrazu .. studenkavéé dramatickééé s výýbornou hudbou tie hlboké basy mi troška pripomínali spielbergovho žraloka, ale tu to bolo naozaj dramatické a hudbou nádherne podmaznuté, :) odporúčam milovníkom krimi drám severského pôvodu.(11.2.2016)

• buddha_ps

C-čkové dielko, kde zaujímavý námet pochovávajú doslova ochotnícke herecké výkony ("exceluje" predovšetkým hlavná hrdinka); réžia, kamera a výprava na úrovni Inge Lindström; a úplne dementná a zbytočná "dramatická linka komplikovaného vzťahu matka - dospievajúca dcéra". Akýkoľvek diel Vrážd v Midsommeru s Neetlesom je o dve galaxie nad týmto počinom.(23.5.2019)

Žádný další River se nekoná, to je nad slunce jasné. Má na to sice, a to hlavně v prvním díle solidně našlápnuto, ale na konci, jako by maličkou ztrácel dech. Nesympatická novinářka mi taky moc nesedla, tak necháme hodnocení, jak je. Vůbec jsem tak nějak rozpolcen. Na jedné straně, některé velmi dobré, herecké výkony, zajímavý příběh, na straně druhé konec, který mě maličko zklamal. Mám na mysli zapojení tolika obyvatel do sledu událostí a ještě i výše zmiňované novinářky. To šlo určitě udělat líp a hlavně přesvědčivěji...(13.2.2016)

Don't you think this might just be a case where truth and justice are not the same thing? Dvě paralelní dějové linie. Jedna v současnosti o dokončování natáčení dokumentu o případu, který na počátku šedesátých let vzbudil širokou veřejnou diskuzi. Kontroverzní trest smrti za vraždu na základě sice přesvědčivých důkazů, ale bez doznání pachatele a nalezení těla oběti. A druhá linie pak samotný průběh tehdejšího vyšetřování, ovšem tak jak si ho pamatuje ten, kdo ho v současnosti vypráví. A co byste neřekli; začnou na povrch vyplouvat nové skutečnosti, které zásadně mění pohled na vše... Nebojte, žádná klišé se nekonají. Jen poctivá filmařina, skvělé charaktery, emoce, napětí, promyšlený příběh a především excelentní Lee Ingleby v prožité roli detektiva, na něhož si není vůbec lehké udělat jednoznačný názor, ale jehož činy jsou plně pochopitelné (zda-li i ospravedlnitelné je věc zcela jiná) ve světle všech možných pohledů a postupně na povrch vyplouvajících informací.(23.1.2012)

Vynikajúci príbeh. Či už ten v minulosti, kedy sa vyšetruje zmiznutie Alison, alebo ten v súčasnosti, kedy Catherine tento prípad otvorí a postupne zisťuje ako to všetko bolo. Myslíte si, že ste prišli veci na koreň, ale kdeže, všetko je ináč a neviete sa dočkať ako to všetko dopadne. Atmosféra úplne fantastická. Odporúčam!(10.2.2016)