Budoucnost nejistá

How I Live Now

Drama / Thriller / Válečný / Akční

Velká Británie, 2013, 96 min

• kaylin

Snímek, který se místy až zbytečně snaží tlačit na pilu, jako kdyby si nedokázal vybrat, jestli chce být "Cestou" anebo "Rudým úsvitem". Nakonec stejně budete mít pocit, že sledujete zvláštní verzi "Narnie" bez toho, aby se děti do Narnie skutečně dostaly. Saoirse Ronan ukazuje, že se nebojí výzev, na druhou stranu my některé její postavy připadají jednotvárné a protivné. Tohle je jedna z nich. Předvečer třetí světové války je prostředím zajímavým, na druhou stranu, proč by to nemohl být předvečer té druhé? Vize budoucnosti zde nemá příliš velké opodstatnění. Nebo že by to bylo varování?(28.12.2013)

Trochu nedotiahnutá x-tá variácia na ľud versus neznámy konflikt, resp. deti verzus vojna, ktorej nerozumejú. Začiatok je sľubný, ale postavy nemajú veľkú hĺbku, dej je monotónny a čoskoro sa stáva predvídateľným, čo je vzhľadom na výbornú vizuálnu stránku, prostredie a načrtnuté otázky sociálno-spoločenského charakteru škoda. Vďaka aspoň za tú Saoirse Ronan a jej skvelé vlasy :-) 60%(27.7.2014)

• Fanita

Už dlho som nevidela nič také prehnané, nevysvetlené, nepochopiteľné..takú blbosť. Láska nevysvetlená, pokrvná, taká povrchná ako zimný kabát v lete. Chýbalo mi nejaké vysvetlenie, čo sa to tam vlastne deje, začiatok bol taký nezáživný, dal sa však prežiť, v skratke čudná matka, zvláštne prostredie, incest a potom prišla vojna. Zase bez vysvetlenia, a celé hodiny prechádzky v lese, keby som sa popritom nehrala na mobile, tak to asi ani nedopozerám. Celé to bolo proste veľmi zlé. Jednu hviezdičku za nie zlú kameru a jednu za fešáka Georga MacKaya.(23.6.2016)

Vnitřním hlasem skrytých komplexů méněcennosti periodicky přerušovaná anabáze mladistvé lásky, jíž jako kulisa posloužila občanská válka. Těžce soupeřící motivy přihlouplé, nedotažené a nadbytečnostmi okrášlované pastorální selanky a slibného dramatického pozadí. Může mi někdo vysvětlit, k čemu slouží hromady brambor smíchaných s rajčaty? Nešlo tu situaci naznačit nějak elegantněji a méně barvotiskově? A co to vlastně mělo být — hrozící fašismus, nebo hrůzy války? Což je ovšem jen jeden z mnoha rušivých detailů. Koukatelné. 2¾.(9.10.2014)

Ta čtvrtá hvězda utekla jen o chlup. Budoucnost nejistá je atmosférický, komorní, velice osobní dramatický snímek v němž skrze patnáctiletou Daisy dospějeme ze světa strachu do světa hrůzy, který změní každou živou duši. Británie a zřejmě i celá Evropa padla do dalšího válečného běsnění. Jeho hrůzy tentokrát neuvidíte pohledem válčicích armád, ale právě pohledem této hlavní hrdiny. Ta z počátku velice nesympatické osoby jíž bych tu první válečnou kulku do hlavy s chutí přál, se změnila v osobu, jenž měla mé sympatie, v některých situacích jsem jí fandil a tedy i rozuměl jejím myšlenkovým pochodům. Tento film je o proměně charakterů v krizových situacích, nikoli jen o střílení a zabíjení. Dalším malým mínusem je pro mě nevysvětlení některých událostí s nimiž se Saoirse Ronan setká. Nicméně, pokud vezmeme v potaz, že jde o jakési nahlédnutí do světa beznaděje a jeho následné opuštění na konci filmu, tento fakt s ohledem na reálný život respektuji. Rozhodně dle mého příběh, jenž se vyplatí minimálně jednou zhlédnout. 70%(17.8.2014)