Život Adèle

Život Adéle

Blue Is the Warmest Color

Drama / Romantický

Francie / Tunisko / Belgie / Španělsko, 2013, 179 min

Ta Adele! Ona s prominutím jen žere, spí, sexuje nebo brečí (nebo to kombinuje), ale přesto s ní ty tři hodiny chcete strávit až do konce. Pasivitou a závislostí na druhých mi místy připomínala jistou Bellu a Život Adele bych tak nazval Stmíváním pro intelektuály. Jenže velmi dobře provedeným a nejspíš sebeuvědomělým. Ne, není to žádné terno, ale poctivý festivalový film, který zcela naplní očekávání, určitě jo.(18.12.2013)

Proč jsou z toho všichni tak pos****? Zdlouhavé a nudné pasáže, nesympatická hlavní postava, která pořád jen fňuká, byla jsem z toho akorát otrávená. Film jsem viděla v kině a ani to nebylo nijak na rozporuplném, spíše negativním zážitku vidět. Občas jsem se pousmála, protože jsem věděla o čem je řeč, ale těchto světlých okamžiků bylo opravdu poskrovnu.(12.12.2013)

Otevřené drama o dospívání dívky, která prožívá svůj první lesbický vztah se všemi krásami i úzkostmi. Film před ničím nezavírá oči a převážně sexuální scény jsou nevídaně otevřené, ale ve své tříhodinové délce se film zaměřuje na vše co takový (i jakýkoliv jiný) vztah obnáší. Vyjma pár scén film překvapivě nenudí a díky dokonalým hereckým výkonům neuvěřitelně vtahuje do děje. Vše podpořeno realistickou režií a užití "dokumentární" kamery.(16.3.2014)

Velice velice zajímavý film. V mnoha ohledech vymykající se běžné produkci a posouvající pravidla točení i hraní. Výkon Adèle Exarchopoulos je neuvěřitelný a musel být obrovsky vyčerpávající. Její obličej uhraje s přehledem 3 hodinový film spočívající z velké části z detailů její tváře aniž by nudil. Naopak. Adele trvá pocitově nanejvýš 2 hodiny a obzvlášť v některých chvílích vás přemýšlet o čase ani nenapadne. Většina vypjatých scén je naprosto skvěle zvládnutá a působí silně realisticky, což samozřejmě podporují především zmíněné herecké výkony. Nicméně na konci filmu jsem nedokázal určit, co že se vlastně Život Adele snažil sdělit a kam ty 3 hodiny mířil. A tak tenhle film působí jako několik spíše oddělených dokonalých scén a životních etap, které vás silně rozžvýkají ale nedodají vám závěrečnou pointu. 8/10(20.1.2014)

Zase budem trošku za hovado ale čo už. Prvá dajme tomu polovica je fantastická. Super natočená, krásne nasnímaná a dokonale zahraná. Bohužiaľ neskôr sa už film točí v kruhu a aj napriek občasným záchvevom geniality sa vkráda hrozná nuda a film začína pripomínať lesbickú verziu Núdzového východu so zle namaskovanými ( resp. nenamaskovanou osemnástkou, ktorá sa snaží hrať tridsiatničku) hercami. A tie kecy o tom, že "to je život " nekupujem, pretože to čo sa Kechiche snaží povedať v dĺžke 3 hodín sa Kevinovi Smithovi podarili dvoma scénami ( prvá je hádka gayov v Zack a Miri a druhá Bansksyho monológ z Chasing Amy na tému Everybody need a cock), ktoré boli úprimnejšie a zábavnejšie. U mňa hlavne vďaka prvej polovici 7/10, ale pre milovníkov klubových filmov prišla desiatková udalosť. P.S. tie erotické scény sú super :)(21.10.2014)

• - Premiéra sa konala na filmovom festivale v Cannes, kde snímka šokovala publikum svojimi sexuálnymi scénami. Mnoho členov publika poznamenalo, že film by šokoval celý svet a určite musí byť upravený, aby bol v mnohých krajinách prípustný. (Eoin)

• - Film, který je promítán v pozadí na plátně během párty u Emmy (Léa Seydoux), je Die Büchse der Pandora (1929). (sakuL_)

• - Meno hlavnej hrdinky malo pôvodne znieť Clementine. (De Large)