• Martin741

Navsteva zumpy bola uspesne vykonana, tentokrat so Stewartom ...... film plany, navsteva sa mi nepacila : 5 %(2.3.2019)

Mladá a atraktivní Mollie odchází na univerzitu a její starostlivý otec se o svou dcerku, která je právě v rozpuku, a hlavně o její nevinnost začne obávat. Proto se rozhodne ji navštívit, aby dohlédl na to, že její studia probíhají, jak mají. Když ji pak vidí v obležení samých hochů, je právem zděšen. A tak když se Mollie později dostane na prestižní pařížskou univerzitu, neváhá a opět se za dcerkou vydává. Zde ale otec, kterého mimochodem hraje Jimmy Stewart, naráží na celou řadu problémů, protože zaprvé neumí ani slovo francouzky, a zadruhé ani pořádně neví, kde Mollie hledat. Toho film chytře využívá k vytváření řady komických situací, například když si chce vzít Jimmy taxíka z letiště, nedokáže přečíst název ulice, kam má namířeno. Ochotně mu tedy poradí portýr, který ještě neopomene taxikáře upozornit na pánovo přání, aby jel pomalu. Načež taxikář sešlápne plyn až k podlaze a div se s Jimmym po cestě nevybourá. Další osvěžení představují četné narážky na filmový průmysl a jeho hvězdy („Na mramorové podlaze bych dvě hodiny neseděl ani kvůli Elizabeth Taylorové, natožpak kvůli Henrymu Millerovi,“ pronese chladně Jimmy Stewart.), s čímž souvisí i to, že si Jimmyho spletou s Henrym Fondou a častokrát ho dokonce oslovují - a teď se podržte - pane Stewarte nebo rovnou Jimmy (portýr na letišti, v závěru ho poté ještě stíhá rozvášněný dav paparazziů právě ve chvíli, kdy se na něm neuvěřitelným způsobem rozpadá kostým člena kmene apačů či co je to zač)! Když si k tomu všemu přičtu ještě bláznivé iluze, které Jimmyho sužují, když si představuje, jak je asi jeho dceruška v Paříži vystavena neustálému obléhání, dobývání a svádění ze strany romantiky chtivých Francouzů, nezbývá mi než s úsměvem na tváři tento snímek doporučit všem, kteří se rádi pobaví. Pokud jste jedním z nich, pak mé jediné dvě větší výtky, které se týkají snad až přespříliš schematického scénáře, kterému navíc trvá notnou chvíli, než se pořádně rozjede, můžete hodit směle za hlavu. 75%(17.5.2011)