Divoká stvoření jižních krajin

• USA Beasts of the Southern Wild (více)

V zapomenuté, ale svérázné komunitě, která sídlí v bažinatém kraji u mrtvého ramene řeky, odděleném od zbytku světa rozsáhlou ochrannou hrází, žije šestiletá Hushpuppy. Maminku už dávno nemá a její milovaný otec Wink je divoch, který je neustále mimo domov, a tak je osamělá Hushpuppy odkázaná na společnost polodivé zvěře. Vnímá přírodu jako křehké spletivo živoucích, dýchajících věcí, v němž celý vesmír závisí na tom, aby do sebe všechno dokonale zapadalo. A když se po bouři zvedne stoletá voda a obklopí jejich město a tatínek naráz onemocní a divoká prehistorická zvířata obživnou a vylezou ze svých zamrzlých hrobů, Hushpuppy zjistí, že přirozený řád všeho, co jí bylo nadevše drahé, se začíná rozpadat. Malá hrdinka se zoufale snaží dát svůj svět zase do pořádku, aby zachránila svého nemocného otce i potápějící se vesnici, nejtěžším úkolem pro ni ovšem bude vůbec přežít nezastavitelnou katastrofu ohromných rozměrů. (oficiální text distributora)

Teen.AGE.r

Byl jsem naprosto uhranutý... toto je pro mě srdcová záležitost, kterou si za svůj život ještě pustím mnohokrát! Je až s podivem, že tento film nedostal žádnýho oskara, ale to je prostě ta hnusná politika ve všem!!! Civilizace je nemoc národa a teento film to ukayuje tak krásně, že mě to prostě dojalo. ...97% ()

Alvin

Jo, jo, divočina je krásná, ale život v ní drsný, ještě horší, když se do toho za rohem začne srát moderní civilizace, ale příště si radši pustím něco od Sira Attenborough. Tyhle divoké metafory z jižních krajin mě nějak minuly. ()

famfuli

Drsný film o životě v divočině se všemi překážkami, které takový život přináší. Také o tom, že bychom neměli nikoho přesazovat do jiného prostředí, když v tom svém se cítí svobodně. A o svobodě je tento film asi nejvíce. Nezáleží na formě, ta se může nebo nemusí někomu líbit, ale touha po svobodě je v každém z nás. I když si ji představujeme odlišně.Výkon malé herečky ohromující a i když zde nebylo navenek moc emocí, ve mně se jich během sledování filmu nahromadilo spousty.90% ()

90125

Tento film je skutocny original, ale pocity po jeho zhliadnuti mam zmiesane. Na jednej strane krasna detska poetika plna nevinnosti a sveta mimo naseho stale viac globalizovaneho kapitalizmu, na druhej, hlavne v druhej polovici, znacna dejova deravost a rozpacitost v rozpravani pribehu. Rucna kamera skor ci neskor tiez zacne liezt na nervy. Detska herecka Quvenzhane je ale skutocne uzasna. Bez problemov som uveril, ze zije medzi tymito americkymi ciganmi. Prirodzenost s akou sa pohybuje v tomto prostredi je skutocne dychberuca. Jej svet nie je zviazany len s prirodou a zvieratami, ale aj s prehistorickou erou, reprezentovanou bestiami, ktore sa v jej mysli valia na jej dedinu. Mozno prave tento kontrast detskej fantazie a reality je na filme najzaujmavejsi. Ale asi som cakal este viac magicky a rozpravkovy pribeh a menej dospelackej alkoholickej reality. Lepsie povedane, cakal som silnejsi pribeh, iduci viac pod kozu. Film sa ale vidiet urcite oplati. Minimalne kvoli hlavnej herecke a svetu, v ktorom tito amici ziju. 64 % ()

robbez

Film chce zřejmě říct, že člověk může žít klidně v odpadcích, ale hlavně že je svobodný a mezi "svými". Zobrazené prostředí mi bylo až fyzicky odporné. Opravdu originální a objevné úvahy typu, že člověk je součástí vzájemně propojeného celku a musí být silný a postavit se svému strachu (symbolizovanému "praturem") jsem nějak nedokázal ocenit. ()

nogi

Neuvěřitelně emocionální snímek popisující život malé holčičky... Její vnímání světa, naivita a fantazie stojí proti realitě dospěláckého světa, který však není schopná vidět. Nikde to ale nedře a ohromující dramatická hudba vše krásně podkresluje. ()

karmalat

Tak tohle se mi moc nelíbilo, dávám body za hudbu a snové sekvence. Jinak je to takový dokument o Katrine a lidech, žíjících na ostrovech pod městem. Sociální vyloučenost těch lidí mě vůbec nedojala a chvíli jsem zvažoval, že půjdu z kina pryč. Naštěstí to zachránil opravdu dobrý závěr filmu. Ale film moc nedoporučuji, je to snad jen pro filmové fandy. ()

Lazy87

U tohoto filmu hudba dokresluje zajímavý příběh, kde mladá hlavní hrdinka žije v zaplavené oblasti a jde jí to. I když má očekávání nebyla zcela naplněna, tak nebudu tento film kritizovat. Má atmosféru. ()

Ironsky

Nevidět pratura s prasečím rypákem mohlo být hodnocení o 1* lepší,ale tím to nabralo směšně parodický nádech,který se tam nehodil...škoda ()

Jester_X

Divoká stvoření určitě nepředstavují nějakou zelenou propagandu, ale hlavním motivem je pohled na svět prostřednictvím malé holčičky. Ta vidí svět prostý a přirozený. Tento pohled je pak životem mimo společnost pouze umocněn. Malá Hushpuppy věří, že její činy a přání mají přímý dopad na běh světa, a tak působí ve dvojí roli, jedna vypravěč, ale částečně také dějotvůrce. Další zajímavým motivem je naprosto přirozené prolínání fantazi a reálného světa, až v konečné ovládnutí fantazie, v němž se divoká stvoření zastaví před malou Hushpuppy. Film se nesnaží přetvářet naši realitu, ale nabízí nám jinou, paralelní, která obsahuje dimenze jako přirozenost spjatá s hrdostí na soběstačnost a víra ve vlastní životní cestu, jenž se daří naší společnosti úspěšně ignorovat. ()

KcarlosK odpad!

Nominace na Oscara? Jako vážně? Já jsem z toho pochopil pouze to, že "vy-víte-kdo" jsou všude stejný. Podáte jim prst a urvou vám ruku. A ještě vám za to vynadají. Tohle není alternativní způsob života, ale normální humus. Hlavně že ti chudáci každý večer chlastají a klidně si k tomu udělají i ohňostroj. ()

hajner

Ekologická a postapokalyptická žvatlanina. Nepomohla tomu ani detská postava,ktorá vo väčšine filmov predstavuje nevinnosť a detskú naivitu. Tu pôsobí skôr otravne. Postava otca hoc dobre zahraná avšak psychicky narušená ma ešte viac zďaluje od hlavnej myšlienky alebo od kvalitného filmového zážitku. Hudba fajn ale inak nič. Tak aspoň 1* za hudbu. ()

samuellko

Jednoduché a dobré. Na niečo takéto nie je treba megaštúdia, rozpočty a ani honoráre. Len šikovnosť a štastnú ruku ktorú Benh Zeitlin obsadením Quvenzhané Wallis určite mal. Keď som sledoval 85th Academy Awards tak mi to pekné usmievavé dievčatko nič nehovorilo a priznám že ona bola hlavným dôvodom zhliadnutia tohto filmu. Teraz ma mrazí po celom tele a neostáva mi nič iné len čakať, kedy Quvenzhané uvidím opäť predviesť svoj talent. ()

Kovlad

Nuda, nuda a ešte raz nuda. Z rostrasenej kamery ma po 5 minútach rozbolela hlava. Celý film som čakal že kedy to vlastne začne a ono nič. Nulový príbeh s kvázi hlobokou filozofickou pointou, ktorá je mi u prdele. Prasiatka z rožkami pôsobili komicky, čo asi nebol zámer a vo filme zohrali nulovú rolu. Nezmysel, ktorý sa snaží predstierať že je niečo viac. ()

Milan-K

Myslíte, že je složité, vcítit se do myšlení šestileté holky? Myslíte, že je složité, vcítit se do myšlení šestileté holky, která žije na pokraji společnosti? Myslíte, že je složité, vcítit se do myšlení šestileté holky, která žije na pokraji společnosti a má bordel v hlavě? Stačí vám k tomu tenhle film... Jste fascinováni syrovostí, hnusem, nádherou, zmatky, fantazií dítěte, vychovávaným vzdorem, vůlí, fantazií a kamerou... Pokud nejste z kamene, tohle s vámi aspoň trochu pohne! ()

Iveta47

Zas jeden z tých filmov, ktorým nerozumiem.Je to pre mňa ďaleký svet z inou kultúrou.Dopozerala som to len zo zvedavosti či mi tento snímok niečo dá,ale nič to so mnou nespravilo. Nuda.A priznám sa pri konci som už dej ani nevnímala. ()

JimmyMcNulty

Film s naprosto kouzelnou atmosférou, vynikajícím soundtrackem a skvělou Hushpuppy. Pro mě překvapení roku a naprosto zasloužené nominace na oscara. Takhle se dámy a pánové točí filmy. A pak, že to za malé peníze nejde. Do budoucna stojí rozhodně zato Benha Zeitlina sledovat, snad jsou pro něj stvoření pouze začátek velké kariéry. ()

Tobias_Sin

Na to ještě nebyla vymyšlena slova. Prostě neuvěřitelné! Život v osadě žijící mimo běžnou společnost v záplavové oblasti očima šestileté holčičky. Naprosto famózní hudba, úžasní, svobodomyslní lidé, kteří nechtějí být závislí na společnosti ,, za zdí". Film jsem si prožil od začátku do konce. Vřele doporučuji. ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz