Budoucnost nejistá

• Velká Británie How I Live Now
Trailer 1

Patnáctiletá Daisy (Saoirse Ronan) žije celkem běžně komplikovaný život - má deprese, vztek na všechny a trpí sebepoškozováním. Rodiče ji proto pošlou z New Yorku k tetě Penn na anglický venkov. Po prvním odmítání všech a všeho si Daisy uvědomí, že se jí tam vlastně líbí a navíc se jí líbí i bratranec Edmund (George MacKay). K svému překvapení nakonec úplně zapadne do místní mládežnické party a jejich radovánek. Vše zdánlivě směřuje k letní romanci, kdyby se zároveň nad touto venkovskou idylou nevznášela všudypřítomná hrozba Třetí světové války. Ta nečekaně vtrhne do jejich životů a pro Daisy, které se před nepřátelskými vojáky podaří uniknout, začíná boj o přežití. (Cinemart)

Trailer 1

Fiftis

Film s veľmi zaujímavou témou tretej svetovej vojny. Ide skôr o komorný film. V prvom rade musím uznať, že som značne ovplyvnený tým, že hlavní predstavitelia tejto snímky Saoirse Ronan a George MacKay patria medzi mojich Top 10 hercov a herečiek. Najskôr som sa bál, čo som si to pustil, pretože v úvode sledujeme Saoirse Ronan ako emáčku, čo má 365 dní v roku menzes. Neskôr sa ale krásne táto postava vykryštalizuje a každý si ju obľúbi. Hlavní dvaja protagonisti hrajú ako vždy nadpriemerne a pochválim aj mladého Spidermana Toma Hollanda. Tiež sa mi veľmi páčili zábery na krajinu a celková nálada filmu. Určite tento film núti k zamysleniu. Zo začiatku som bol rozpačitý, no nakoniec som dokonca zvažoval, či si nedám túto snímku na pár dní do Top 10ky. ()

Aknah

Od filmu jsem vlastně nečekala vůbec nic, podle názvu, obsazení a zjevu hlavní hrdinky jsem si říkala, že půjde zas o další pubertální romanťárnu s lehce vážným dějem. Ale musím říct, že mě to děsně překvapilo. Saoirse mám ráda, hraje výborně a tady je toho důkazem. Atmosféra a napětí graduje a to mě bavilo,dojímalo a nějak nechápu těch 62%. Velmi povedené, jiné. ()

kaylin

Snímek, který se místy až zbytečně snaží tlačit na pilu, jako kdyby si nedokázal vybrat, jestli chce být "Cestou" anebo "Rudým úsvitem". Nakonec stejně budete mít pocit, že sledujete zvláštní verzi "Narnie" bez toho, aby se děti do Narnie skutečně dostaly. Saoirse Ronan ukazuje, že se nebojí výzev, na druhou stranu my některé její postavy připadají jednotvárné a protivné. Tohle je jedna z nich. Předvečer třetí světové války je prostředím zajímavým, na druhou stranu, proč by to nemohl být předvečer té druhé? Vize budoucnosti zde nemá příliš velké opodstatnění. Nebo že by to bylo varování? ()

Davies182

Snímek začíná poměrně nevinně, ale nakonec se transformuje v naprosto jiný zážitek, než od něj nejspíš většina diváků očekává... zajímavý experiment! A tvůrci mají docela kuráž. Bohužel ale často až tak velkou, že mi plno stěžejních scén přišlo na sílu, vynucených, s účelem prvoplánovitě šokovat... Nic z toho ale nesráží výsledný dojem z originálního "young adult dramatu". ()

Rob Roy

Po prvních 5 minutách jsem se tetelil, že tohle bude něco speciálního, nakonec je to ale díky odbytým vztahům trochu zklamání. Britské sociální drama z venkova se mění v trip a la Potomci lidí, ale chybí tomu větší intenzita a vykreslení Daisyiny motivace. Fajn kamera a herci, Saoirse je tradičně dobrá a škoda nevyužitého Toma Hollanda, kterej během minuty přehraje většinu usmrkanců, které jste letos ve filmech viděli. Kevin MacDonald v mých očích na svůj průlomovej film pořád čeká, tohle je už třetí kousek, kde byl blízko. Tak snad konečně příště. ()