Petr a Richard patří k těm, pro které je pevná pracovní doba noční můrou. Chtějí být pány svého času a nikomu se nepodřizovat. Petr si navíc chce splnit svůj sen a stát se velkým hudebním skladatelem. Okovy běžného zaměstnání je oba děsí. Jenže peníze jsou nutnost a nějak se vydělávat musí. Co třeba obchod se lží? Problémy nastanou, když se lží přestanou jen obchodovat a začnou s ní žít i v soukromí. Oba si uvědomují, že se jim situace vymyká z rukou a že je potřeba něco udělat. Snad je láska silnější než lež... Ale není nakonec láska tou největší lží v jejich životě? Kdo nakonec vystoupí z bludného kruhu? Petr, nebo Richard (oficiální text distributora)

ZHODNOTITEL odpad!

Tomuhle někdo říká film? To jako fakt? To je hnus a ne film :D I študáci ve škole umí natočit lepší film než tohle. ()

tsatsiki

Tohle je nejhorší film z dílny Magnusfilmu. Pro všechny kritiky pana Magnuska. Scénář dělal Patrik Ulrich a režii Petr Šícha, známý filmový a tv režisér Scénář má nápad, ale má mizerné dialogy a je koukatelný vlastně jen díky hercům, kteří ten špatný scénář se snažili nějak zahrát. A ono se na to díky tomu dalo dívat. Hlavně díky Goldflamovi, Trávníčkovi, Magnuskovi a Hapkovi. Jednu ze svých posledních rolí si tu zahrál i Michal Pavlata. Sice film je natočen televizně, ale v nouzi nejvyšší se na to dívat dá.2* ()

Alden_Larson odpad!

Jeden z nejnudnějších filmů, co jsem kdy viděl. Děj tohoto fiomu je o ničem, má tři hlavní postavy a všechny jsou zajímavé asi jako sledování trávy růst. Dialogy jsou otřesné, jsou robotické a nejsou ani trochu vtipné. Herecké výkony byly slabé a v několika případech i velmi špatné. Prezentace byla příšerná, celý film vypadá ajko sitcom s rozpočtem 120,- Kč, ani střih nebyl dobrý, pořadí scén v několika momentech vůbec nedávalo smysl. Hudba byla všudypřítomná a neskutečně otravná. Tomáš Magnusek bude potřebovat jakýsi exorcismus, protože na co šáhne, to se rozpadne. 0/10 ()

rigby

Film, ve kterém je spousta věcí špatně. A to nejen obsahově, ale hlavně filmařsky. Ano, všichni jsme podvodníci. Ale tohle je jak podvod na diváka. Aha, už je mi to jasné, stačí se podívat na producenta, odtud pochází ten zcela zřejmý autorský podpis! ()

Sethlans

Ten film se snaží být vtipný,ale je naprosto trapný. Účinkující zřejmě neměli na chleba,že brali takovou "roli". 1 hvězda za koně a vola. ()

Jenn

jen vidim ty pardubice, rikam si dobry. pak slysim dve vteriny “hudby” a rikam si TOHLE FAKT NE, DIKY. radsi nehodnotim. ()

Haanice

Film Obchodníci v sobě jednoznačně skrývá i název Podvodníci, jimiž Petr s Richardem jsou, protože klamat lidi v různých životních sférách jim opravdu jde. Nutno si však přiznat, že samotný námět, jenž připadá i tvůrci scénáře a jedné z hlavních postav Patriku Ulrichovi, se nikterak v běžném životě nedá považovat za nadsázku. Naopak jde o naprosto pravdivou reflexi reality přenesenou do komické roviny, přestože beznaděj spatřenou především u hlavních postav shledáme spíše žalostnou. Obsazení filmových rolí přináší velice rozmanitou nabídku umělců. Vedle hereckých a hudebních profesionálů (Pavel Trávníček, Arnošt Goldflam, Petr Hapka, Filip Tomsa aj.) se objeví také amatérští (ne)herci, kteří potěší a rozesmějí tváře svých známých, ale profesionalita z nich cítit není. To a ještě pár maličkostí týkajících se spíše techniky natáčení a možná režie filmu ubírají na dojmu. Film totiž chvílemi působí jako studentský projekt, ovšem poměrně zdařile odvedený. Prostředí děje se vztahuje na Pardubický kraj a velice často můžeme rozpoznat končiny spadající přímo do Pardubic. Součástí je mimo to i Český rozhlas Pardubice, o němž v příběhu poměrně často slýcháme, jelikož patří mezi sponzory projektu, a jehož někteří spolupracovníci, například Kateřina Prouzová, se dokonce též dočkali malé role. Důležitou a dosti výraznou složkou, která si zasluhuje asi největší pochvalu, je hudba, za jejímž autorstvím se skrývá opět Patrik Ulrich a jejíž velice příjemné melodie barvitě podkreslují děj. Zaslechneme i písně v podání mladé členky souboru Východočeského divadla Petry Tenorové, která tak upozornila na poměrně zaznamenatelné zlepšení, co se zpěvu týče. Hodnocení filmu se dá shrnout slovy ruského klasika: ,,Milé, talentované, ale Tolstoj to není…“ Nicméně nápad má šťávu, vtip nechybí a ve vůdčí osobě Patriku Ulrichovi se rozhodně talent nezapře. A nutno říci, že nad očekávání mile překvapil. ()

ichabot odpad!

tohle má být český film?! nevydržel jsem do konce-to se na mě nemůže nikdo zlobit-ale nemá to ani na tu jednu.. Strašná sračka, od hercú po střelený příběh atd.. dejte mi ty kačky a natočím něco podobného klidně. ()

UnCool odpad!

Co to mělo být? Spíše co dělal zvukař? Vždyť to nešlo zvukově vůbec vyladit, buď to chvíli řvalo a nebo to nebylo vůbec slyšet, fakt děs a běs, k tomu když se vezmou trapné a umělé výkony herců, tak není ani nutné se divit mému nízkému hodnocení. Ani Richard Nedvěd z této trapné podívané nevykouzlí ani alespoň podprůměrnou komedii. V tomto filmu se snad nepovedlo nic, když nebudete nuceni pod pohrůžkou násilí, tak se na toto raději ani nedívejte a využijte čas duchaplněji, třeba koukáním do záchodové mísy... ()

mufy001 odpad!

Další český sra*koidní film, to už se všichni tady zbláznili? Jen o kousek lepší než Kameňák či Babovřesky. 0/10 ()

+sfinx+ odpad!

Rád bych něco zkritizoval, ale ono ani není co. Tak bezobsažný film jsem už dlouho neviděl. Jsou tu jen zoufalci, kteří se na podvodech snaží trhnout, co se dá, malíři, kteří drží spolu, ale to je asi tak jediné, co dělají a vyjma jednoho malování aktu jsou zcela zbyteční, až po výstavní šlapku, která dá všem, kteří jí slíbí výlet do Egypta. Pokud mne něco zaujalo, tak jen v negativním smyslu slova - třeba dialogy byly tak toporné, že s nima mohla soutěžit jen ta údajně erotická scéna Novákové, která asi prvně v životě dělala něco podobného, zatímco ti ostatní prvně v životě asi mluvili. ()

KcarlosK

Netuším, jaký byl záměr tvůrců, ale jako sonda do současné společnosti to funguje celkem dobře. Nedělejte si iluze, lidi jsou svině. ()

bonsetti

Film o zoufalcích a podvodnících. Nebylo to tak hrozné, jak většina zde hodnotí. Kupodivu jsem dokoukal až do konce. Dávám 2 hvězdičky a jednu hvězdičku navíc za hezké holky. ()