Kolonie

• Austrálie

Sci-Fi / Akční / Thriller / Horor

Kanada, 2013, 95 min

• spaceboyCZ

Ale jo, pekne vizualy, zajimavy napad, obcas behal mraz po zadech, ale chybi mi ve vysledku tak trochu vysvetleni, kdo ze to byli ti zli. Protoze mi neprisli jako lide, u kterych se naplno projevil zvireci instinkt preziti (nebyl by duvod vsechny vyvrazdit), a o nejake nakaze nebo nemoci se tam nehovorilo...takze mili tvurci, co teda?(16.9.2013)

• korbitch22

Atmosféru by to mělo, vizuál na rozpočet dobrý, herci kvalitní, přeci jen Paxton a Fishburne pořád mají herecky navíc, než jsou tyhle dvd béčka, takže jejich výkony jsou o tři třídy výš než zbytku komparzu.Příběh klišé, ale já rád apokalypsu a sníh k tomu, takže jsem se těšil.Bohužel scénárista je vážně kretén.Těch chyb, to bych blil Milane.Kromě těch stop po vánicích a detailech, jako je kouř od pusy, když je asi mínus dvacet to dělá hlavně z diváka debila a místy to je vážně zoufalé, takže to nechá dělat hrdiny kolosální píčoviny, jen aby mohl děj pokračovat, jelikož scénárista neumí příběh vymyslet dál a kvalitně.Když už hlavní hrdinové mohli toho vopičáka vykoukaného z 30 Dní Dlouhé noci zabít už asi po stopadesáté, definitivně jsem rezignoval na slabé 3* které si to místy zasloužilo.Potěšila hudba.Jinak bohužel opravdu děsný sračky ve scénáři a já prostě bytostně nesnáším, když se hlavní hrdina chová jako debilní kokot, to si pak zaslouží prostě chcípnout.35%.(13.8.2014)

Docela fajn žánrovka se sice levným vizuálem, ale docela koukatelným. Jen mi tu trochu vadila ta hororová zápletka, kdyby z toho nechali jenom post-apo thriller s bojem o přežití, bylo by to daleko lepší a závěr vyloženě zkoněnej. Ale Fishburne hodně v pohodě a ten kluk, co rád sportuje se zlatým retrívrem taky. 6/10(31.10.2013)

• J*A*S*M

Tak ošklivě digitální fujtajbl exteriéry jsem už dlouho neviděl. Jasně, je to laciné hororové kanadské béčko, takže na výpravnost nebyly peníze, ale The Colony je občas na pohled opravdu tak strašně hnusná, že to až ruší. Každopádně i když se odpoutám od nepěkného vizuálu, zbyde mi jen tuctová klišovitá naháněčka, která nemá čím zaujmout. Zpočátku nuda, ke konci sledovatelná průměrná jednohubka.(28.7.2013)

Obstojně natočené „post-apo“, ale i „disaster movie“ šmrncnuté kanibalismem…. K atmosféře by se spíš hodilo pomaleji zvolené tempo a plíživější vyznění filmu, zvolené klipové a ty zpomalovačky ve trapném stylu MTV mi k tomu moc nesedli…. Stejně jako vyloženě prkenné představení všech zúčastněných… No ale nemůžeme mít všechno, co chceme a tak lze bez mučení a sekání končetin přiznat, že ta hodka a půl uběhla tak jako asi přibližně hodka a půl… a moc se to netáhlo…(4.10.2013)

• - Natáčení probíhalo v North Bay v Ontariu v Kanadě. (Terva)

• - Když se vrátí Sam (Kevin Zegers) ke kolonii 7, padne vyčerpáním na levý bok, avšak další záběr z jeho vlastního pohledu naznačuje, že je na boku pravém. (Ficik)