Vzácní modří papoušci Blu a Perla žijí v brazilském Riu poklidným městským domáckým životem. S nimi tam postupně vyrůstají i jejich tři děti. Nejmladší Raubíř je věrný svému jménu a touží po dobrodružství a to hlavně tehdy, pokud se při něm dá i něco tak trochu zničit. Dalším je Bia, který se tak trochu potatil, díky čemuž všemu rozumí a všechno zná, co nezná, to si rychle nastuduje. Nejstarší z dětí je Karla, která si myslí, že už dospěla do věku, kdy se má pomalu vymanit zpod ochranných křídel rodičů a začít vyjadřovat svou osobnost – třeba pomocí hudby. Když Perla rozhodne, že se všichni musí naučit žít jako opravdoví ptáci, je už jen krůček k zásadnímu rozhodnutí – vyrazit na rodinný výlet do amazonské džungle. Blu si sice od svých přátel vyslechne spoustu důvodů, proč nemá nikam jezdit a jaká nebezpečí tam na ně čekají. Ale nakonec se zařídí podle tukana Rafaela a jeho rady, že šťastná manželka znamená šťastný život. A tak se ocitnou v amazonské džungli, kde se trochu nečekaně setkají se svými příbuznými a tím skončí i jejich přesvědčení, že jsou posledními modrými papoušky na světě. Blu se navíc v džungli necítí zrovna moc jistě. Jednak zde musí nečekaně čelit svému nejobávanějšímu protivníkovi – tchánovi – a zároveň se vyhnout ďábelským plánům na odplatu, kterou pro něj zosnoval padoušský a mstivý kakadu Nigel. (CinemArt)

PEZ

Prilis rozharane. Na rozdiel od jednotky chyba konsistentny pribeh a aj vtipky su o kus jednoduchsie. Ale nastastie sa najdu nejake. Prvy diel mal vsak smrnc, dobre tanecne cisla a prijemnu atmosferu, pokracovanie je iba jeho slabsim odvarom. 6/10 ()

terina.92

Chvil, kdy se plný kinosál dětí smál, by se dal napočítat na prstech jedné ruky. Od prvních minut úplně jasný děj. Jedna písnička střídá druhou a celkově prostě nic moc. ()

SiMMaS

Vtipy cílené asi na duchem mladší diváky (je mi 23). Trapná mi přišla zejména část s castingem, kterou se někdo snažil prostě jen zaplácat čas. Dále snímek obsahuje několikaminutový spot "navštivte Brazílii", kde ukazuje vše, čím se tato země může pyšnit. Fakt, že se to vejde do těch pár minut s přihlédnutím k její rozloze, je vypovídající. Příběh jako takový je velmi předvídatelný. Ale co, je to pro děti, takže to ani tak nevadí. Jen ty vtipy by holt mohly být vtipnější. ()

AngelG

Já nevím, ale mě se to prostě líbí.. nádherná animace, příjemné postavy a ten soundtrack a taneční sekvence jsou prostě boží.. ()

Torgal

Wau, taká scenáristická prázdnota tu už dlho nebola. Však dej druhého Ria by sa dal zhrnúť do jednej rozvitej vety. Hlavne, že je to farebné a sú tam roztomilý vtáčikovia, originalitu a humor netreba. Ani jednotka nestála za veľa, ale dvojka je číra zbytočnosť, ktorá vznikla asi len kvôli tomu, že v Brazílii sa tento rok hrali majstrovstvá sveta vo futbale. 3/10 ()

Dm1tr1j

Z ťažka hviezda za počúvateľný soundtrack, inak je to natiahnutý nezmysel pre deti dosť malé na to ,že im nedôjde očividná absencia mávania krídlami vo chvíli keď tie modré holuby popierajú základy fyziky. ()

Hpatrik

První díl jsem neviděl, a upřímně po tom ani neprahnu. Rio 2 je totiž velmi povrchní animák, s podprůměrnou animací, trapnými zpívanými scénami, kýčovitý, misty až infantilní ... je tu sice pár slušných gagů k zasmání, ale to je pro dospělého moc málo. "PAKA!" ()

Oonika

Sice už to není takovej ten animák, co nadchne děti i dospěláky, tady zůstala už jen ta linie pro děti, ale oceňuju, že to nezklouzlo k nějakému zbytečnému násilí a hrůzným scénám, což už jsem párkrát viděla. Takové dětsky milé, myslím, že i poučné. ()

Moiraine

Dala bych o jednu hvězdu méně, ale myslím, že cílová skupina - děti - bude spokojená. Na můj vkus se tu ale moc (a hlavně zbytečně) zpívá a děj.... tu vlastně ani moc není. Jedná se tu o hromadu už stokrát použitých klišé, jen tentokrát natřených do rozjuchaných barev. ()

ZnalecH

Jedná se o jeden z nejlepších animáků. Je tam děj, dobrá grafika a obrázky exotických míst také nebyly špatné. Mám na ten film velice pozitivní vzpomínky a myslím si, že nejsem sám. 90% ()

CommanderCZ

Jedničku jsem viděl dávno před několika měsíci, ale na dvojku jsem se těšil, zvlášť, když jsme si film pořídili nedávno na Blu-ray. První část byla nudná, nezajímavá, děj o ničem, a z těch písniček se mi motala už hlava. Další půlka filmu však byla o něčem úplně jiném. Skvělá ukázka Talentu, ale hlavně vtipné provedení fotbalu. Následovaly opět nudné písničky, a naštěstí brzy i konec. Líbila se mi záchrana pralesa, zajímavé provedení do nynější moderní doby a hlavně fotbalová scéna. Zbylý děj byl však nudný. Naštěstí to rychle uteklo. 3* ()

balcazar

Popravde si jednotku veľmi nepamätám, lebo dvojku som pozeral dlho po nej. Dokazuje to najmä to, že to nebol nijako výnimočný animák. Dvojka dopadla podobne. Dlho to bolo podpriemerné, nakoniec sa to vyšplhalo aspoň na priemerné tri hviezdy. Neurazí, nemám problém si Rio dvojku pozrieť aj dopozerať do konca, ale tento animák veru nijako extra vyhľadávať nebudem. ()

Expertt

Graficky pěkně zpracovaný, 3D efektů jen pramálo a jinak příběh velice strohý. I z pohledů dětských očí nepříliš zaživná záležitost.. ()

P.H.

Tož... Neurazí, mláďata to v kině vydržela... Doma si to ale znovu nepustím. Tedy vyjma jedné scény - komár. To jsem se, přiznávám, smíchy polil do kina tajně proneseným pivem.:) ()

Leksland

Tak nevím co bych k tomu řekl..Animák co pobaví celou rodinku to rozhodně není.. Vlastně bohužel ani děti.. Kopírka všeho možného, natáhnutý děj s kterým evidentně byly problémy, zkrátka o ničem..Obrovská nuda.. Nejhezčí z toho asi byl ten kelímek co jsme dostali..Myslím, že i malá měla větší radost z kelímku, než z pohádky..Chvíli jsem myslel, že malý přesypu popcorn a budu muset udělat Mrs. Beana a dát si ten kbelík na hlavu, abych na to nemusel už koukat, jelikož to pro mě byl celkem taky horor.. Pak se mě jí zželelo, že jí nebudu dělat ostudu:-) Ne vážně ani jsme nedokoukali.. a šli si dál po svým... víc jak na 2 hvězdy to prostě nemá :-( Na spaní to bude pohádka zaručeně dobrá, budete do půl hoďky tuhý! Kdo ještě nebyl a děcko Vám nevyhrožuje, že pokud neuvidí Ria, že to nepřežije je zbytečnost na to chodit.. Ale co se dá dělat tvůrcům vydělal...a jím to stačí, ale mě osobně a co jsem viděl v kině tak se nebojím použít slůvko nám ne!!! Radši počkejte na Jak vycvičit draka 2.. Nevím zda dosáhne kvalit jedničky.. Ale bude to zaručeně větší jistota.. A my se s malou už moc těšíme.. :-) ()

RAFT

Druhý díl o trochu lepší ,než jeho předchůdce.Blue a v amazonské džungli potká spoustu přátel, i dokonce tatíka perly.Čeká je pěkné dobrodružství. ()

Shredder

Oproti jednotke je pokracovanie uz len zbierkou klise najhrubsieho zrna, pocnuc takmer kopirovanim Avatara, cez trulka, ktoreho zenu sa pokusa prebrat "cool" partner z minulosti, az po otca nespokojneho s vyberom jeho dcery. Zaver je presne taky ako ocakavate, Gaylord Focker sa vzmuzi a zachrani den. Vsetky tieto zname motivy, sa vo vacsine filmov rozvijaju postupne a maju apson snahu o originalitu, no v Riu su osekane na samotny zaklad, skomprimovane do motanice a v zavere umelo zrychlene. Jedine co stoji za pozornost, su hudobne cisla, inak zabava len pre tych najmensich. ()

Zombiepod

Blue Sky Studios nám prinášajú pokračovanie priemerného animovaného filmu, ktoré sa neprezentuje inak, ako typická "dvojka". Stokrát omletý príbeh v podaní pestrofarebného, sympatického animáku a papagájov, ktorí pre zmenu mieria tentoraz do džungle, je však v rámci žánru, žiaľ, úplne zbytočným filmom. ()

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST