Aleee89

To bylo tak blbé... Děj o ničem, plný nesmyslů, zvratů jak z červené knihovny. Všechno působilo naprosto uměle, postavičky jakbysmet, většina "herců" horší než ti nejzapadlejší ochotníci... Tohle že má být generační výpověď? Ale prosím vás... ()

L_O_U_S

Tomáš Vorel pořád umí točit kousavou satiru. Jenže zatímco Gympl překypoval společenskou kritikou, která se zhmotňuje v karikaturách postav učitelů a studentů, u Vejšky už hyperbola ustupuje a tak nějak chybí jednotící půda zastoupená střední školou, která by svět vyprázdněných hodnot rámovala. (1 124.) ()

Moena

Gympl byl svým způsobem originální film. Tohle už je prostě jen "pokračování" a určitá snaha najít postavám nějaké to finální místo. Bohužel, to co by se asi dalo nazvat generační výpovědí mi přijde maličko pitomý. Všechny holky jsou ku*vy a zlatokopky, všichni kluci jsou věčně sjetý, zkoušky na škole se kupujou od spolužáků a když nastane problém vytáhne se "fotr ex machina". Buď žiju na jiný planetě, nebo alespoň studuju jinou Vejšku, jinak si to neumím vysvětlit. Samozřejmě soundtrack od Vladimira518 je TOP. Mádlův Kolman je zahranej za dvěstě bodů ze sta, díky ukradeným bodům páně Ptáka juniora. Kraus a Bydžovská sice taky zase super, ale nemají bohužel tolik prostoru. Epizodní roličky standartně jako pěst na oko (čestnou výjimkou jest Petr Čtvrtníček). PS: Je hezký, že záběry z VŠE se filmovaly pouze v nejnovější (Rajské) budově. Jestli to byla zvůle filmařů nebo žádost školy to nevím, ale je fajn, že není vidět zbytek prostor ve starších budovách z doby vynálezu kola. Propagace dobrá. ()

Marqta

Celkem jsem se těšila, ale celkem mě to zklamalo. Hudba se povedla, ale to je tak všechno. Moc se toho nedělo. Ubylo postav a celkově snímek nic neřeší, nic neříká. Párkrát jsem se zasmála, hlavně v první půlce, ale to je tak všechno. ()

zbyshek

Moc jsem nevěřil, že by Vejška dokázala předčit Gympl, ale stalo se. A já jsem strašně moc rád, že tomu tak je! Humor, Josefíková, akce, Josefíková, herci a Josefíková tento film vytvarovaly do podoby pětihvězdy. Bavilo mě to, a to tak, že hodně!!! ()

M.i.k.e

ačkoliv se tak úplně neztotožňuju s tím co vyvádí hlavní hrdinové a Vorla bych za ty zatmívačky vytahal za ucho,je Vejška v mých očích nejlepším Vorlovým filmem.Ačkoliv se tentokrát jede na vážnější notu než v případě Gymplu a film opět z velké části táhne Mádlův protekční spratek,pořád je v tom znát Vorlův jasně čitelný rukopis.Humoru je sice méně...vlastně hodně málo,ale typické bizarní postavičky se i tak najdou.Díky dobře zvolené stopáži všechno navíc uteče jako voda a divák se tak vlastně nestihne nudit i kdyby chtěl...70% ()

Havaj8

Tohle jsou přesně český filmy, který by měly oslovit co největší počet diváků, teda hlavně kolem toho teen+ věku. Oproti gymplu mi to přišlo ještě o něco vyspělejší. To neznamená, že by to mělo nějakej extra děj, ale to se myslim od toho ani nečekalo. To je prostě přehlídka dnešní doby a všelijakejch charakterů. Od Mádla, kterej je prostě pro tyhle filmy jako dělanej a jeho role ho musela bavit. Přes Vorla, kterej to má v životě o dost těžší, Josefíková je podle mě nejlepší mladá herečka, která má svý kouzlo. A prostě Kraus a stará Kocourková tam svojí úlohu taky splnily líp než dobře. Takže do obsazení to mělo tu největší kvalitu pro pobavení, dost hlášek, dost průseru. Co mě celkem naštvalo, tak to poukázání a reklama na předchozí film Gymplu, to sem nepochopil. Ale skončilo to taky pro všechny dobře, neumim si představit další pokračování, ale tohle se jim povedlo na český poměry oproti těm Kameňákům a Babovřeskám... ()

Martin741

Reziser Vorel /Cesta z mesta/ natocil len dalsi slaboduchy film o udajnom zivote na terajsich Vysokych skolach. Mizerna rezia, otrasne herecke vykony akurat dialogy sa obcas dali pocuvat. O cosi lepsie nez Gympl, ale celkovo stale velka bieda : 30 % ()

Hennes

Osobně hodnotím o mírný stupínek lépe než-li GYMPL. Možná jsou mi už bližší starší postavy :-). Lehce úsměvná komedie s opětně rolí "ulítlým" Mádlem. Trošku podpásovka pro vysokoškolačky ekonomie, neboť tady jsou všechny totální blbky. K zasmání to bylo, hudba pohodová a herecky nikdo nezklamal. Filip Vorel byl tak dokonalý, že nevím jestli natáčel nebo byl natáčen. ()

kaposlav

Slušné pokračovanie filmu Gympl, až na to, že ubudlo trochu prvotriedného humoru. Viem si predstaviť aj ďalší diel do trilógie. Možno by to mohlo byť z väzenia, alebo z poza mora, ale pokial nebude kvalitný scénar, tak nech sa do toho radšej nepúšťaju. ()

Jufonka

Jsem z Prahy, stejně tak tu i studuju vejšku a Vorel natáčí většinou filmy na mejch oblíbenejch místech v Praze. Za to má u mě významný plus. Ten film neni nějak extra dobrej. Ale určitym způsobem mě baví právě proto, že jsem rodilej Pražák. A mám pocit, že aby se vám ten film líbil, fakt musíte mít za sebou dětství v Praze. Těžko říct proč, prostě nějaký ty lokality, záběry a tak... to asi člověk ocení jedině, když tu vyrůstal. U Gymplu to teda bylo ještě víc, protože film se natáčel z 80 % na Praze 4, a to je "moje" část Prahy. U Vejšky člověk musí ještě víc přistoupit na celkem unikátní způsob dialogů a hraní. Prostě Vorel a jeho filmy. Jasně, neni to Kouř, ale režiséra byste uhádli už po pár prvních minutách. Co mi přišlo celkem zajímavý, byl výběr škol - VŠE vs. UMPRUM. Můžou bejt víc rozdílný veřejný český školy? Asi ne. Studenti VŠE byli ukázaný dost stereotypně, nicméně se přiznam, že i já o nich mam takovou představu (a teď nemam na mysli úplatky a podvádění, ale spíš oblečení, chování, styl zábavy atd). S tim btw. souvisí další věc, proč je mi film blízkej. Přijde mi, že lidi, co přijdou studovat do Prahy z jinejch měst, si najdou spíš kamarády ze stejnýho oboru, ze stejný práce atd. Což je samozřejmě logický. Zatimco Pražáci, co zůstanou studovat v Praze, maj desítky známejch a starejch kamarádů ve všech možnejch oborech, sociálních vrstvách atd. A tohle přesně je tady hezky ukázaný a vlastně na tom dost funguje příběh - viz přátelství Vorla juniora a Mádla. Co tim chci říct? Že jsem zkrátka přesně v tý cílový skupině, která má ten film mít ráda, že mi to apriori je blízký tim tématem a vztahama mezi hlavníma postavama. Ale přiznam se, že Vejška zas tak dobrá nebo nezapomenutelná nebyla a že Gympl se mi rozhodně líbil víc. Jenže díky těm věcem, co jsem tu popsala výše - lokality, přátelství hlavních postav od dětství v Praze atd. atd. - má pro mě ten film určitou přidanou hodnotu. Ale dokážu pochopit, když mu někdo dá jen jednu nebo dvě hvězdy. Je to zkrátka "Vorlovina" a u ní se ani nepředpokládá, že by se diváci shodli na hodnocení :). ()

rakovnik

Po filmu Gympl jsem byl zvědavý (netěšil jsem se, to ne) na jeho pokračování. Předem říkám, že takovou "kulturu" (vandalismus na zdech, český rap) nemám rád a lidi, kteří ji reprezentují, také ne. Rádoby umělec a znuděný prominentní synek se proplétají životem, aby se nakonec zjistilo, že prachy zmohou vše a udělat reklamu pro známou firmu vás nakonec dostane do světa, když ten malý čecháčkovský, zaprděný, ve vás talent jen dusí. Minimalistická délka celovečerního filmu není na škodu, myslím, že bylo řečeno vše a dále koukat na chlastající matku a papá, co na každého něco ví (proto je asi bohatý), je sice zahraný sympaticky, ale vysoce zavrženíhodný. Kolem nich se motají pipinky, kdy ta největší "umělkyně" nakonec stejně skočí jak jinak než na peníze. Až příliš ze života, aby to byla komedie. Nejvíce se mi líbily úvodní titulky. ()

MartinNDL

A víte co? Tak Vorel není bůhvíjaký režisér a synáček není super herec. A formálně je film stěží průměrný. Ale nakonec si stejně myslím, že to sdělení tam je a jako nějaká generační fotečka, aby se naši synátoři a dcerušky mohli jednou kouknout, co jsme to byli za kurvy, není zlá. Je to spíš takový seflíčko, jako když se kurvička vyblejskne na hajzlu předraženýho klubu. Jak říkám, film nelže a to mi stačí. ()

Figu

Úplně jednoduše a ze života. Gympl je prdel, Vejška už ne! To co měla jednička, na to se snaží sice navázat pokračování, nicméně už hrozně krkolomně a okatě... Každopádně mě pořád baví ta chemie Mádl/Kraus! 50% ()

carlos 2010

Takže toto komédia určite nebola a aj herecké výkony boli podpriemerné. Režisér to absolútne nezvládol. Neoriginálne a zbytočné. ()

Rodriguez

Jednička nás provedla s vtipným humorem celým filmem. Dvojka přitlačila na pilu a humor šel (až na pár vyjímek) stranou. Je to takové zvláštní dílko, když od něj něco očekáváte a ono se toho nedočkáte a snímek Vás může "ještě" velmi mile překvapit! Nejvíc jsem se pobavil u hereckého představení pana Krause, ten prostě nezklame! PS: Docela by mě zajímalo, jestli třeba někdy v budoucnu vznikne nějaké další pokračování....rozhodně nebudu házet flintu do žita. 75% ()

Streeper

Překvapivě dvojka se mi líbila o trochu víc než jednička. Sice už jsem se tolik nezasmála, ale jsou tady řešený docela důležitý a dospělejší témata, která mi jsou nyní bližší. Takže spíš než komedie mi dvojka přišla jako průměrný drama. Upřímně docela bych ráda viděla i třetí díl natočený třeba někdy teď, abychom viděli, kam to postavy dotáhly. ()