Kolonie

• Kanada

• Austrálie

Sci-Fi / Akční / Thriller / Horor

Kanada, 2013, 95 min

Postapokalyptických filmů jsem viděl co by na prstech dvou rukou a jedné nohy spočítal, jinak řečeno něco mezi tuctem a kopou, přesně 14. Tenhle patnáctý se liší zejména tím, že je stejný jako všechny ostatní. Navíc oplývá slušnou dávkou klasického klišé, záporákem, který by jako z oka vypadl nabušenější a ukecanější verzi upíra z Nosferatu ( řekne totiž vlastními slovy more, volně přeloženo více, což by netvor z roku 1922 dokázal jen pomocí textové tabulky) , zmrzlým vrtulníkem, mostem a strojem na počasí, rovněž zmrzlým. Postrádal jsem jen zmrzlou pochodeň Sochy Svobody, škoda, snad v druhém díle. Bohužel jsem se však celou dobu bavil, za což se neskonale nestydím a pálím čtyři hvězdy.(10.10.2013)

CITÁT - Žijeme tu ve strachu i z obyčejného nachlazení.......... Zajímavý příběh, ale není pořádně dodělaný. Jakási zombie jsou spíš klišé než aby nahnaly nějaký strach. Zvláště mě zaujala věta, která zněla: Všichni tu mluvili o globálním oteplování a pak jednoho dne začalo sněžit a už nepřestalo. Okolo 64 minuty mě to přestalo bavit. Už jsem tušil jak to dopadne. Není to nic složitého. Příběh neukázal něco nového a vše co tu je použito už jsme někdy prostě viděli. CITÁT - Vím, kde maj slunce........(20.4.2014)

Naprosto průměrný postapokalypťák, který, na to že má poflakujícího se Fishburna a sadistickýho Paxtona, mohl být aspoň trochu originální. Všecko jsme to už viděli, příběh je velké nic vytřžené z kontextu, ale na druhou stranu pro příznivce tematiky je to pohodová devadesátiminutovka v horkým letním dni. 65%(31.7.2013)

• honajz

Takové televizní céčko, které by si moc rádo hrálo na Věc a na dlouhou zimní noc nebo Resident Evil a podobné horory, ale v podstatě je to jen mišmaš bez konce, s dlouhým putováním ledovými pláněmi a jednou větší střílečkou před závěrem. Atmosféra nulová, napětí nulové, herci mizerní. Kouknout se na to samozřejmě dá, takhle se sedmičkou vína v krvi, ale jinak bych to nedal.(19.8.2013)

• J*A*S*M

Tak ošklivě digitální fujtajbl exteriéry jsem už dlouho neviděl. Jasně, je to laciné hororové kanadské béčko, takže na výpravnost nebyly peníze, ale The Colony je občas na pohled opravdu tak strašně hnusná, že to až ruší. Každopádně i když se odpoutám od nepěkného vizuálu, zbyde mi jen tuctová klišovitá naháněčka, která nemá čím zaujmout. Zpočátku nuda, ke konci sledovatelná průměrná jednohubka.(28.7.2013)

• - Když se vrátí Sam (Kevin Zegers) ke kolonii 7, padne vyčerpáním na levý bok, avšak další záběr z jeho vlastního pohledu naznačuje, že je na boku pravém. (Ficik)

• - Natáčení probíhalo v North Bay v Ontariu v Kanadě. (Terva)