Snaživý zaměstnanec typografických závodů tak dlouho přijímá všechny možné funkce, až se pod jejich tíhou bezmála zhroutí. Poznává, že ten, kdo chce stihnout všechno, nakonec nestíhá nic. Na dosti rozpačitém pokusu o společenskou satiru je zajímavé jméno spoluautora scénáře - je jím budoucí režisér Miloš Forman. (oficiální text distributora)

pipapa

Herci se snaží, ale překotná mluva a groteskní uspěchanost, což nevadilo v prvorepublikových komediích, se do socialistického kina na dané téma příliš nehodí. Působí to jako pěst na oko, jako snaha o legraci za každou cenu, zbytečně se příliš tlačilo na pilu bez jakéhokoli opravdu vtipného nápadu. Velmi zajímavý a nadaný Robert Bate-Stein v roli Pepíka a pouze jeden film!-kam se poděl takový talentovaný kluk?! ()

MickeyStuma

Moralizující a velmi kritický příběh skutečností o funkcích, který by se klidně mohl odehrávat i v dnešní době. Troufl by si někdo na remake? Obětavost a svévolnost jediného člověka pro všechno na úkor druhých převážně líných lidí vždy takového jedince přivede jedině tak k nervovému zhroucení. Snímku velice škodí doba vzniku, ale co se týče budovatelských pouček a vyzdvihování strany, zase až tak tragicky se na to dívat nedá. Herecký koncert Oldřicha nového, který tu je doslova ve svém živlu, povznesl snímek na zábavnosti a snad i na určité atraktivnosti. Takovéto podobné ztřeštěné role si již v minulosti zahrál několikrát a tak velmi dobře věděl kde co a jak. Kromě jeho se tu vyskytují i další herecké osobnosti z válečných a předválečných let českého filmového světa, ale Oldřicha Nového spíše jen doplňují nebo mu přirozeně nahrávají. Sem tam něco sice pobaví, ale ryzí temná realita tehdejší doby snímek spíše hatí a tak se na něj dnes dá dívat snad jen jako na vzpomínku divné doby a na úžasného Oldřicha Nového. ()

BigBang

Film čistý odpad, trapný od začátku do konce. Jedna hvězda za myšlenku, že se musí umět říct ne, to je důležitè. Když se nahromadí moc úkolů, které člověk nezvládá, je to smutné téma. Při dnešních pracovních hodinách, co musí řada z nás trávit v práci, u tèto komedie spíš mrazí, co všechno mám kde nehotové nebo špatně. Pozoruhodná kombinace p. Nový, p. Frič a p. Forman. ()

Pitryx

Poměrně zajímavý filmek, který jsem neznal, až nyní jsem na něj náhodou narazil. Docela jsem se i bavil. Ne, že by to bylo jánevímco, ale dívat se na to dalo, a pár drobných legrácek zde je. Takže na nedělní dopoledne… ()

ostravak30

Snímek, za jehož kvalitu O. Nový naštěstí nemůže. Hraje opět skvěle, ale sám taky všechno neutáhne. Celý děj by se v kostce dal popsat tak, že Nový běhá sem a tam a u toho sbírá funkce a pomalu objevuje úskalí tolika zájmů. Nicméně scénář je opět silně politický a bohužel snímek nemá příliš zábavný děj. Tím spíš, že je považován za komedii. Pak je taková komedie slabá, neboť humoru jsem zde mnoho neobjevil. Chápu Friče. Touha zalíbit se tehdejším mocným, aby mohl točit třeba i něco odvážnějšího ho hnala do natočení podobných politických frašek. A takoví herci jako Pištěk a Nový pak trpěli, neboť odmítnout nemohli. To by totiž klidně mohlo znamenat, že už by si nezahráli. S odstupem času v dnešní době je pohled na takové filmy směšný, ale na druhé straně i zajímavý z hlediska doby a historie. Filmovou kvalitu má ale prach bídnou. ()

Jonatthan

Olda Nový v pohybu běžící nestíhající, František Kreuzmann ve své časté roli padoucha, co mu závidí a hází klacky pod nohy. Plejáda dalších předválečných herců, kteří se museli přeorientovat na montérky. Musím říci, že mě to neurazilo. ()

Hombre8

Zajímavé, že film, natočený stejně potrhlým stylem, se stejnými herci, hrajícími ve své poloze jako před válkou, jen v jiném prostředí, se najednou nelíbí. ()