Reklama

Reklama

Struktura vesmíru

(seriál)
  • USA The Fabric of the Cosmos (více)

Obsahy(1)

Zmizí-li všechny věci, které nás obklopují, od největších objektů až po nemenší částice, co zůstane kolem nás? Odpověď překvapivě není nic, ale něco. A to něco je jednou z největších záhad, se kterými se fyzici kdy potýkali. To něco je prostor. Prostor je pro většinu z nás něco, co ani nevnímáme, o čem nepřemýšlíme. Dokument Co je to prostor? ze série Struktura vesmíru dokazuje, že je toho k přemýšlení skutečně mnoho. Fyzik Brian Greene, autor úspěšné knižní předlohy a jeden z předních světových teoretiků strun, osobně provede diváky fascinujícím vývojem teorií o prostoru a vesmíru od Newtonovy statické teorie, přes Einsteinovo spojení času a prostoru, až po ty nejmodernější zabývající se temnou energií. Greeneův snadno srozumitelný výklad je doplněn o působivé vizuální efekty, které divákům zpřístupní i ty nejnepředstavitelnější věci, jako například projížďku taxíkem rychlostí světla. Kromě toho film přináší rekonstrukce vědeckých objevů, mnoho archivních materiálů a výpovědi předních světových vědců. (Academia Film Olomouc)

(více)

Recenze (6)

berg.12 

všechny recenze uživatele

Názorností někdy trochu přemotivované, uměřenější ale filmově vycizelovanější minisérie BBC s Jimem Al-Khalilim jsou mi bližší než produkce Novy. Přesto bych k podobným fyzikálním výkladům těžko hledal lepší filmovou scholam ludum v praxi. ()

RAY~ 

všechny recenze uživatele

Pro fanoušky dokumentárních serií o vesmíru je to fajn záležitost. Kromě dinosaura s deštníkem apod blbostí to je super. ()

Reklama

Evander 

všechny recenze uživatele

Jednoznačně jeden z nejlepších a nejzábavnějších dokumentů o vesmíru a vlastně i dokumentů obecně, které jsem v životě viděl. 95% ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama