Kolonie

• Austrálie

Sci-Fi / Akční / Thriller / Horor

Kanada, 2013, 95 min

• viperDavid

Zase jsem dal jednou na Verbala a zničil si tak necelé 2 hodiny života. S toho však plynne ponaučení, že komentáře jsou někdy zábavnější než samotný film. Každopádně pokud hledáte lidožrouty s nadpřirozenou sílou, za kterou pravděpodobně stojí zmutovaná chřipka H2hollywood0 tak jste káply na to pravé. 2* a s toho je polovina Verbalova :)(11.8.2013)

V neďalekej budúcnosti sa naša planéta premení na zmrznutú pustinu. Teploty klesnú hlboko pod bod mrazu a kontinenty pokryje niekoľko metrová vrstva snehu. Dôsledkom toho takmer celé ľudstvo vyhynie. Prežije len niekoľko málo jedincov, ktorí sa pred nepriazňou počasia ukryjú do podzemia. Vytvoria izolované kolónie s vlastnými zákonmi. Všetko sa to ešte viac zhorší, keď Kolóniu číslo päť napadne horda šialených, zdegenerovaných kanibalov. ***(1.3.2018)

• honajz

Takové televizní céčko, které by si moc rádo hrálo na Věc a na dlouhou zimní noc nebo Resident Evil a podobné horory, ale v podstatě je to jen mišmaš bez konce, s dlouhým putováním ledovými pláněmi a jednou větší střílečkou před závěrem. Atmosféra nulová, napětí nulové, herci mizerní. Kouknout se na to samozřejmě dá, takhle se sedmičkou vína v krvi, ale jinak bych to nedal.(19.8.2013)

CITÁT - Žijeme tu ve strachu i z obyčejného nachlazení.......... Zajímavý příběh, ale není pořádně dodělaný. Jakási zombie jsou spíš klišé než aby nahnaly nějaký strach. Zvláště mě zaujala věta, která zněla: Všichni tu mluvili o globálním oteplování a pak jednoho dne začalo sněžit a už nepřestalo. Okolo 64 minuty mě to přestalo bavit. Už jsem tušil jak to dopadne. Není to nic složitého. Příběh neukázal něco nového a vše co tu je použito už jsme někdy prostě viděli. CITÁT - Vím, kde maj slunce........(20.4.2014)

• korbitch22

Atmosféru by to mělo, vizuál na rozpočet dobrý, herci kvalitní, přeci jen Paxton a Fishburne pořád mají herecky navíc, než jsou tyhle dvd béčka, takže jejich výkony jsou o tři třídy výš než zbytku komparzu.Příběh klišé, ale já rád apokalypsu a sníh k tomu, takže jsem se těšil.Bohužel scénárista je vážně kretén.Těch chyb, to bych blil Milane.Kromě těch stop po vánicích a detailech, jako je kouř od pusy, když je asi mínus dvacet to dělá hlavně z diváka debila a místy to je vážně zoufalé, takže to nechá dělat hrdiny kolosální píčoviny, jen aby mohl děj pokračovat, jelikož scénárista neumí příběh vymyslet dál a kvalitně.Když už hlavní hrdinové mohli toho vopičáka vykoukaného z 30 Dní Dlouhé noci zabít už asi po stopadesáté, definitivně jsem rezignoval na slabé 3* které si to místy zasloužilo.Potěšila hudba.Jinak bohužel opravdu děsný sračky ve scénáři a já prostě bytostně nesnáším, když se hlavní hrdina chová jako debilní kokot, to si pak zaslouží prostě chcípnout.35%.(13.8.2014)

• - Když se vrátí Sam (Kevin Zegers) ke kolonii 7, padne vyčerpáním na levý bok, avšak další záběr z jeho vlastního pohledu naznačuje, že je na boku pravém. (Ficik)

• - Natáčení probíhalo v North Bay v Ontariu v Kanadě. (Terva)