Athena: Bohyně války

Athena: The Movie

Akční / Thriller / Romantický

Jižní Korea, 2011, 113 min

• Vykuk

Přehnaná stopáž, místy táhlé, ale akce je až až. Bitky po choreografické stránce povedené, ale je jich tam jako šafránu. Přestřelky mi připomínají dětství, kdy jsme s klukama pobíhali po sídlišti a "stříleli" po sobě plastovými bambitkami:). Další komplikací je zorientovat se v množství postav, zvlášť když některé jsou si dost podobné, nemluvě o tom, když si změní účes:)) Filmu chybí šťáva, na zajímavosti přidal vztah dvou proti sobě stojících agentů a celkově hlavní hero byl sympaťák. Když se dodíváte až do konce a během filmu vnímáte, ujde to, ale znovu to určitě vidět nechci:)(2.10.2012)

• Acrobat

Asi zo päť minút nazbieraných scén a prvkov a tvoríte ligu výnimočných. V celosti je to ale šikmý mišmaš prestreliek, ktorých je toľko až sa nasýtite a riskujete bolesti brucha. Tvorcovia idú takým tempom (ktorá ale miestami nudí) rozprávania, akoby sme boli všetci do týchto hier zasvätení. Nepočkajú na Vás, len po sebe strieľajú bez väčšieho zmyslu. Motívy nepoznám ani na konci, toľko osôb, že si trhám vlasy. Athena je koncepčne a dramaturgicky nepodarený film, ktorého vyťahuje jedine aspoň tie prestrelky s poctivou krvou. Ale ak by mali mňa do tohto vopchať, tak sa pýtam šéfa, čo mám vlastne robiť sakra. A nevedia to do dneška ani tvorcovia. (videné 06.06.2018, YT)(6.6.2018)

Nemuselo to být tak špatné, ale člověk se tu tak snadno zamotá. Nepřehlednost ničí tenhle film. Už na začátku mě zmátl Seung-won Cha, kterého jsem si přiřadil k těm "dobrým" a ejhle... Trvalo mi docela dlouho, než jsem se zorientoval. O akcičky nebylo nouze, i když něco bylo už hodně na hraně co lze a nelze ve skutečnosti udělat. :D(10.10.2012)

Tento filmový sestřih dvacetidílného seriálu je docela odvážným počinem. Co asi tak mohlo z děje z tolika dílů zbýt. Po shlédnutí si myslím, že pěkný maglais. Příběh je celkově podivný a těžko uchopitelný. Jednoduše řečeno, velmi často je nejasné jako kdo, komu a proč. Dramatická část dosti unavuje a nutí zívat, ale když začne akce, je na co se dívat. Po technické stránce je to velmi povedené. Jihokorejský agentský snímek se od těch amerických jinak zvlášť neodlišuje. Tedy co týče scénáře. Vše je podle zavedených šablon, takže nějaké té originality se tu nikdo nedočká. Celkově si myslím, že udělat sestřih z tak obsáhlého seriálu byl v tomto případě nesmysl. Jedná se o zcela zbytečný film. Kdo chce vidět pořádný příběh, nechť se obrátí na onen seriál.(23.3.2014)

• Lacike

Viete aký je rozdiel medzi dvadsaťdielnym seriálom a jeho zostrihom do dvojhodinového filmu? 18 hodín čistého času. nič viac. Samotný seriál nie je o nič menej chaotický. Postavy v ňom tiež lepšie nefungujú. Akcie síce dostaneme menej (chýba tá najlepšia bitka z toaliet alebo cool veľká prestrelka na moste), ale inak je úplne jedno čo si pustíte. Zážitok bude úplne rovnaký. Akurát ušetríte 18 hodín. Bolo ale fascinujúce pustiť si tento zostrih a vidieť jak miestami vynechávali celé diely, ktoré dej aj tak nikam neposúvali. Takisto si to odskákali niektoré postavy, ktoré sa tu vôbec neobjavili. Najväčším mínusom filmu oproti seriálu bol pre mňa otrasný CZ dabing, ktorý pripravil hlavného hrdinu o jeho charizmatický hlas. Takže film rozhodne nebrať rovnako ako seriál. 4/10.(8.6.2020)