Kolonie

• Kanada

• Austrálie

Sci-Fi / Akční / Thriller / Horor

Kanada, 2013, 95 min

Katastrofy a postapo tématika je jedna z nejlepších, pokud se to teda povede. V tomhle případě tomu k dokonalosti chybělo trochu. Scénář nebyl úplně dokonale vymyšlenej, v podstatě jenom cesta z bodu A do B a zpátky, jednoduchý jak facka. I když rozjetý to nebylo nejhůř, to tajemno si to drželo nějakou dobu, bylo to zajímavý. Kanibalové taky neurazili. Ale spousta věcí tam bylo nafutrovanejch navíc, bezvýznamně. A největší událost, na kterou jsme čekali, tak v tom to utnou.(24.1.2015)

Takže opäť raz - postapokalyptický svet, podzemné kolónie / tunely, skupinka "tých dobrých", skupinka vraždiacich kanibalov a navzájom sa likvidujú. Obyčajná akčná jednohubka bez nejakých väčších ambícií, navyše klišé ako hrom. To už sa mi omnoho viac páčil podobný Tooth & Nail z horrorfestu, ktorý bol omnoho brutálnejší a disponoval cca. štvrtinou rozpočtu tohto tu. Nakrútené to bolo v poriadku, nudiť ma to nenudilo, akcie je dosť, a uraziť ma to taktiež nemohlo, pretože tento typ filmu ani nemá čím. Čiže - šedý priemer, ide sa ďalej.(22.7.2013)

Tak abych napsal pravdu čekal jsem uplně to co z toho nakonec vylezlo (po shlednutí traileru). Námět to má zajímavý něco na způsob Den poté, Duchové marsu a Divide. Ale z hlavních hrdinu jsem si pomatoval jen tři, Paxton neměl moc prostoru a hlavní záporáci zněli strašidelně jen když se o nich mluvilo proto se mi taky líbil ten napínavý začátek ve stylu ,,furt jsou jeste tady!" ale pak když se ukázali ani to řvaní jim nepomohlo.. byli zkrátka trapní. Hlavně ten plešoun co se tvářil jak postiženec. Můj verdikt je takový že film má dobrý námět, celkem dobrý obsazení (když nepočítám ty kanibali), dobrou hudbu i prostředí povedený ale natočený je to na hovno, kamera má divný barvy a i když jsem to měl v HD bylo skoro prd vidět a celý se mi to zdá jen takový průměrný.(13.2.2014)

• viperDavid

Zase jsem dal jednou na Verbala a zničil si tak necelé 2 hodiny života. S toho však plynne ponaučení, že komentáře jsou někdy zábavnější než samotný film. Každopádně pokud hledáte lidožrouty s nadpřirozenou sílou, za kterou pravděpodobně stojí zmutovaná chřipka H2hollywood0 tak jste káply na to pravé. 2* a s toho je polovina Verbalova :)(11.8.2013)

"The Day" když "The Divide" našel "The Colony". Colony je post-apokalyptická scifi,dobře napsaná, krásně zrežírovaná nízkorozpočtová záležitost s poutavým provedením a slušným vizuálem. Od druhé půlky film nabere neskutečné tempo a začíná řezba na život a na smrt,až mi bylo líto,že film skončil přílš rychle! Záporáci perfektně slizcí a drsní a gore perfektní ! Příjemné překvapení 75%(24.7.2013)

• - Když se vrátí Sam (Kevin Zegers) ke kolonii 7, padne vyčerpáním na levý bok, avšak další záběr z jeho vlastního pohledu naznačuje, že je na boku pravém. (Ficik)

• - Natáčení probíhalo v North Bay v Ontariu v Kanadě. (Terva)