Kolonie

• Kanada The Colony (více)

Nepriaznivé zmeny podnebia spôsobia, že v roku 2045 sa preživší ľudskí obyvatelia Zeme zdržiavajú v izolovaných podzemných kolóniách. Prvoradou úlohou týchto útočísk je ochrana pred epidémiami a vytváranie dostatočného množstva potravín, ktoré dokážu populáciu uživiť. Veliteľ Siedmej kolónie Briggs (Laurence Fishburne) sa spolu s niekoľkými vojakmi vydáva do vzdialenej Piatej kolónie potom, čo od nich zachytia volanie o pomoc. Vzdorujúc extrémne studenému počasiu sa skupina dostáva do cieľa, kde nájdu jedného preživšieho. Na základe jeho svedectva a nájdených stôp Briggs a ostatní odhalia hrozbu, ktorá ohrozuje aj ich vlastnú kolóniu. Aby upozornili ostatných, musia sa predrať ruinami kedysi známeho veľkomesta, ktoré sa nachádzajú na trase medzi dvomi kolóniami. Po návrate však Briggs čelí nepríjemným prekvapeniam, ktoré prekonajú aj zistenia z Piatej kolónie. Zodpovednosť za nečakané zmeny leží na pleciach Briggsovho kolegu Masona (Bill Paxton), ktorý je známy svojou násilníckou povahou. A Mason svoje diabolské plány ešte iba rozbieha... (Incantator)

Nuskatch

Příběh není špatný, avšak provedení už výrazně pokulhává. Laciné triky, špatný střih, špatná režie, díry ve scénáři. Taková televizní jednohubka, kde jsou dvě známější jména. Bill Paxton tu toho však moc nepředvede, i když by se s jeho postavou nechalo dost vyřádit. SPOILER: Nejvíc mě ale nadzvedla závěrečná bitka, nožíky proti bouchačkám? Jak to, že ty šílence neodpravili na dálku z pušek? A když už tedy měli málo munice, proč radši nenechali ty s rýmičkou umrznout, než aby na ně celou dobu plýtvali náboje. A upřímně, dovedou vytvořit fungující společnost, farmu, hydroponický systém pěstování zeleniny atd. a nedokážou si vyrobit pár nábojů? Zku*vený pacifisti. A jak tam topí a jak vyráběj elektřinu je mi taky záhadou. O (téměř) nesmrtelném hlavním záporákovi už se ani nemá cenu bavit. ()

Bruce0659

Tvorcovia určite na svoj "výtvor" nie sú hrdí. Za nespokojnosť diváka nemôže len tuctový scenár, jednoduchý príbeh a predvídateľný dej, ale v prvom rade prvá polovica filmu, ktorá nebola zvládnutá. Hlavné postavy sú "bez minulosti", opísane veľmi rýchlo, taktiež vzťahy medzi postavami biedne zachytené, ťažko si potom vybrať hlavného hrdinu, vcítiť sa do jeho kože a držať mu palce v boji o prežitie... S vizuálnou stránkou to až také zlé nie je (vzhľadom na nižší rozpočet) a dej v druhej polovici filmu už začal byť akčnejší a aspoň minimálne napínavý, čím si toto béčko zaslúžilo aspoň 2* Škoda, filmy z takéhoto prostredia mám rád ()

Coques odpad!

pôvodne som dal hviezdu, ale potom čo človek vstal a znova zautočil na hlávného hrdinku asi po 20 ranách železnou tyčou musím zmeniť hodnotenie. Kdo na takéto vtákoviny dáva prostriedky.. ()

T.E.Elf odpad!

Uff, tak zajímavě a nadějně to začínalo a nakonec z toho je Déčkový nesmysl plný a nelogičností. Že jsem si raději nepusti dva díly Kojaka. ()