Reklama

Reklama

Povolání: kaskadér

  • USA Stunts (více)

Obsahy(1)

Při natáčení nebezpečných scén si filmoví producenti nedovolí hazardovat se zdravím hvězd, proto musí nastoupit dubléři. Denním chlebem těchto odvážných mužů a žen jsou krkolomné situace, v nichž jde často o krk. A právě při natáčení jedné takové scény přišel přes všechna zabezpečení o život Greg Wilson, který se zabil pádem z vrtulníku. Jeho bratr Glen přijel Grega nahradit. Je rozhodnut přímo na místě neštěstí na vlastní pěst vypátrat, proč ke tragédii došlo. Gregova smrt však nemá být poslední osudovou událostí. Po stopách oněch zdánlivých neštěstí se pustila i ambiciózní reportérka Parswellová... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (11)

anderson 

všechny recenze uživatele

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 22.1.1983 (R: ČST 2 = 25.1.1984), réžia českého znenia = MIROSLAV KUBIŠTA (ČST Praha) (17.2.2011) ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Film obsiahne presne to, čo je aj v jeho českom názve. Ukáže prácu filmového kaskadéra, ktorá je mnohokrát nebezpečná, jeho frajeriny, sem-tam humor a vôbec ľudí, ktorí sa pohybujú v tomto fachu. Viacmenej však iba líže po povrchu, béčkové spracovanie ho nikam ďalej ani nepustí. Ani dramatické scény nie sú ktovieako vychytané. Preto krimi zápletka to aspoň ako-tak ozvláštňuje. Róbert Forster bol na hlavnú rolu výborná voľba. Typické 70-tkové béčko s trochu akcie, od ktorého sa veľa očakávať nedá. ()

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Kdysi pradavno byl v cssr tenhle film oblibenej, zejmena u teenageru-kluku. Samozrejme. :) Z dnesniho pohledu je to podivana spise prumerna, a zachranuje to asi hlavne atraktivni prostredi, ve kterem se toto krimidrama odehrava. Plusem je tez prijemna muzika. P.S.: nepripomina vam trosku ta uvodni scena jinou slavnou uvodni scenu? Aneb chlap vstava, oblika se, z postele ho pozoruje krasna holka, pak startuje svoji motorku a vyjizdi na cestu... :) http://www.csfd.cz/film/10473-harley-davidson-a-marlboro-man. 3+ ()

Pitryx 

všechny recenze uživatele

Nevím už kolik krát jsem na to kdysi byl, ale hodně krát, Tehdy to byl trhák a dal bych plný počet bez uzardění. Dnes koukám jen s úsměvem a nádherně nostalgickými vzpomínkami. Ale to rozhodně mé hodnocení neovlivnilo.       ()

Shanen29 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejlepších Lesterových filmů který natočil,ovšem díky Cohenovu scenáři.Film jsem viděl poprvé když mě bylo zhruba 16 let a chtěl jsem být kaskadérem.V té době velký hit,ale je to bez mála přes 30 let a i ted jsem jeho fanda. ()

Lewaso 

všechny recenze uživatele

Na ten film jsem šel v 80. letech do kina několikrát za sebou. Bylo to ve své době fascinující show. Minimálně zab 75%. ()

Reklama

Reklama