Starý úředník, oficiál Borman, úřaduje ve sklepních kancelářích Pozemkového úřadu společně s dalšími oficiály a aktuáry. Mezi jeho kolegy je i mladý a pohledný doktor Marek, jehož přichází navštívit kamarád, inženýr Rudík. Objektem jejich společného zájmu se stanou dvě mladé ženy, objevující se za oknem protějšího domu. Jednou z nich je slečna Irenka, dcera ředitele jejich úřadu, druhá je Nasťa, přítelkyně pana ředitele. Když se koná slavnostní večírek na počest prezidenta úřadu, je pro nedostatek mužů, kteří by dělali dámám společnost, pozván také doktor Marek a protože ředitel je vášnivý karbaník, je přizván také Borman, jako třetí do mariáše. Zatímco Marek udělá dobrý dojem na ředitele i jeho choť, a padne do oka také slečně Nastě, odehrává se u stolku pravá karetní bitva. Přestože dostal Borman od pana ředitele instrukce, neřídí se jimi a dokonale v kartách obehraje vysokého představeného. Právě jeho nepodlézavost však udělá na pana prezidenta velký dojem. získá si tím jeho důvěru a nakonec je jmenován generálním tajemníkem celého úřadu... (oficiální text distributora)

Nocturno culto

Parádní představení Vlasty Buriana v roli oficiála Bormana, je to sbírka bezvadných přirovnání - skákat jak opice na flašinetu, držet se jak čert ve švestce a mnoho dalších, především mariáš s panem prezidiálním ..Ve vedlejších rolích tradičně perlí Čeněk Šlégl, Jaroslav Marvan a také krásné dámy v podání Adiny Mandlové a Natašy Gollové .. ()

Luxocculta

Do zábavnosti Přednosty stanice nebo U pokladny stál to má sice daleko asi jako pan vrchní prezidiální k dobrýmu mariášníkovi, přesto tenhle Burian nezarmoutí a nabízí příjemné oddychové pokoukání. ()

clara.bow

Katakomby - Jsou film, který bych sice dokázala po tolika shlédnutích odříkat skoro slovo od slova, ale asi mě neomrzí především pro neutuchající humor našeho Krále komiků pana Buriana, který v této roli naprosto perlí :o) ()

rivah

Perfektní burianovská komedie si tentokrát bere na mušku šplhavce všeho druhu. Zábava skvělá.(max.90%) ()

DadysGirl

Grniální, k tomu není co dodat.Ať už písně v podání originálního sboru, Vlasta Burian a neuvěřitelná smršť hlášek nebo roztomilé mladé páry... Jojo, to byla generace herců! ()

Petus

Úžasná nestárnoucí komedie, která je ještě dnes aktuální až běda. Jak to tak vypadá, tak se u nás od dob první republiky státní správa zase tolik nezměnila. Ale doufejme, že mezi všemi těmi korouhvičkami otáčejícími se po větru a strkající hlavy do těch správných sedacích partií sedí i dnes nějaký ten Borman, který s přehledem ovládá svou práci, protekce i vlezdoprdelkovství jsou mu cizí, nebere si servítky a i s nejvyššími šéfy mluví se stejnou bezohlednou upřímností, jako s posledním poskokem. Ostatně on ten pan ředitel je fajn chlap, ale karty hraje jako ponocnej. Brilantní. ()

karlee

V tomto dílku je pár vtipných scén, ale občas je toho nadávání nadřízeným až moc, navíc se dost opakuje (že pan prezidiální hraje jak ponocný řekne asi třikrát). ()

joelly01

Nezlobte se na me, ale rok co rok ja cukroveeee na vanoce bez Katakomb proste NENAPECU. Tedy abych byla konkretnejsi, neslepim ho kremem dohromady. Bez pana Boooormana. Doktora Marka a inzenyra Rudika. A tak. Proste to nejde. Advent by bez techhle vsech revidentu a prezidialnich a ruznych jinych oficialu nebyl Advent. A zeny opravdu nadherne, ve srovnani s Gollovou a Mandlovou jsou vsechny ty dnesni Miss jen nevkusne blizny. A kdyz odchazite tak za sebou zavrete dvere. Protoze nezavira ZEFIR! ()

Stanix

Taková milá jemně vtipná Burianovka. Nerozumím tomu, proč za tento film dostal Marvan státní vyznamenání, přestože měl ve snímku tak málo prostoru a řekněme dosti podřadnou roli s ohledem na jeho obrovský formát a potenciál. Zřejmě vysoká politika. ()

IvonaK

Plné hodnocení si tento film určitě nezaslouží. Byl moc jednoduchý a Burian tam prakticky vůbec nebyl ikdyž je s ním tato komedie hodně spojována. Myslela jsem si že to bude trochu zajímavé a Mandlová si vezme Natašiného otce když se s Novotným tolik pohádali, ale nějákým ukecaním z toho nakonec sešlo. Ach, kéž by to tak fungovalo i doopravdy. A jinak Gollová dala do svých emocí že si nechce vzít Schránila (kterého si nakonec stejně dobrovolně vzala) všechno. Sice jsem si po dlouhé době zopakovala tu krásnou Blaženku Slavíčkovou, ale bohužel její epizodní rolička to nemůže zachránit. ()

Havala

velmi klasické obsazení ale přece jenom Adina Mandlová zde nepodala ten nejlepší výkon, nebo spíš se jí zde nedalo tolik prostoru. Ale jinak film potěšil. ()

Richie1

Milá, příjemná komedie, kde hlavní pozornost na sebe strhává Burian - jak jinak. Jeho kreace rozesmávají více než role všech ostatních herců. Vztahy mezi podřízenými a nadřízenými v úřadu jsou zdrojem neustálých intrik a příbuzenské vztahy mají v kariéře stejnou důležitost jako i dnes. Ve filmu z toho vzniká pěkný propletenec. Nejvíce mě rozesmála scéna, kdy pan ředitel chválí a poklepává oficiála Bormana (Buriana) po rameni a ten celý šťastný začne jako pejsek podupávat nohou. :-) ()

LukeKiller

Tie pracovné hlášky, hejty na šéfa... Mierne smutné, že za 70 rokov musia niektorí zamestnanci riešiť rovnaké problémy, ale asi o dosť menej veselo ako pán Burian. ()

ostravak30

Vlasta Burian hraje ve svých necelých padesáti muže před důchodem, který to na Pozemkovém úřadě pořádně rozsvítí. A že jim to s Jaroslavem Marvanem klape, dokázali už v jiných filmech. Film je především typ situační komedie, neboť stojí hlavně na dialozích. A je to výborná komedie. Ale pobavily i písně. ()

route60

Klasická komédie Martina Friče s geniálním Vlastou Burianem je nacpán dialogy které nestárnou jakožto celý film. ()

Pisoarec

Divoký anděl ve starším hávu, hi hi! Nejdříve nechce ona jeho, pak on ji, nakonec se vezmou a jsou spolu šťastni. Martin Frič, snad nejplodnější filmový režisér na světě (říká se to, já mu to brát nebudu), to s legrací prostě umí. Ať už s Lamačem nebo s Burianem, vždycky se můžete těšit na sérii vtipných dialogů a scének, které dnes již dávno zlidovely a spousta lidí ani pomalu neví, odkud že vlastně jsou. Ostatní herecký ansámbl samozřejmě není vůbec pozadu vedle Nataši s Áďou , si tu jako vždy vedlejší roli střihla má oblíbená paní Růžena Šlemrová (hlavní roli pokud vím, hrála snad jen v Paní Morálka kráčí městem), ale opět s takovou noblesou a charismatičností, že vám mile utkví v paměti. Jinak Vlastík Burian je samozřejme, jak jinak skvělý, ale krom svých střeštěností dovede i hluboce promluvit do duše, až to zamrazí. Škoda tě, Vlastíku.... Co říct na závěr? Frič prostě jen těžko natočí špatnou veselohru a ani tohle nebyl ten případ, takže vhrůůůhu nebo spíš dolůůůů do ,,Katakomb" ()

KanoJJ

Nejúžasnější starej film. Je pravda, že ve všech těch názvech jako pan prezidiální atd. jsem se dost ztrácela, ale jinak to má všechno co má film mít. Je to vtipný, ještě k tomu je to romantický přesně tak jak to mam ve filmu ráda a navíc tam hrajou skoro samý herci na který se dobře kouká (ten Antonín Novotný je fakt fešák a s Adinou jim to hrozně sluší i potom v Modrý Hvězdě). ()

Tsuki003

"No tak se točte, stará korouhvičko, no. Hezky po větru." --- "Tak už jděte, ať se mně po vás nestejská... Vy sněhuláku!" --- "Má srdce." "Srdce?" "Á tak... to vy neznáte. " --- "Děkuji za důvěru a doufám, že důvěru ve mě kladenou nezklamete." --- Jo, tak tohle se mi konečně líbilo. Buriana poprvé vidím v roli, jehož postava není založená na tom, že se za někoho převléká. Konečně něco, co je ho hodno. Parádní komedie :) ()