Kouzlo přítomného okamžiku

The Spectacular Now

Čaro prítomného okamihu

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2013, 95 min

láska, střední škola, párty(28.2.2014)

"V porovnání s ostatními jsem nezažil tolik strastí. Něco se občas přihodí, ale to se stává. Tím skutečným problémem v mém životě, tou skutečnou strastí, jsem já. Vždycky jsem to byl já. Co si pamatuju, vždycky jsem se obával ... selhání,... že lidi zklamu,... že jim ublížím,... že oni ublíží mně. Myslel jsem si, že když se uzavřu a soustředím se na jiné věci, na jiné lidi, že když budu dokonce apatický, nic nebudu cítit, tak se mi pak nic nestane. Podělal jsem to - nejenže jsem vytěsnil bolest, ale i všechno ostatní, dobré i zlé, až nezbylo vůbec nic."(12.4.2014)

Dost se mi to líbilo, protože je tu hodně dobře ukázáno, jak to chodí ve skutečném životě. Přesný příklad toho, když se dva rozejdou a každý si někoho najde. Někdy se vám podaří najít někoho lepšího, kdo vám rozumí a miluje vás, ale u většiny případů je to jen náplast na bebíčko. Taky tu můžete vidět, že když si hrajete s lidmi a nevážíte si toho co pro vás dělaj, tak skončíte sám a v prdeli. Pozitivní pak je jen to, že cesta ze dna vede už jen nahoru, ale musíte se odrazit. Zkrátka člověk si uvědomí krásy života, až když pozná jeho strasti.(15.5.2014)

Tento komentář obsahuje spoiler takže nečtěte dál pokud jste film ještě neviděli. Byli jste varování, takže případné reklamace nepřijímám :) Nejsem moc na americké filmy a už vůbec na romantické slátaniny. Nebudu lhát a přiznám se, že první hodinu filmu jsem usínala (doslovně) dokud nepřišla poslední půl hodinka filmu. Scéna kdy Sutter vyhodí Aimee z auta a tu pak srazí auto, mě tak šokovala a úplně probrala, že nebyla šance, že bych ty zbývající minuty mohla prospat. Film konečně začal být zajímavý a měl spád. Na rovinu Vám řeknu, že ani Miles Teller ani Shailene Woodley se mi vzhledově nelíbí. Nepřijdou mi nijak charismatičtí ani sympatičtí. ne, že bych lidi (v tomto případě herce) soudila podle vzhledu, ale aby mě postava zaujala musí mi být něčím sympatická, zaujmout mě něčím jako třeba svým charismatem či osobním kouzlem. Tady to, ale bohužel nefungovalo. Na druhou stranu si řekněme zcela upřímně - fungují vztahy ve skutečnosti jen podle toho jak člověk vypadá? Podle mě rozhodně ne. Takže postavy si mě nezískali tím jak vypadaly, ale jak byly obyčejné. Žádný hezounek ani barbie, ale prostě dva normální lidi. Akorát mě mrzí, že Aimee nezůstala svá. Líbilo by se mi mnohem víc kdyby ukázali i kousek z ní. Její posedlost čtením mangy nebo její kreativní stránku. Msto toho jí prostě strčili do ruky placatku a vytvořili jen dalšího teenagera co má problém s pitím. Co se Suttera týče na konci jsem i tak trochu doufala, že se mu ten alkohol vymstí. Místo toho jsem se dočkala poněkud otevřeného konce kde jsem si nebyla tak úplně jistá jestli ti dva nakonec skončili spolu nebo ho Aimee nechala "jít" jako první lásku.(2.8.2014)

Totálne nesympatický hlavný hrdina, ktorému som neveril ani slovo. Nechápem tak vysokému hodnoteniu. V máloktorom inom filme som si takto uvedomoval to pribrzdené zmýšľanie postáv. Opäť jeden z filmov, na ktorý sa ľahko zabúda. 50%(3.9.2014)

Kouzlo okamžiku, je varovaní pro mladé lidi, aby nemysleli jenom co je ted, ale taky co bude v budoucnu a uvědomit si svoje činy dříve a co nejdřív je napravit než bude pozdě něco s nimi udělat. Příjemné drama pro nás mladé snílky. :) 55%(25.9.2014)

• pryskuda

Nepochopila jsem pro jakou věkovou kategorii byl film natočený. Snad tak 5-10 let. Dialogy i děj naprosto naivní, nechápu to vysoké hodnocení. Nesympatický hlavní hrdina s permanentní kocovinou, přítelkyně, která by mu snad i sople olizovala, z abstinentky se stala horlivá konzumentka obsahu placatky, jen aby se zalíbila. Nuda, nuda,nuda..(27.6.2015)

Sympatické postavy, zaujímaví mladí herci, pekný príbeh a happy end. V rámci žánru niečo podobné ako sfilmované knihy od Sparksa. 95 minút bolo tak akurát a ja som si film celkom užil... 65%(17.6.2016)

• Terezinka198

Hlavní hrdinové nudní, zaujala mě ukázka v TV, bohužel, dostalo se mi zklamání.(17.7.2016)

Zlatá střední cesta. Nemůžu si pomoct, ale dramatická linie tam jaksi vázla, což je teda sakra škoda a určitě bych šel ještě výš, ale jedna opravdu dramatická scéna to nezachrání, bohužel. Ale nebudu jen mumlat, celé je to přirozené, hladké, romantické a hlavní hrdinové si k sobě přece jen našli cestu, stejně jako nakonec já k tomuto snímku .....(25.12.2013)

Waw !(4.1.2014)

Super. Toto mi naozaj chutilo. Fantastické herecké výkony, veril som asi úplne každému a každé jedno slovo. Som rád, že sa nekonala žiadna zbesilá jazda typu Project X, ako sa to spočiatku javilo. Bol som rozhodnutý, že to dnes bude za 5*, ale v závere film pre mňa z nepochopiteľného dôvodu stratil tempo a jedna musí dole. Napriek tomu hlboký divácky zážitok. Bravo.(5.1.2014)

Nechápem čo ľudia na tomto filme vidia...Nesympatickú dvojicu, ku ktorej si za celý čas nevytvoríte vzťah? Permanentne opitého teenagera? Ukážku zlého rodičovstva? Pre mňa je toto proste jeden zbytočne nadhodnotený film, ku ktorému sa nevrátim.(15.1.2014)

Jeden z mála filmov, ktorý vás osloví. Je prirodzený a v niektorých scénach som mala dojem, že to nehrajú ale deje sa to naozaj. Obaja hlavný herci svoje úlohy zahrali fakt dobre aj ked Miles Teller, není to úplne best actor ale dúfam, že sa postupne vypracuje lebo talent má. Prirodzené prostredie, žiadne poprekrúcané scény preto film hodnotím kladne ale nie na úplne výborný film. Určite si ho treba pozrieť, konečne nie žiadna americká gýčovka.(14.2.2014)

• Arehanah

Průměrné romantické drámo. Obyčejné životní příběhy úplně obyčejných lidí. Závěr samozřejmě happy, což se mi u dramat tak trochu příčí, a ty dialogy - BOže! 2* dávám za Tellera a Woodleyovou - z jejich strany velmi dobře odvedená práce.(24.3.2014)

Raz to doženie každého. Leto netrvá večne, život nie je party, každý sme syn / dcera svojho otca / matky. Nakoniec to dohnalo aj mňa a priznal som si že ma film nudi, a ani mi to netrvalo tak dlho ako ústrednému hradinovi.(5.5.2014)

Niekedy nastane čas, kedy bezstarostné, nezodpovedné maniere nahradia rozhodnutia pre "vyššie dobro". Príbeh je sám o sebe dobrý. Na jedne strane stojí Aimee, ktorá je tak dobrá, tak chápajúca, tak naivná, že pôsobí mierne presladene, až nereálne. Na druhej strane Sutter a jeho životný štýl YOLO. Ako to už chodí, protiklady sa priťahujú a inak tomu nebolo ani v tomto prípade. Herecké obsadenie Suttera bol veľký krok vedla. Nespĺňal ani jeden atribút postavy, ktorú reprezentoval.(12.5.2014)

Tak na úvod chci říct, že nechápu, jak jsem mohl tak nádhernej film tak dlouho přehlížet a vůbec si ho nevšimnout? Nevím úplně přesně co myslíte tím, že se v hlavním hrdinovi vidí každý chlap. Nemyslím si, že průměrný komentující zde je volnomyšlenkář a děvkař, pravidelně usrkávající šnaps z placatky. Takže jak to vidim já - když kluk chce vytloukat klín klínem, přesněji vyhánět čerta ďáblem a najde si za svojí hot přítelkyni náhradu co je hodně pod jeho level, zcela nutně musí přijít ten průser v podobě zjištění, že ona to bere tak trošku vážněji. Souhlasím, že to se stalo asi každému druhému chlapovi v jeho telecích letech.. Je to tedy celkem obyčejný příběh o dospívání, lásce a strastech. Čím je tenhle film teda tak výjimečný? Ničím - a to je právě ono. Miles Teller je sympaťák a můj oblíbený herec už hodně dlouho a mimo jiné dokazuje, že kluk nemusí být metrosexuál jako homo-Patyzón, ale na jeho šarmu se daleko víc podílí sebevědomí a vtip. Shailene Woodley byla autentická tím, že i já jsem si k ní zezačátku musel hledat cestu od prvních pocitů "no nic moc" až do zjištění ke konci, že taková by vlastně měla být moje vysněná láska. Auentická je i celá věc okolo otce, což byl kardinální zmrd. Hned mi bylo podezřelý, proč když byl tak skvělej, za synem nikdy nezašel. Geniální na tomhle příběhu tedy je to, jak vystihuje život, který je neobyčejný svou všedností. A já ho za to zbožňuju. Samozřejmě, najdou se tam i trhlinky, za mne třeba fakt, že ta "hot" bývalá byla daleko hnusnější, než ta současná, což asi nebylo v úmyslu. Ale dál nebudu kritizovat, protože na lásce se nemaj hledat chyby :-) a tak se The Spectacular Now řadí mezi mé nej filmy...(17.5.2014)

Hledání sama sebe. Občas zdlouhavé, nudné ale také vtipné, bolestné a nakonec úspěšné.. Skoro přesně jako v životě 4**** :)(7.7.2014)

film, který by mi tématicky velmi seděl, a není to vyloženě špatné, bohužel jisté věci mi zde nesedí. Jednak představitel Suttera, jehož chemii s Aimee zkrátka nevěřím. Pak mi neseděly některé nepříliš životné dialogy a ani myšlenkové přerody hlavního hrdiny podle mého nevyznívaly dvakrát věrohodně, cítil jsem za tím spíš autorovu svévoli než nějaké realistické ztvárnění. Aimee by v reálném světě musela jasně cítit Sutterovu rezervovanost a nepříliš velký zájem. Alespoň všichni diváci to museli jasně vnimat, narozdíl od té dívky. Nejslabším momentem pak bylo, když Aimee doslova smetlo auto vinou blbých keců Suttera a nejen, že se jí zcela nesmyslně vůbec nic nestalo, ale ani její vztah k Sutterovi to nijak nepoznamenalo. Chápal jsem ale tvrzení Suttera - rozešel jsem se s ní, abych jí neublížil. Tohle přesně říkají zbabělci, kteří si lžou sami sobě, aby si svou vlastní slabost nemuseli přiznat. Celkově lze říct, že látka podle mého byla zvolena dobře, ale potenciál nebyl ani zdaleka využit.(8.7.2014)