Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Občanská válka roznítila zuřivost Severu proti politickým ideálům Jihu. Celý národ stojí před rozhodnutím - věrnost nebo zrada. „Ročník 61" je rodinnou ságou, ve které stojí otec proti synovi a matka proti dceři. Příběh vypráví o boji absolventů ročníku 61, o době, která nemá obdoby v historii amerického národa. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Recenze (9)

Orlau32 

všechny recenze uživatele

Občanská válka Sever proti Jihu v trochu jíné formě. Nebudu nic nalhávat, moc se to nepovedlo. Nevím, proč se na zdejší upoutávce píše, že se jedná o velkofilm, když s velkofilmem nemá nic společného ani stopáž. Trvá krátkých 90 min. a za tu dobu je odvyprávěn příběh Irských přistěhovalců do Ameriky, jejich krutý život tam, přátelství kadetů ve West Pointu, které se během války rozpadne, protože každý hoch je z jiné společenské vrstvy, nevolnictví černochů a jejich život a to vše v jednom guláši mizerné střelby v bitkách, jejichž strategie je pro pousmání a nikoliv, že by se tak ve skutečnosti odehrála. Zkrátka na můj vkus a na prachy pana Spielberga dost odfláknutý film. (A já se tolik těšila !) ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Kvalita na úrovni výukového filmu na hodiny dějepisu pro americké středoškoláky. Doplněné vlezlými vysvětlujícími komentáři a předvádějícími ta nejznámnější klišé, jako přátelství bílého hocha z jihu s černošským otrokem, hrdinský běh se zástavou proti nepřátelské střelbě, nebo finální polopatistické prostřihy, kdy se bitva prolíná s porodem černošské ženy, asi jako přirovnání, že americký národ se zrodil z krve občanské války. Bojové scény vypadají jakoby je někdo nasnímal jednoho nedělního odpoledne na srazu kroužku přátel americké občanské války. ____ A přitom námět - začátek války, která proti sobě postavila doposud věrné přátele nebo povinnost bojovat za svůj stát přestože v jeho ideály ani nevěřili - má sílu. Jenomže by to muselo být v jiném snímku, než v tomhle, který vypadá lacině po všech stránkách. /23. 12. 13./ ()

Reklama

Mrkvič 

všechny recenze uživatele

Film, který chce být hlavně naučným a chytrým. Bohužel většina dialogů mi přišla tak nějak nudná až hloupá. Myšlenky to má, to se musí nechat, ale z mého pohledu to zachraňují silné momenty v závěru. No a protože je to už přes 20 let starý film, překvapí místy obsazením (hlavně asi mladý Clive Owen). ()

infected 

všechny recenze uživatele

Slibné je jméno producenta-Steven Spielberg.Jenže to není zárukou ani náhodou a škatule historického dobrodružného velkofilmu už vůbec ne.Plytký,nudný,podprůměrný...a nemastná neslaná bitva je až na konci kdy se děj se záběry nepochopitelně střídá s porodem černošky.V rámci žánru je mnohem dál patetický Gods and Generals nebo houfně komparzem obsazený a autentický Gettysburg.Tohle je bída s nouzí. ()

stanslon 

všechny recenze uživatele

Film mne právě neohromil, byť je z ranku těch Sever proti Jihu, tedy válečných a historických. Asi jsem od Spielbergovy produkce čekal víc. Přesto dobře řemeslně udělaný, po americku vlastenecký a cajdákový. A kritikům válečných scén bych rád připomenul, že to byl rok 1866 a tehdy se tak válčilo (vzpomeňme Napoleonovy bitvy). Aspoň já si to tak představoval i s těmi diváky, co přihlížejí svému sportovně válečnému divadlu a bezmála vsazující na vítěze, nebo počet mrtvých. Na 3 je to bezpečně, mohl jsem i víc. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama