• Aiax
  *****

  Hraje tam Sovák, Brodský, Bohdalová, Kopecký, režíruje to Martin Frič, je to vtipné, inteligentní, zábavné - co víc ještě po dokonalé české komedii chtít? A zdejší ideologové ať si trhnou nohou.(7.1.2005)

 • Ivoshek
  ***

  V tomhle filmu se perou dvě věci. Mac Frič - tvůrce naprosto super komedií už od první republiky a reálný socialismus. Zaplťpánbůh, v tomhle případě Frič vyhrál, i když nějaká ta úlitba systému se tu najde (ale holt to byl rok 63, s tím se nedá nic dělat. Zápletka je ale hodně vtipná, Sovák je kvalitní a spousta fórů je tu fakt příjemně dotažená.Škoda, že to Frič nenatočil třeba v roce 1937. Mohla to být komedie na pět hvězdiček. Ale i tak dobrý.(12.9.2007)

 • D.Moore
  ****

  „Já chápu. Tady… Socialismus. Popravy... Nepopulární, co? Tady lidi raději do kina. Ale u nás není kino. Co dělat? A lid chce zábava.“ Zajímavý film kombinující odvážnou satiru, rýpající do státního aparátu (rozdíly mezi republikou a monarchií, narážky na tajné služby, popravy a sledování lidí, byrokratické kolečko, které Králů absolvuje na ministerstvu zahraničí), s řadou nedorozumnění, záměn a omylů, který především díky nejlepším komediálním hercům té doby dovede pobavit i dnes. Obzvlášť půvabná je postava Vlastimila Brodského, stoprocentně flegmatického žvýkala buřtů. A ten závěr s křeslem ("Na co je to, na trvalou?" - "Ano, to je natrvalo.") a babičkou ("Čert tě vem, blázne!")... Vydařené.(3.12.2011)

 • Terva
  ****

  Může hlava cizího státu jezdit po Praze na mopedu s diplomatickým číslem? Může se obyčejný český dělník stát vladařem exotické země? Může, pokud se vhodně jmenuje, pobýval v pravou chvíli na pravém místě a zachoval se lidsky.(24.4.2011)

 • Tommassi3
  ****

  "Víte co ?! Vlezte mi všichni na záda !! Každej sem leze jako do čekárny.. Já jsem taky jenom človek !!" ;)(17.12.2013)

 • - Rozhovor Lojzy Králů (Jiří Sovák) a Izmaila el Šarifa (Miloš Kopecký) ve 20. minutě filmu probíhá na terase hotelu Esplanade v Praze. (rakovnik)

 • - Pan Králů (Jiří Sovák) uvádí, že jeho království leží na půli cesty mezi Suezem (Suezský průplav) a Adenem (Adenský záliv) v Rudém moři. Tam se nachází buď Súdán a Egypt na africké straně, či Saúdská Arábie na straně asijské. (rakovnik)

 • - Film existuje v dvoch rozdielnych minutážach, jedna verzia má 100 minút a druhá 91 minút. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace