Jak vyřešit alarmující míru kriminality? Legalizací všech zločinů. Na jednu jedinou noc v roce se Amerika blízké budoucnosti proměňuje v nejnebezpečnější místo na Zemi. Když se vás někdo rozhodne zabít, nikdo vám nepomůže, protože všechny složky záchranného systému jsou během Očisty mimo provoz. Funguje to náramně, i díky tomu život v téhle zemi v ostatní dny připomíná ráj. Jen se ho nemusíte dožít. Krvavý thriller s hororovými prvky natočili tvůrci série Paranormal Activity, kteří vás budou děsit tak, jak je jim vlastní. Úspěšní a bohatí Sandinovi se na Očistu připravují v bohorovném klidu. James (Ethan Hawke) prodává bezpečnostní systémy, díky nimž svůj dům proměnil v nedobytnou tvrz. Jeho manželka (Lena Headey) a děti, teenageři Charlie a Zoey, proto mohou nerušeně pozorovat prostřednictvím bezpečnostních kamer svět tam venku a výjimečná dramata, která tahle specifická noc přinese. Všechno změní jeden cizinec, který se znenadání objeví u jejich dveří a úpěnlivě prosí o záchranu. Pustit ho dovnitř, nebo nepustit? Rozhodnutí, které učiní, obrátí jejich život naruby. Z nezúčastněných pozorovatelů se stanou hlavními postavami v mimořádně krvavém dramatu, které nemusí ani jeden z nich přežít. Tahle noc bude zatraceně dlouhá. (oficiální text distributora)

Merenre

Základní teze je absolutně nevěrohodná a technicky neproveditelná...kdyby to bylo na jiné planete jak v rickovi a mortym, tak budiž, ale takhle ne. (spoiler) Taky je tu šíleně moc "deus ex machina" scén - skoro každá vypjatá situace končí stejně, nějaký nečekaný zachránce se objeví utočníkovi za zády a rozstřílí ho. Pak je tu jeden příšerný malý fakan s černým smetákem na hlavě, který odsoudí svou rodinu na smrt a nejvíc by zasloužil očistit, a jak na just to přežije...ale kromě těchto nedostatků je to dobře obsazené a velice napínavé, přestože předvídatelné. ()

Velislav

Solídny námet/nápad, ale inak len akčnejší Funny games, či The Strangers. Kopec logických chýb, klišé a celkovo nedotiahnutá nuda v štýle "home invasion". Pokračovanie z nasledujúceho roku je rovnako hlúpy "brejnvošing", ktorý nebaví ani ako krvavá zábavka. Bez ohľadu na nejakú tú spoločensko-politickú kritiku. 2/10 ()

bonovox

Nebyť zlepšenia v závere bolo by to za 2 hviezdy. Nápad filmu je dobrý, škoda len zbytočných klišé v príbehu a málo vysvetlenej samotnej očisty. ()

Catella

Štve Tě šéf? Dala Ti učitelka blbou známku? Naštvala Tě prodavačka v obchoďáku? Máš souseda debila? Tak to není vůbec žádnej problém. Stačí aby i u nás zavedli Očistu a bude to vyřešený. ()

Rgaz odpad!

levný, špatnej střih a zvuk, kterej se často měnil atmosféru filmu úplně špatně, všichni neumí mluvit a jsou úplně debilní, jejich komunikace nefunguje ani kapku, všichni mají divné reakce a emoce, ten týpek co je šel pozabíjet je trapnej a na sílu divnej.. a ta blonďatá typka co tam přišla nakonec taky.. strašný sry ()

Lilith03

Doprdele proč malé dítě zná heslo k bezpečnostnímu systému domu? Proč tam jsou ty postavy tak hloupé? Proč to má tolik mezer? Proč prostě? Postavy jsou velmi nesympatické, nemáte šanci si k nim najít cestu, protože jsou prostě úplně tupý. Proto vás ani nezajímá jak to dopadne, všichni by si zasloužili zemřít... Konec divný, začátek divný a vlastně i prostředek divný. Námět fajn, ale tohle se nepovedlo, bohužel. ()

neni_o_com

Napad originalny a myslienka velmi zaujimava, spracovanie jej vsak bohuzial vobec nestiha. Postavy su spracovane prilis povrchne, scenar, ktory mal potencial byt najsilnejsou kartou filmu, bol urazlivo plytky. Ziadna implicitne ocakavatelna polemika o moralke a povahe cloveka sa nekonala, a povodna myslienka sa tak straca v jednorozmernom vire prazdneho nasilia. Konecny dojem preto pripomina pocit, ked si odpijete z citronady, do ktorej vam miesto stavy vytlacili len kôstky. Skoda, mohlo to byt zaujimave dielo reflektujuce stale hlasnejsie oscilujuce bizarnosti dnesnej doby, a mohol klast este zaujimavejsie otazky. Nemam na mysli prave povysenecke moralizovanie, ale taketo plane ohananie sa pragmatizmom Ocisty, ktore nam film bez hanby serviruje, nie je ani zdaleka pre divaka uspokojujuce. Zaverecny "twist" tiez uplne zbytocny, spravanie sa Ethanovej dcery pre mna absolutne nepochopitelne, a emocie tmavovlasej Cersei Lannisterky s nepasujucim ucesom boli prazdnejsie ako balik Pringles chipsov, po tom, co ho volne hodite do stredoskolskej jedalne v Amerike. Nech tu ale len neplujem len samu siru navôkol, nemozem povedat, ze som sa nejak vyrazne nudil. Po narocnom dni film na klasicke ad hoc "vypnutie" postaci. ()

frantad odpad!

Absolutní propaganda, naštěstí tak hloupá (na rozdíl od další hollywoodské produkce), že ji musí prokouknout snad úplně každý. Navíc úplně nevěrohodné chování snad všech postav, čemuž jsem se musel celou dobu smát. ()

ScoRPy

Sledování tohoto snímku byla opravdu docela "Očista". Oceňuji myšlenku, provedení mě ale ničí a neuvěřitelně mě bolí, jak to všechno bylo hloupě podané. Syn je uplný dement, který vlastně za všechno může a nadále vesele pokračuje ve svém chování vedoucím k "očištění" své rodiny. Bezpečnostní systém, který má 99% účinnost v tom, že do domu nikdo nevnikne je prolomený za necelou minutu. (tady jsem opravdu vážně uvažoval o tom, že film ani nedokoukám). Poučení na závěr : Když při očistě zachráníš bezďáka, nebudeš toho litovat! ()

Ragefyre

Takto to v podstate vyzerá aj na Slovensku, ibaže s tým rozdielom že tu sú zločiny legálne len pre tých ktorý majú tmavší odtieň pleti a bývajú v osadách, a platí to pre nich celý rok... Snáď sa to jedného dňa zmení a konečne aj my budeme môcť očistiť túto Republiku od parazitov, a to natrvalo :) ()

migl odpad!

Táto sračka plná debilných a neuveriteľných zvratk(o)v je hodná len odpadu. Možno keby som bol zhúľený a navyše z litrom nejakého pančovaného stenolezu v sebe,potom by som bol z hodnotením možno trochu zhovievavejší ()

gurmet

Poselství a motto filmu by mělo znít: "Ani nejlepší pevnost vás neochrání, pokud v ní s vámi přebývá retard." Do prvních příběhových lapsusů vše vyhlíželo velmi nadějně, ale v momentě, kdy nejvíc připosraná osoba vpustí v nejhorší možnou dobu do domu neznámého negra, začaly padat první hvězdy. A ne ty z oblohy, ale z hodnocení. Jestli mi něco opravdu vadí, tak je to krajně nepravděpodobné jednání v rozporu s načrtnou psychologií. To vykresluje i druhá polovina, která upadne v absolutně idiotskou akci, ve které se tatínek promění v kombinaci Johna Ramba a Chucka Norrise, jen aby si pak pitomě naběhl na mačetu. Klišoidní finta, kdy padouch má navrch, ale náhle ho prostřílí třetí osoba, je tu využita snad pětkrát. Tento snímek mohla vrátit na průměr pouze pomalá smrt zženštilého synátora. ()

Tomiczekk

Celkem originální nápad jak legálně jednou za rok sejmout buď záměrně nebo pro zábavu člověka. Mě to bavilo, rozhodně zajímavý aspoň tím nápadem :) ()

McMcMeki

Nápad zajímavý, ne dobrý, to určitě ne, spíše absolutně nelogický, ale zajímavý. Super film s obrovskou kaňkou, iracionalitou postav. Chování snad 100% postav je úplně mimo, od kluka otvírajícího dveře neznámým, po otce riskujícího životy celé své rodiny. K tomu iracionální sousedi, většina "očišťujících se" i toho černocha. Chápu, že bez toho by to natočit nešlo, ale všeho s mírou.... ()

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Očista míří do televize

Očista míří do televize

04.10.2016

Kolik znáte hororových sérií, které jsou čím dál tím lepší a výdělečnější? Ano, Očista je spíš thriller než horor, rozhodně ale vydělává „hororové" peníze. Není tedy divu, že mají její tvůrci velké… (více)