Jak vyřešit alarmující míru kriminality? Legalizací všech zločinů. Na jednu jedinou noc v roce se Amerika blízké budoucnosti proměňuje v nejnebezpečnější místo na Zemi. Když se vás někdo rozhodne zabít, nikdo vám nepomůže, protože všechny složky záchranného systému jsou během Očisty mimo provoz. Funguje to náramně, i díky tomu život v téhle zemi v ostatní dny připomíná ráj. Jen se ho nemusíte dožít. Krvavý thriller s hororovými prvky natočili tvůrci série Paranormal Activity, kteří vás budou děsit tak, jak je jim vlastní. Úspěšní a bohatí Sandinovi se na Očistu připravují v bohorovném klidu. James (Ethan Hawke) prodává bezpečnostní systémy, díky nimž svůj dům proměnil v nedobytnou tvrz. Jeho manželka (Lena Headey) a děti, teenageři Charlie a Zoey, proto mohou nerušeně pozorovat prostřednictvím bezpečnostních kamer svět tam venku a výjimečná dramata, která tahle specifická noc přinese. Všechno změní jeden cizinec, který se znenadání objeví u jejich dveří a úpěnlivě prosí o záchranu. Pustit ho dovnitř, nebo nepustit? Rozhodnutí, které učiní, obrátí jejich život naruby. Z nezúčastněných pozorovatelů se stanou hlavními postavami v mimořádně krvavém dramatu, které nemusí ani jeden z nich přežít. Tahle noc bude zatraceně dlouhá. (oficiální text distributora)

Ashnobe

Těšil jsem se, protože jsem námět považoval za zajímavý nápad. Bohužel ve výsledku z něj tvůrci nic nevytěžili, a je to škoda. Samotný koncept the Purge má dost potenciálu, ale tady se bohužel dostává na vedlejší kolej, protože se celé dění časem zvrhne v hru na babu v neosvětleném domě a následný masakr. Naháněčka po domě je místy dost nudná, až otravná, často se nedaří udržet napětí. Navíc se úplně všechny postavy po celou stopáž chovají naprosto nelogicky, až debilně (rodinka se navzájem hledá v domě a když už se najdou, tak někdo z nich naprosto nesmyslně někam odejde, aby ho opět mohli hledat a tak narazili na něco dalšího a aby rádoby gradovalo napětí). Taky mám pocit, že jsem už dlouho neviděl film, který by byl plnější klišé, naprosto očekávaných zvratů a vlastně očekávaného naprosto všeho (a, co je horší, i "lekací" momenty jsou jasné nějakou dobu předem, takže jsem místo nadskakování ze sedačky facepalmoval). No a samozřejmě, jak jinak, když už se někdo napřahuje k smrtelnému úderu, přichází záchrana. Padouši jsou tupci na úrovni AI z her devadesátých let. Není mi úplně jasné, do jaké míry může za vše zmíněné na dnešní poměry miniaturní rozpočet (co si budeme povídat, je vidět, jak se šetřilo), ale i tak se to dalo natočit o dost lépe. Těšil jsem se, stálo to za prd. Nebrat. ()

Nikol10

A mi se to líbilo, po dlouhé době film,co zaujal. Celkem nechápu tak nízké hodnocení. Jak taková debilovana jako třeba mě zrovna napadla Chata v horách,poněvadž má taky originální námět,může mít o dost vyšší hodnocení! Film mě bavil od začátku do konce, opravdu jsem nad námětem přemýšlela, líbilo se mi komorní pojetí snímku. Hlavní záporák výtečný. Určitě nadprůměrný thriller,žádná mega bomba,ale dobrý to teda je. ()

beso74

Aj keď už samotný námet tohoto filmu je poriadne vyšinutý, úplnou čerešničkou na torte je konanie postáv, ktoré má s realitou asi toľko spoločného ako cimbalova muzika s technom. Ako môže jedná, 12 hodín trvajúca "sloboda konania" zaručiť, že zvyšných 364 a pol dňa v roku nikto nebude vraždiť a kradnúť? Aké IQ musí mať človek, aj tínedžer, aby práve na túto osudnú noc nechal v dome tajne cudzieho človeka, predovšetkým, ak je to frajer, čo sa vôbec nepáči fotrovi a ktorý tvrdi, že sa s nim porozpráva? Otvoril by práve vtedy niekto cudziemu človeku z ulice dvere vlastného domu? A vôbec, pre dobre situovaných ľudí, nebolo by lepšie v tento deň sedieť si niekde pri mojite na Tahiti? Ale to by potom nebolo o čom natáčať... ()

El Patron

Nic víc jsem ani nečekal. Omezená, leč dost napínací hra o přežití. Snaha vyděsit diváka, nebo ho nalákat jít ven dělat hovadiny. Možná obojí. Ano, délka mých nehtů se trochu zkrátila, ale dějově dost skoupá vylomenina. Bál bych se jen za podmínek, že by byla neprostá tma, bydlel bych v domě v lese a zvenčí by se ozývaly něčí kroky. Doufám že nějakého zvrhlého politika nenapadne stejná věc a za pár let nebudu kupovat ochranný systém od souseda. ()

RAFT

Už sem viděl poměrně dost hororů ale, tohle mi nějak nepřipadal jak horor ,spíše thriiler.Děj se vcelku dá, režisér film natočil docela ,vcelku dobrej.za mě cca 60% ()

SuicideKing odpad!

uhozená hovadina soustředící se na jeden barák plnej nezajímavejch charakterů... a vůbec hlavní myšlenka filmu je naprostá uhozenost, klasicky zase zbytecnej film ()

Bube1

To je tak, když se člověk na něco těší a v půlce to chce vypnout... V tomhle filmu snad nic nefungovalo. Nějaký ty hvězdy dávám za námět. ()

TommyDiamond

Svátek na který všichni kumulují celý rok veškeré své zlo a pak výjdou do ulic a očišťují. Nápad, jak legalizovat jednou v roce na dvanáct hodin jakýkoliv zločin mi zprvu přišel jako geniální. Ovšem tento opulentní den plný velkých slov a globální propagandy zůstal pouze za zdmi jednoho domu v typické vyvražďovačce. Podle mě je to škoda a snímek tak po velmi dobrém úvodu pouze paběrkuje až do předvídatelného konce. Dám dvě hvězdy za nápad... ()

Miagy

Pomerne dobrý nápad sa autorom pravdepodobne nepodarilo dotiahnuť do ich vysnívanej predstavy. Ako myšlienka je Očista fajn film s dobrým nápadom, ktorý však autori len veľmi slabo premietli do nejakej dychberúcej hororovej podoby. PLUS: dobrý nápad a myšlienka, niektoré scény vydarené, plné napätia. MINUS: nevyužitý potenciál - hrdinovia jednoducho spustia nejaké slabé primitívne mreže na dome, ktoré nič nevydržali a navyše bol celý ten systém ľahko odpojiteľný zvonka prerušením prúdu ( wtf)...postavy sa správali veľmi hlúpo a naivne. FIlm mal však pomerne rýchly spád, zbytočne nenudil, aj keď miestami som sa bál, na viac * to nie je . ()

Bezda22

Upřímně...zklamání... Čekal jsem něco, co tam vůbec nebylo... A dostal jsem něco, co jsem vlastně ani nečekal... Vlastně ani nechtěl... Klišé jedno za druhym. Sice první, míň než polovina filmu měla náběh, jakože to bude dobrý. Ale pak propad do nejhlubších prdelí kliošidních thrillerů toho druhu. Ale závěrečnej přeraženej nos brokovonicí byla celkem hezká akce :-D... Ještě, že stopáš je fakt krátká, za tu slušnou první půli... 55% ()

Filiman

Poměrně slušný film, který by dostal klidně 4 hvězdy, ale kvůli nelogičnosti jednání postav srážím na 3. Chápu, že bez té jedné klíčové situace by nevznikla ta situace, která tam byla, ale mohli to scénáristé vymyslet jinak. Chci tím říct, že nikdo by se nezachoval tak jako ten jeden kluk z filmu. Ale Cersei potahala. ()

himor

Dávam veľkorysé 3 hviezdičky, hlavne za skvelý nápad, škoda že takýto naozaj dobrý nápad majú lúzri. Keby sa toho chytil dobrý scenárista a režisér, dotiahli by menej toporných hercov, bolo by to skvelé. Takto objektívne za 35-40%. ()

Alan_Shearer

Hmmm, měl jsem větší očekávání. Koncept Očisty je sice naprosto nereálnej, ale na filmovém plátně kolem něj září originální a přitažlivá aura. Jenže to ty kurvy tvůrcovské naprosto dojebaly. Iracionální chování VŠECH postav, uzavřené prostředí nesoucí plno klišé momentů. minimální hororové prvky, žádná snaha o inovaci v ruku ruce s takovýmto námětem, zmatenost, neuvěřitelnost a takřka nulová atmosféra, a druhá půlka filmu s težce klesající tendencí nam ve výsledku vyžvejkly férový dvě hvězdičky.. Ethan a Lena jsou fajn herci, ale tím, že na konci filmu ukázali koule a trošku si zastříleli, opravdu tohle béčko neposunou vejš. Škoda škoda, dalo se vytěžit o dost více. ()

Scraffy

Veľmi nadupaný thriller, ktorý vás hneď zo začiatku nabudí na danú tému a nepustí vás až do konca. Má to celkom originálny nápad, čo sa cení. Na konci veľmi šikovný zvrat. Nenudil som sa. ()

Meev

Ploužení na jedné vlně se zlomilo zhruba v půlce. Pak to začalo být zábavnější. Do hudby se film moc netrefil a utahanost první poloviny není zrovna klad. Naštěstí příjemných 86 minut a a dobří herci zachraňovali situaci. Napínavost se scénám moc říkat nedalo, spíš napodobenina něčeho, co ma něco podobného s napínáním. Horor bych tomu asi také neříkal.Jinak vcelku oddechový film. Uvažuji mezi 3 a 4, ale protože mám dobré srdce a dobrou náladu, dávám 4. Lepší průměr. A pro info... hlavní záporák je borec :D. (Po 4 měsících a po té, co jsem viděl Chatu v horách dávám 3). ()

Sparky

Prvních 50 minut je skvělých a pak příjde zlom, ztratí se tísnivá atmosféra a hrdinové pěkně po americku změní svoje přesvědčení o 180 aby vysvětlili následnou střílečku složenou z hollywoodských klišé. No a to sousedství.... ()

DoubleJo

Takto to vyzerá, keď sa niekto chytí nápadu, ktorý nevie zrealizovať. Samé klišé od začiatku do konca, dementné deti, hysterická manželka a čím väčšie nebezpečenstvo im hrozí, tým viac si ťukáte na čelo. Vidím, že Cersei má nos na brakové filmy. ()

Romeroo

Prakticky jen dvě věci jsou navíc, hodně překvapivých výstřelů a hodně "so sorry". Jinak atmosferická pecka se vším všudy! Krásně to celé graduje a má krásně krvavé tempo...mám rád film, který dokáže navodit tak reálné aroma, že ho cítíte tak, že chráníte dům před megaůchylným blonďákem společně s celou rodinou! 84% ()

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Očista míří do televize

Očista míří do televize

04.10.2016

Kolik znáte hororových sérií, které jsou čím dál tím lepší a výdělečnější? Ano, Očista je spíš thriller než horor, rozhodně ale vydělává „hororové" peníze. Není tedy divu, že mají její tvůrci velké… (více)