Jak vyřešit alarmující míru kriminality? Legalizací všech zločinů. Na jednu jedinou noc v roce se Amerika blízké budoucnosti proměňuje v nejnebezpečnější místo na Zemi. Když se vás někdo rozhodne zabít, nikdo vám nepomůže, protože všechny složky záchranného systému jsou během Očisty mimo provoz. Funguje to náramně, i díky tomu život v téhle zemi v ostatní dny připomíná ráj. Jen se ho nemusíte dožít. Krvavý thriller s hororovými prvky natočili tvůrci série Paranormal Activity, kteří vás budou děsit tak, jak je jim vlastní. Úspěšní a bohatí Sandinovi se na Očistu připravují v bohorovném klidu. James (Ethan Hawke) prodává bezpečnostní systémy, díky nimž svůj dům proměnil v nedobytnou tvrz. Jeho manželka (Lena Headey) a děti, teenageři Charlie a Zoey, proto mohou nerušeně pozorovat prostřednictvím bezpečnostních kamer svět tam venku a výjimečná dramata, která tahle specifická noc přinese. Všechno změní jeden cizinec, který se znenadání objeví u jejich dveří a úpěnlivě prosí o záchranu. Pustit ho dovnitř, nebo nepustit? Rozhodnutí, které učiní, obrátí jejich život naruby. Z nezúčastněných pozorovatelů se stanou hlavními postavami v mimořádně krvavém dramatu, které nemusí ani jeden z nich přežít. Tahle noc bude zatraceně dlouhá. (oficiální text distributora)

Zl0

Príliš dobrý nápad na film na to aby to niekto pri spracovaní nezvrzal. Na druhú stranu presne tie nedostatnky čo som čakal, takže s priemerným výsledkom som spokojný. Napätie super - niekedy mi bilo srdce akoby som bol v tom dome, ale čo sa týka logiky, správania a chýb celkovo, tam je to na úrovni odfláknutého horroru. Keď sa mi vo tme ukrýva neznámy, budem na seba upozorňovať rozsvietenou baterkou? Úvod bol výborný, perfektne vybudovali atmosféru absurdného ticha pred búrkou. Potom to žiaľ celé pochovali ďalším dejom. No a čo ma štvalo celý film? Ten zmrd ktorého kretenizmus dostaneme ako desiatu mocninu kretenizmu malého Karla z Walking Dead vynásobenú debilitou jeho nebohej matky. Moralistický krpatý smrad ktorého vinou sa to všetko stalo. Rodičia naňho makajú, otec robí sales len aby sa mali čo najlepšie, ale zastran bude hrať samaritána. ... Radšej končím lebo ma vypípajú. ()

Armageddon

Zaujímavý nápad, film ma držal v napätí. Záver ma prekvapil, čiže v konečnom dôsledku aj film. Ale zase som si všimol jednu vec. Brokovnica sa nabíja výhradne pred dlhým monológom a nie po zabití predchádzajúcej obete. ()

ANTYCHRYST

Jo tak tenhle žánr můžu a nezvané návštěvy co mají v úmyslu tríznit nevinné rodinky taky. Opravdu morbidní myšlenka udělat jeden den, kdy se můžou všichni zrasit. Po tom co se zbohatlé rodince díky debilnímu synáčkovi, změní jejich dům z rádoby nedobytné pevnosti na otevřené, očistné bojiště, tak jenom netrpělivě čekáte, jak se rozhodnou-jestli jako správňáci-nebo jako lidi co si chtějí zachránit svou prdel. Toď otázka:nechat si doma loveného bezďáka a umřít - nebo bejt svině, vydat ho a žít. Škoda že si pak nedala ty hodné a milé sousedy. Film nějaké nedostatky určitě měl v hlavně logice a chování postav, ale to se dá prominout, jinak to celé fungovalo dobře. 80 % ()

Zombiepod

Veľmi dobrý námet v nijak zaujímavom spracovaní je tým, čo filmu skutočne škodí. The Purge je ale vskutku solídny house thriller, v ktorom je napätia habadej, postavy sú pomerne tupé a zápletka bez logiky. Škoda, že najmenej priestoru dostal snáď herecky najlepší Rhys Wakefield. ()

Lilien

Super ukážka bol som v očakávaní, no sakramenske sklamanie. Namet super no scenár bol dosť neucelený, nedotiahnuty bez napätia. Radšej pozrieť Oni či Funny games USA ()

lysohlava

Hodně jsem se na to těšila, možná proto mě film trochu zklamal.. Přesto měl dobré tempo a emoční spojení s postavami u mě fungovalo. Ale že by šlo o sci-fi horrorový thriller bych vážně neřekla :). ()

sluzevsky

Mám takový dojem, že kdybych si film pustil jen v televizi či počítači, až tak bych si ho neužil. Jsem rád, že jsem bez jakéhokoli očekávání a čtení recenzí šel na premiéru do kina, kde se mi díky dynamickému rozsahu povedlo perfektně vžít do situace a nechat se napínat od začátku až do konce. Všichni víme, jak vysoká je inteligence amerického národa, režisérovým nápadem jejich (ne)inteligence ovšem vrcholí, když se pro vyřešení alarmující míry kriminality nastolí nový řád - jednou za rok se na jednu předem určenou noc legalizují všechny zločiny, tedy od večera až do rána si každý může dělat co chce a nebude za to následně potrestán. Tím pádem jsou všichni parchanti po celý rok v klidu a zoubky si brousí až na právě očistnou noc, při které se vybijí a pak je zase na rok - alespoň mezi těmi, co přežijí, klid. James Sandin, nejúspěšnější prodejce zabezpečovacích zařízení si myslí, že může ve svém, jeho firmou zabezpečeném domě v klidu dočkat rána. Co by se ale stalo, kdyby jeho syn pustil do domu černého bezdomovce prosícího o schování na jedinou noc a následně by jejich dům obklíčila skupina nepředvídatelných magorů ve strašidelných maskách, kteří chtějí vydat svou oběť - bezdomovce, pod hrozbou zabití všech? Bezdomovec pochopitelně nepůjde na porážku dobrovolně... Pokud Vás zajímá, co by se stalo, resp. co se stane, neváhejte a na Očistu se podívejte. Stojí to za to. ()

Uhura

Jednu hvězdu za "sousedské usmíření". Jinak tuctovka narvaná klišé stokrát zkonzumovanými, semletými, kompostovanými, snědenými a znovu vytlačenými na talíř. ()

frmoll

Film musel vzniknout tak, že zkušený existenciální psycholog přišel se zajímavým námětem, ale zhostil se ho silně sociálně deprivovaný pětiletý sirotek, který celý svůj život nikdy nemluvil s nikým jiným než s omítkou v cele kde je uzavřen. Jinak si nedokážu vysvětlit proč zákledem filmu jsou naprosto stupidní dialogy, nefunkční obraz rodinného života, nelogické či nepochopitelné příčiny i důsledky jednání postav a jejich primitivnost (nemám rád otce své holky, tak ho jdu zabít). Aby se dějové zvraty nějak ospravedlnily, jsou v průběhu filmu nastrčeny různé laciné věci, situace, lidi, které ale činí opak a film spíše zesměšňují (ohořelá panenka přestavěná na robota má v Očistě dost zásadní roli). Jednu hvězdu dostávají herci, druhou původní námět, který ale zůstal využitý jen minimálně. ()

Oudee33

To jsem se zase v jeden nedělní večer šeredně spletl a stáhl pod stejným názvem něco jiného než jsem původně chtěl.. Nicméně Ethna mám rád tak jsem čekal co se z toho vyvine. Naštěstí to utrpení, né na plátně, ale moje trvalo pouhých 85min. Mezi zbytečnými filmy si ale určitě i tohle jeté vyvražďovací béčko, které staví na jediném hloupém nápadě jak se jednou za rok "vybít" najde i své fandy. 35% asi za Headeyny oči... ()

joelly01

Tak to bylo tedy neco!! Nevedic co od "The Purge" ocekavat jsem to prskla do prehravace jako druhy film na patek. Druhy film v patek byva film od ktereho si ja ani Klenot nic moc neslibujeme a jsme pripraveni u nej usnout a probudit se az u titulku rikajic "jeee, zase jsme usnuli, nekdy se na to musime kouknout znovu na cele" (ale nikdy to neudelame). A voila, takove mile prekvapeni! Nejaka prijemna hodka dvacet naprosto atmosferickeho thrilleru! Herci sympaticti, tempo odsejpalo.. co vic si clovek muze prat? Normalne za ctyri hvezdy, ta jedna navic je od Klenota, ktery obvykle podobne filmy bytostne nesnasi, ale z tohodle se velmi radoval! ()

liberita

Námet je síce veľmi ťažko reálne predstaviteľný, ale tiež originálny a má v sebe určitý potenciál, ktorý však tento film nedokáže ani len poriadne naštartovať. Niet tu ani jedinej postavy ktorá by sa nechovala hlúpo a nemala blbé dialógy, po scenáristickej stránke je film naozaj veľmi slabý. A za horor by som ho tiež neoznačila, človek pri jeho pozeraní má chuť skôr smiať sa na tom aké hlúposti sa tam tropia než báť sa. Našťastie je stopáž aspoň ako tak znesiteľná. ()

hero_bk

Všichni tu mluví o zajímavém nápadu... To jsem jedinej, komu myšlenka Očisty přijde nesmyslná, přitažená za vlasy a zvrácená? I přes jakousi zábavnost filmu to tak nemohou být víc než 3 hvězdičky... ()

louski

Zajímavý nápad, ale tak nějak se to všechno minulo účinkem. Vypsané žánry vůbec nesedí, spíš bych to viděl na lekavou komedii s dávkou vodky a hulení při ruce. Námětem zajímavý stupidní film, který si hraje na nervy drásající podívanou. ()

SunWuKung

obrovska skoda ze z tak dobreho napadu nevytrieskali viac, nic ine sa neda na to povedat. Napriek tomu, ze tento originalny napad postrada nejaku logiku, nic to nemeni na fakte, ze je originalny a velmi ma pobavil. Skoda toho prevedenia. Hrozne lahko sa dalo odhadnut co bude nasledovat, kazdy jeden krok postav filmu bol jednoznacny a citatelny. Napriek tomu by som este raz vyzdvihol napad, ktory bol rozhodne skvely. ()

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Očista míří do televize

Očista míří do televize

04.10.2016

Kolik znáte hororových sérií, které jsou čím dál tím lepší a výdělečnější? Ano, Očista je spíš thriller než horor, rozhodně ale vydělává „hororové" peníze. Není tedy divu, že mají její tvůrci velké… (více)