Berserk: Ógon džidai hen II – Doldrey kórjaku

• Japonsko ベルセルク 黄金時代篇Ⅱ ドルドレイ攻略 (více)
všechny plakáty

Trilógia Berserk: Golden Age pokračuje druhým dielom s názvom The Battle for Doldrey. Hlavný protagonista Guts, ktorý je stále v službách Klanu Jastraba, pociťuje dôsledky rozhovoru svojho veliteľa Griffitha s princeznou Charlotte: cíti sa nedocenený a podvedený. Po triumfe nad nepriateľskou armádou je Griffith požiadaný, aby dobyl poslednú nepriateľskú pevnosť, zvanú Doldrey, v ktorej sídlia legendárni nosoroží jazdci na čele s nepremožiteľným bojovníkom, generálom Bosconem. (HDeer)

Prochy38

K tomuto nemám, krom svého hodnocení, moc co dodat. Vše jsem napsal k prvnímu dílu a seriálu a tady ta dokonalost jen a jen pokračuje. Skvělá animace, ještě lepší a lepší hudba. Už teď se nemohu dočkat toho třetího dílu. Snad jim vydrží ta síla! ()

Rozjimatel

[4,5*]     "Are you sure you should drink in your condition?" "Ah shut up. The alcohol will disinfect me from the inside."     Pokiaľ pri prvej časti tejto temnej animovanej trilógie som ešte váhal nad tým, či je to pre mňa to pravé, táto druhá časť si ma už dokázala úplne podmaniť. Na rozdiel od tej prvej je ohromne epická, takže okrem opätovne veľkolepých bitiek (ktoré už na mňa nepôsobia tak samoúčelne) už kladie podstatne väčší dôraz na rozvíjanie rôznych dejových línií a tiež na hlbšie vykreslenie jednotlivých postáv. V centre rozprávania sú opäť Guts a Casca, medzi ktorými to naďalej parádne iskrí a tak, ako sa o nich divák postupne dozvedá stále viac a viac (Cascin životný príbeh), začínajú mu obaja silne prirastať k srdcu. Sledujeme nielen bežný život bojovníkov (pričom niektoré tie súboje sú podané veľmi atmosféricky), ale tiež život na kráľovskom dvore (výborná scéna bálu, rozkošná Casca v šatoch tu je na nepoznanie) a k nemu patriace "vnútorné boje" (čiže intrigy a zrady). Baví ma tá celková dynamika, postavy i vzťahy prechádzajú vývojom, menia sa, príbeh má viacero zaujímavých zvratov, z ktorých najmä tie v závere boli pre mňa veľmi prekvapivé.     "I would rather fight for my life than live it." ()

warrenur

Scenar tychto japonskych kreslenych "heroic" filmov, ako som si ich dovolil nazvat, ma uz neoslovuje. Nepoznam kniznu predlohu, ak by vsak bola ponimana vo vaznejsom duchu, zrejme by ma jej citanie bavilo. Toto jej spracovanie ma vsak nezaujalo. Podobne kreslene spracovane filmy a zanrovo tiez blizke si vybavujem z nemeckych kanalov z cias svojho detstva. Zrejme sa jedna o snimok pre znalych a fanusikov. Ja nie som ani jednym z nich. ()

Radek.SCH

Osekáno to podstatné. Seriál stavěl na propracované psychologii postav, skvělém ustředním hudebním mottu, a vzthahu k postavám, který jste si za tu dobu k ním vybudovali. Tady zbyly líbivé obrázky a ploché postavy. - 60 % ()

HDeer

Boj o Doldrey už v porovnaní s menej výrazným úvodom dosahuje svoje kvality. Citlivý dôraz na chémiu medzi postavami, ktorá sa postupne začína prejavovať, Gutsov neuveriteľný vývoj, či napokon geniálne uzatvorenie navádzajú jednu z naj-unikátnejších atmosfér, akej som bol pri anime kedy svedkom. Správne naturalistická podoba vrhá tieň na všetky predošlé počiny a film presúva do úplne iných výšok. V takomto pomere ste schopní odpustiť drobné chybičky vo vizuáli, či rozdiely v predlohe, ako napríklad pôvod vrhnutého meča, doprostred Gutsovho súboja s Bosconem, či kráľovnej malý protest, ktoré v rozsiahlejšom merítku beztak strácajú pôvodný význam. Rovnako znamenitým je i sprevádzajúci soundtrack, tak ako aj pri predošlom filme, pod dohľadom Šhira Sagitsua. ()

fr3ak

Sice je to příběhově pořád takový menší/větší kastrát, ale už to všechno drží víc pohromadě. Stejně si neodpustím říct, že kdyby se místo třech, těch kapitol udělalo třeba šest, tak by to byla pecka. ()

strikeman

Seriál jsem neviděl, předlohu neznám, takže nemohu srovnávat a tudíž je pro mne toto anime naprosto kulervoucí záležitost - od vizuálu přes soundtrack až k chytlavému příběhu ... 85% ()

ptsd

Lepší jak první film co se týče animace i akce které je opět dostatek a krví se nešetří. Souboj Guts vs. 100 masakr. Bitva o Doldrey taky a vše doprovází epický soundtrack co víc si přát? ()

papaguy

Remark pětihvězdičkového seriálu si i ve dvojce dokázal udržet poměrně vysokou laťku. Ve stejném duchu jako v jedničce v podstatě doslovně, ale ve zhuštěné podobě, kopíruje předlohu. Griffithovi se už zdá, že jeho sen je na dosah, Jestřábí kumpanie si užívá své vybojované chvíle slávy, než se všechno, jak je v tomto temném anime zvykem, zase pos***. Jsem spokojen a zvědav, jak se podaří zvládnout hororovou trojku. A zda-li se tvůrci alespoň v něčem trochu od Bersekera z r. 1997 neodkloní. ()

Vämpiriüs

Druhé pokračování mne nenechalo chladným a opět naprosto špičkové pojetí. Připadlo mi, že se o něco i zlepšila animace a svižnost snímku oproti prvnímu dílu této trilogie lehouce zvolnila. Jen mi tam poněkud chybělo vyjádření Gutse o jeho snech když jsem se dočetl, že chybělo 15 minut se scénou, jak Guts na pahorku povídal o snech lidí v jejich ležení. ()

Kimkong

Opět vystřihnuty některé momenty ze seriálu, takže hůře pochopitelné pro neznalce předlohy. Natažen bál a šukačka. Souboje jsou opět povedenější než v seriálu. Přepadení v lese i dobývání hradu je mírně předěláno, ale nemám s tím problém. ()

xzajox

Guts a jeho veľký meč. V druhom dieli znova uvidíme krásne stredoveké boje a súboje so zloduchmi rôzneho formátu. Nechýba samozrejme veľa násilia a troška sexu. Opäť je to kvalitný animák a pričom v prvej časti šlo z drvivej väčšiny o prirodzenosť, tu prichádzajú už aj prvé príznaky niečoho nadľudského a nadprirodzeného, čím sa všetko viac zamotáva a stáva ešte zaujímavejším. Ešte stále mi tam však niečo vadí a nedám plný počet. 79% - 4* ()

muti

scenky, pohlady, zobrazovania, suboje, postavy a samozrejme uzasny hudobny doprovod. Zase ako päsť na oko sú tam všetky japonské vzťahové archetipy , ako Griffit a princezná. ()

Setanta

Rozhodně lepší než první film. Vymizela sekvenčnost, film je složen z pevného, uceleného celku protkaného luxusními bitvami a famózním závěrem. Možná je to tím, že tahle část příběhu je složena ze skutečně silných momentů. CGIčko je na můj vkus moc barvený, nehodí se mi k temnému berserkovskému světu, ale to už su hnidopich. V reakci na Wysche, 100men-slayer-scene je podle mě délkou vcelku uměřená, Zoddův meč považuji za postradatelný motiv, jen ta Casčina přeměna byla skutečně dost rychlá. ()

Desmi

Moc pěkné animé, zpětně mě dost mrzí, že jsem viděl tenhle díl jako první a nevzal to klasicky od jedničky. První polovinu filmu se v podstatě jen válčí, a krev lítá všude. Nicméně, i tak se dokáže příběh příjemně rozvíjet. Postavy mají své kouzlo a vy si můžete vybrat, jaké fandit. Vcelku se těším na třetí díl, jsem zvědav jakým směrem se příběh ubere. ()