Hra na hraně

Vysoká hra

Runner Runner

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2013, 91 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $19,316,646Tržby Celosvetovo $62,675,095Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,223,022Tržby za predaj DVD v USA $3,687,527║ skôr film na hrane, no Ben Affleck ako Batman, no sakra, tu zas potvrdzuje že svoju povrchnú hereckú etudu úplne ešte nezahodil, taký slizolín, dejovo to ide v podobných šlapajách ako 21: Oko berie ale z ďaleka to nemá patričnú údernosť, akcia skoro žiadna, nápaditosť minimálna, dosť taká nešťastná rutina, ktorá sa snažila byť niečim viac a nakoniec z drsného filmu vznikla taká ničím zvláštna rozprávočka /videl v kine: 50%/(1.10.2013)

Když se v jednom spektáklu sejdou dva ultimativní neherci, je to skutečný koncert. Něco, jako když pro sluchově postižené hrají hluchého Janáčka. Je fajn vědět, že budoucí Batman bude mít masku, která plně zastane jeho dokonalou mimiku, no a Džastýn, Džastýn ten měl raději zůstat u osahávání si pytlíku s mikrofónem v ruce za procítěného skřehotání "Bejbyájmisjůendlavjůforevr". I přes to ukrutně živočišné neherectví (Kdoví, proč jsem si vzpomněl na Gotta v Kurvahoši), se jedná o řemeslně dobře zvládnutou, tuctovou hovadinu, která, až na ty procítěné etudy ochotníků z Losích Andělic, nikterak neurazí.(3.1.2014)

Nebylo to bohviečo, ale díky příjemnému hereckému osazenstvu, kvalitní hudbě a nepředvídatelnému ději, jde o jasný nadprůměr. Ben trošičku pokulhával za zdatným multinadaným Justinem, ale nevadí, chci si říkat, že je to tou divnou rolí, co mu přišili.;-) Ne vážně, jak na Nový rok - je to jedna z těch propletenějších, složitějších záležitostí, kde je potřeba i pilně sledovat a myslet, což se ne každému daří, a mě to tak vyhovuje. Inteligentní ksichty i scénář jsou jedním slovem RESPEKT. A jedna věta souhrně mluví za vše, co se děje mezi námi človíčkami: "...my uviděli, kolik máme na účtu a došlo nám, že máme tolik peněz, že je naší MORÁLNÍ POVINNOSTÍ, koupit si něco..."(1.1.2014)

Batfleck se pilně připravuje na svou zásadní roli v nejepičtějším comicsovém crossoveru všech dob: celý film se učí říkat "píča", krmí kuřaty krokodýly a koketuje s Gemmou Arterton. Vzhledem k rejžově jménu možná bylo v očekávání více drsnějšího thrilleru, s odřenejma ušima se to ale i tak dá považovat za hodně fajn a hlavně neurážející oddychovku. Ústřední duo po herecké stránce pochopitelně nepřekonatelné.(25.9.2013)

Film bez vyšších ambicí. Čili vizuálně tradičně čistý, v zajímavém/luxusním prostředí, s atraktivními lidmi (Gemma Arterton). Nelze si nevšimnout opětovné bezprostřednosti Justina Timberlakea - ten člověk má herecký talent a Affleck, čím je starší, tím je lepší. Je to tuctová žánrovka, ale alespoň to nebylo příliš dlouhé a občas i zábavné.(29.12.2013)

• - Jedním z producentů snímku je i Leonardo DiCaprio a jeho společnost Appian Way. (prochy95)

• - Keď hrá Richie Furst (Justin Timberlake) online poker, v niektorých záberoch je vidieť, že hrá cvičnú hru. (Chochi)

• - Přestože nikde ve filmu není zmíněno, kolik je hlavnímu hrdinovi let, v cestovním pase hlavní postavy Fursta Richieho (Justin Timberlake) si lze všimnout jeho datumu narození 27.12.1987. Na párty konference Midnight Black je v česky dabované verzi filmu řečeno, že se tato párty odehrává v roce 2003, tdíž by hlavnímu hrdinovi bylo pouhých 16 let. (Pavlínka9)