Jak vyřešit alarmující míru kriminality? Legalizací všech zločinů. Na jednu jedinou noc v roce se Amerika blízké budoucnosti proměňuje v nejnebezpečnější místo na Zemi. Když se vás někdo rozhodne zabít, nikdo vám nepomůže, protože všechny složky záchranného systému jsou během Očisty mimo provoz. Funguje to náramně, i díky tomu život v téhle zemi v ostatní dny připomíná ráj. Jen se ho nemusíte dožít. Krvavý thriller s hororovými prvky natočili tvůrci série Paranormal Activity, kteří vás budou děsit tak, jak je jim vlastní. Úspěšní a bohatí Sandinovi se na Očistu připravují v bohorovném klidu. James (Ethan Hawke) prodává bezpečnostní systémy, díky nimž svůj dům proměnil v nedobytnou tvrz. Jeho manželka (Lena Headey) a děti, teenageři Charlie a Zoey, proto mohou nerušeně pozorovat prostřednictvím bezpečnostních kamer svět tam venku a výjimečná dramata, která tahle specifická noc přinese. Všechno změní jeden cizinec, který se znenadání objeví u jejich dveří a úpěnlivě prosí o záchranu. Pustit ho dovnitř, nebo nepustit? Rozhodnutí, které učiní, obrátí jejich život naruby. Z nezúčastněných pozorovatelů se stanou hlavními postavami v mimořádně krvavém dramatu, které nemusí ani jeden z nich přežít. Tahle noc bude zatraceně dlouhá. (oficiální text distributora)

Domas88

Moc se mi líbil nápad, jednu chvíli to opravdu vypadalo super, ale z ničeho nic se to zhroutilo. Špatně herecké výkony a děj založený pak už vlastně jen na "chvilkové" vybíjené, škoda jak říkám nápadu dávám 2* jinak nic víc.. ()

martins

Ani v zabezpečeném domě se rodinka Sandinových nemůže schovat před Očistou!!!dcera Zoey tam má potají přítele, který si chce jen popovídat s otcem a jen tak náhodou ho chce zastřelit, syn Charlie pustí domu bezdomovce, po kterém pase skupinka náctiletých bohatých teenagerů a ke všemu milý sousedé, kteří se rozhodnou, že už je finančně ždímali dost dlouho..solidní film, ikdyž některé scény jsou dosti přehrávané.. ()

stafino

Dobrý námet, ktorý sa dal tak krásne spracovať. Bohužiaľ z toho vyšlo toto. Nezmyselná situácia za nezmyselnou situáciou. Každá postava ako keby mala 7 IQ. 20% za námet. ()

Drozdo57

Nápad nie je zasa až taký originálny. Keď sa zamyslíte, je to vlastne Battle Royale vo veľkom. Ale príde mi, že svojim spôsobom s námetom film pracuje uspokojivo. Keby sa film spustil viac akčným alebo naopak viac filozofickým smerom, možno mohol byť výsledok lepší. Preto je asi toľko ľudí sklamaných. Väčšina čakala ďaleko väčší masaker a pár ľudí je, ako vždy, smutných, že toto nie je hlbokomyselné a otravne nudné dielo rozoberajúce všetky spoločenské a psychologické dopady danej udalosti. ()

blazma

Film který překvapil spoustu lidí, výborná myšlenka a dobře to fungovalo. Sice jsme zavření v domě, nic méně herecké obsazení v čele s Ethanem Hawkem vás drží pořád při smyslech a nemůžete se dočkat jak to dopadne a vážně se bojíte o celou rodinu, která vám prostě přiroste k srdci. Fakt nářez. ()

Nikolas__

Ten naprosto fantastický nápad je sice krapet nesmyslný, ale to mi nebránilo si The PURGE užít. Je to nervy drásající home invasion, které šlape od začátku do konce. ()

sorrow

Jako oddychová záležitost, u které člověk nebude přemýšlet asi dobré, nicméně už ten smysl očisty je naprosto stupidní, jakože na dvanáct hodin v roce povolíme beztrestné vraždění a tím vymýtíme kriminalitu, snížíme nezaměstnanost na 1 % a bude ráj na zemi? Pěkná hloupost… A k samotnému nelogickému ději: 1/ hlavní hrdina svůj dům proměnil v nedobytnou pevnost, ale pak stačí jedno auto a dva řetězy a pevnost je dobyta, 2/ určitě bych řekl kód k bezpečnostnímu systému dítěti, aby ho mohl kdokoli deaktivovat, 3/ když už jsem se rozhodl toho černocha nevydat na porážku, určitě ho nechám přivázaného k židli, namísto toho, abych mu dal do ruky pistoli a bylo nás na obranu domu více, 4/ banda vrahounů za celý film na toho černocha v domě nenarazí, přitom právě on byl pro ně priorita číslo jedna. A takto by se dalo pokračovat do nekonečna… A výběr herců? Ten kluk co brousil tu mladou a chtěl zabít jejího otce říkal, že tátovi vadí z důvodu, že je o mnoho let starší než jeho dcera, přitom ten herec je skoro o rok mladší, to někdo na castingu zachrápal??? ()

Arigato

Společně s Vřískotem je Očista mou nejoblíbenější hororovou franšízou vůbec a je mi vcelku líto takto podhodnoceného ratingu. Přitom se jedná o velice zdařile natočený sadistický thriller se zajímavou a originální premisou reflektující palčivé problémy v otázce násilí, privilegovaného právního systému či samotného kapitalismu. Film i přes svůj menší rozpočet nabízí hodně, přes povedenou atmosféru včetně několika skvělých momentů až po senzační ústřední dvojici Ethan Hawke a Lena Headey. „May God be with you all.“ ()

Sebule

Zklamání. Scénář naprosto debilní, tolik blbostí, věcí k usmání. Bez napětí a ty zvraty? Jo ony tam vlastně žádné nebyly, protože jsem všechny uhádl už před půl hodinou, než se to stalo :-)) Postavy pro mě nesympatické, po 5 minutách, co jsem zhlédnul film, tak si nepamatuju ani jedno jméno člena rodiny. Na druhou stranu to je fajn nápad, Ethan Hawke zahrál dobře a jsou tam nějaké záblesky napětí, ale jinak nic moc. Hodnocení: 4/10 ()

rawboy odpad!

Jako reklama na izolepu bych možná dal i hvězdičku, ale je mi líto,  takhle promrhaný námět už jsem dlouho neviděl. A že mi dalo hodně námahy to dokoukat. ()

wick

Naprosto skvělý námět, bohužel horší to bylo se zpracováním. Připomíná to další variaci na Strašáky, bohužel s pokusem o sociální kritiku a zbytečnou brutalitu. Ethan Hawke tentokrát nemá moc co hrát, přesto stále lepší průměr ve srovnání s tím, co se na podobné téma točí. ()

Lomprdik

Parádní nápad a první polovina filmu vypadala velmi dobře, bohužel pak to šlo z kopce a docela jsem se nudil, ani nemluvím o tom jak byl film předvídatelný, škoda možná příště. ()

othoson

Pozor! Budu lehce spoileroidní... Musím, říct, že v první půlce filmu jsem byl velice spokojen, ale ta spokojenost se spolu s ubíhajícími minutami stopáže postupně vytrácela... Ještě bych překousnul hlavního záporáka, který měl nejspíše evokovat nějakého "lehce" ujetého usmrkance z vyšší vrstvy a který mi připadal trochu jako Nolanův Joker po mozkové obrně.Překousnul bych také ničím nevysvětlené bojové a střelecké schopnosti Ethana v roli prodavače nekvalitních bezpečnostních systémů. Co ale nepřekousnu je skutečnost, že se obyvatelé domu v domě samotném snad vyznají hůře, než vetřelci a potom jsem nepochopil, proč když šli ti útočníci do domu hlavně pro "houmless swine", najednou dělali jako by v domě snad vůbec předtím nebyl... A očistně bych zabíjel za strašně moralistický závěr (Proč je kurva nezabila???)... Celkově jsem od tohoto filmu čekal bohužel víc, ale na druhou stranu jsou určitě horší počiny v tomto žánru. ()

LCH

Celkem povedenej thriller, je to originální nápad a celkem se to povedlo. Já jsem se bavil. Z kina jsem odešel spokojenej. Dávám (70%), takže to je na 4 hvězdy. ()

Lucccy.N

Ani vlastně nevím co si o tomto snímku mám myslet a ani sama nevím jaké mám z toho pocity, na jednu stranu vcelku rozporuplné a na druhou ve mě tento snímek nezanechal vůbec nic, situace byly až moc předvídatelné , herecké výkony nezajímavé , a námět se mi zdál zprvu vcelku obstojný ,ale čekala jsem víc . Tento film je učiněné béčko jednou jsem se podívala a myslím že podruhé se už nepodívám . Myslím že 3 hvězdy ale s odřenýma ušima . ()

kokofek

Celou dobu jsm se nenudila a to je pro mě u thrilleru to hlavní.Pár nových nápadů a překvapení ,nějaká ta předvídatelná situace.Vcelku povedený závěr . ()

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Očista míří do televize

Očista míří do televize

04.10.2016

Kolik znáte hororových sérií, které jsou čím dál tím lepší a výdělečnější? Ano, Očista je spíš thriller než horor, rozhodně ale vydělává „hororové" peníze. Není tedy divu, že mají její tvůrci velké… (více)