Inhyeonwanghooui namja

• Jižní Korea 인현왕후의 남자 (více)

Epizody(16)

Píše sa rok 1694 a v Kórei vládne dynastia Joseon. Kim Boong-do je šľachetný vedec, ktorý ako jediný prežil masakru jeho rodiny. Podporuje opätovný návrat kráľovnej In-Hyun, ktorá bola zosadená kvôli intrigám kráľovskej konkubíny Lady Jang.
Rok 2012, moderný Soul: v živote neúspešnej herečky Choi Hee-jin dochádza k veľkému zlomu, keď je obsadená do úlohy kráľovnej In-Hyun v televíznej dráme New Jang Heebin.
S pomocou tajomného talizmanu Boong-do cestuje časom do roku 2012, kde sa jeho cesty skrížia s Hee-jin, a on sa do nej zamiluje... (ČSFD)

Pethushka

Začátek na mě neudělal úplně nejlepší dojem, ale jakmile na sebe narazí "ti dva", je vymalováno. Vůbec se nedivím, že se do sebe zamilovali i v reálném životě, protože z tak hezké pohádky by se mi také nechtělo. Zkrácená stopáž jednotlivých dílů je v tomto případě velkým plus. Příběh je moc hezky promyšlený, až mě to několikrát překvapilo. Do toho hraje nádherná hudba. Tady láska opravdu překonala čas i místo. A konečně taky pořádné polibky... 4* ()

Zíza

Tato série se mi líbila mnohem více než podobně laděný v podobný čas vysílaný Rooftop Prince. Proč? Odpověď je jednoduchá - charaktery postav a komplexní příběh. Ústřední dvojice mi přišla bezvadná - oba dva strašně roztomilí, takoví ňuňánci (opravdu jsem si to po celou dobu myslela a hrozně se jim tlemila; neřekla bych o nich, že jsou nekrásnějšími lidmi v Koreji, ale působili na mě neuvěřitelně sympaticky a moc jsem jim fandila). Obešlo se to bez typických korejských nedorozumění-klišé; hrdinka byla rozumná, hrdina ještě rozumnější a krásně to všechno odsýpalo, že jsem se ani nenadála a měla jsem to dokoukané s pocitem, že jsem viděla moc pěknou oddychovku s prima párem, kde jsem na začátku nevěděla, jestli mám fandit týpkovi z minulosti nebo přítomnosti, neb i ten mi přišel hrozně fajn (což se časem změnilo, ale ani tak to nebyl nesnesitelný podržtaška). Každá postava měla svůj vlastní charakter, neobracela o 180 stupňů a ani se tady nikdo nechoval nelogicky (možná sem tam někdo trochu nesnesitelně, ale přišlo mi, že to prostě k tomu hezky patří). K tomu všemu jsem se ještě u některých scének velmi nasmála (třeba to několikrát opakované vyptávání manažerky Kim Boong Doa mi přišlo originální a bavila jsem se u toho stejně jako on). Má to i scény, u kterých jsem se culila, protože to jinak nešlo (není to tak, že bych se rozplývala nad vší tou sladkostí, ale prostě ty scény byly "do sladka", ale ani tady to tvůrci nepřehnali s cukřenkou, což bylo jen a jen dobře). Abych to nezdržovala a konečně se vyžveknula: moc jsem si u toho odpočinula, nabrala sil, držela s nimi partu. A i když to mělo nějaké mírné nedostatky, tohle je pro mě seriál roku 2012. Přeloženo. ()

Vavča

Moc příjemná tv jednohubka, která je sympatická nejen svým námětem, cestování v čase tam a zase zpátky, ale především svojí minutáží, seriál netrpí roztahaností, nudou. Hodnostář dvora 17. století Gim Bung Do, který potká začínající herečku a je zaděláno na řadu zajímavých situací. Jenže tak nějak i když je hlavní dvojka relativně sympatická, jedna z vedlejších postav je neskutečně otravná, tedy manažerka Choi Hee Jin. Prostě herecky to není nejlepší v tom, co Korea může nabídnout. Seriál má slušné množství velmi dobře zvládnutých akčních scén, což kvituji s nadšením, je fakt napínavý, bavil mě dost. Jenže někde těsně po první polovině začal ztrácet dech, byly tam scénaristicky nějaké nedotaženosti a chybky, zamrzí, že OST nebylo nic extra, ačkoliv Korejci si posledních pár let umít do seriálu vhodně vyhrát s hudebním podkresem. Berte hodnocení jako tři a půl hvězdy, protože kvalitu to má a potenciál ještě větší, jen nebyl zcela využit. A to neříkám, proto, že v tom nehraje nějaké hvězda, nebo populární herečka, dovedu ocenit i série, kde nikdo známý není, když herectví je dobré, ale tady přece jen trošička do první ligy, nebo spíše extraligy chybí. Nicméně pokud by se mělo stát trendem v Koreji kratší díly, kratší série, budu nadšeným zastáncem tohoto vývoje a tento seriál dám rád jako příklad, který to nastartoval. ()

IQ Tiqe

Po 2 dílech: čekal jsem, že se někdo přenese z minulosti do současnosti, kde se bude děj odehrávat, a zatím to je proplétání současnotsti s minulostí, což je plus, protože to není tak laciné, ale bohužel děj v minulosti mě nebere a ztrácím se v něm. Po 3.: konečně přichází zábava a děj se rozjíždí. ()

Jirka_Šč

"Nejkrásnější Žena Na Světě". ■ Extrémně příjemná záležitost. Téměř stále sledujeme pouze ústřední pár, což však pranic nevadí, protože se jedná o nesmírně sympatickou, inteligentní a chemicky kompatibilní dvojici (viz. dovětek na konci), která má upřímný, přímočarý a velmi dobře vypadající vztah. Cestování v čase bylo prezentováno zajímavě a s logikou (pouze jsem čekal, kdy se v závěru objeví scéna ze samého začátku filmu a ono nic). Historické seriály mají určitou výhodu před seriály ze současnosti, že se často obejdou bez toho, aby hlavní hrdinka musela o partnera bojovat s někým jiným - reálná nebezpečí poskytnou dostatek dramatických situací. Na druhou stranu poskytují seriály ze současnosti volnější ruku a pohled, se kterým se divák snadněji ztotožní. V Queen In-hyun's Man se podařilo sloučit výhody obou typů seriálů. Plus prvek času, který, pokud se v minulosti něco stane, nepatrně pozmění současnost. "Musím navštívit knihovnu." Dost zajímavé. ■ Chápal jsem postavu hrdinčiny manažerky - evidentně již s temperamentí a svéhlavou Choi Hee-jin mnoho zažila a podle toho se k ní chová. Můj pohled na ni (manažerku) je, že přestože má své nedostatky a občas až příliš bere věci do svých rukou, má pro své chování důvody, je kamarádka a velmi realisticky pracuje na tom, aby byla budoucnost Choi Hee-jin co nejsvětlejší. "Jakou školu jste vystudoval?" ■ Zařazuju mezi nejoblíbenější seriály. Ústřední píseň "I'll Give My Life": http://www.youtube.com/watch?v=kTapWk-F9SQ MV: http://www.youtube.com/watch?v=frEl1T8L5j4 další MV (It's You): http://www.youtube.com/watch?v=GXJIl2eDGpY ■ Na Youtube je možné najít o 30 sekund prodlouženou finální scénu (director's cut): http://www.youtube.com/watch?v=rfk8ph7xBiU ■ Reálný život: Hlavní představitel Ji Hyun-woo se vyznal z lásky ke své herecké partnerce 7. 6. 2012, na tiskové konferenci k poslednímu dílu seriálu (http://www.youtube.com/watch?v=roArZyjnUtU). O jedenáct dní později Yoo In-na ve svém rozhlasovém pořadu potvrdila informaci o vzájemných citech, které se v průběhu natáčení seriálu rozvinuly. Hovořila déle, než 7 minut. Video zde (eng sub): http://www.youtube.com/watch?v=vApjnOFLB4U "Rozhodli jsme, že od této chvíle to již není In-hyun's Man, ale Yoo In-na's Man." ()

Mikah

Líbily se mi obě hlavní postavy i herec a herečka, kteří je představovali. Přiměli mě s nimi plakat i usmívat se a přála jsem jim jen to nejlepší. Bohužel, celý seriál se točí jen kolem těchto dvou postav a jediné dvě další významnější postavy mi připadaly protivné. Mimo zajímavých vedlejších postav na korejských seriálech oceňuji humor, jehož se mi také nedostalo, protože vtipných scén se objevilo jen málo, a ani u nich jsem se přímo nesmála. V tomto seriálu jde totiž jen o romantický příběh dvou lidí z dvou rozdílných dob. Ani cestování v čase, pro které mám obecně slabost, si mě však příliš nezískalo, jelikož mě děj v minulosti nudil a veškerá akčnost, honičky a snahy zavraždit Kim Boong-doa mě nutily to občas trochu posunout, tudíž jsem se v tom potom trochu ztrácela. Takže ano, bavily mě dvě hlavní postavy, promyšlenost i některé hezké scény, ale mnohé nedostatky celkový můj dojem strhávají, a tudíž Queen In-hyun’s Man v rámci korejských seriálů hodnotím jen jako slabší průměr. ()

Tyckin

Zde s hodnocením docela váhám. Nelze popřít, že hlavní dvojka je fajn a když jsou spolu, dívá se na to velmi dobře. Yoo In-na sice není úplně můj typ a jako herečka mi nepřijde nějak extra zvláštní, navíc se mi zdá i trochu „přešlechtěná“, ale zábavná byla a její mužský protějšek rovněž nezklamal. Soundtrack takový nemastný neslaný stejně jako značná část vedlejších postav, nic co by upoutalo. Jako slabší bych ale hodnotil historickou část – nejen že zápletky jsou slabšího rázu, ale především celkové zpracování působí dost chudým dojmem, zejména co se množství herců, záběrů, pestrosti kostýmů, interiérů a exteriérů týče, tady se prostě šetřilo, je mi líto – zkrátka mám stále před očima téměř dokonalý seriál Dong Yi kde v tomto směru jednomu až oči přecházely nad těmi detaily i bohatými záběry. Ale to je holt daň za dvě dějové linky. Ta současná už nepostrádá nic zásadního a ač po první půli dochází trochu na úpadek úrovně, stále to je na nějakých 80%, což v kombinaci s 60% historickou linkou dává dohromady slabé 4*, dát jen tři mi nepřijde úplně fér, ač je to fakt o prsa (Yoo In-na :-)). ()

skretik

o hviezdicku menej za pomaly a dost nudny start (3 ci 4 epizody) a o hviezdicku menej za zbytocne predlzovany koniec (o 2 ci 3 epizody)... inak super, malo to iskru... ale ked som zacala preskakovat pasaze, tak som vedela, ze to na 5 a dokonca ani na 4* stacit nebude... ()

Roby

Proč mám pocit jako by hlavní hrdina používal cheaty... Koncept hrdiny, který měl vždy nad prohnilými záporáky navrch a v podstatě se jim vysmíval do ksichtu není vůbec špatný. Pobavilo mě to, odpočinul jsem si u toho a to byl i můj záměr s kterým jsem do této doramy šel. ()

Sykon

Po nepříliš vtahujícím začátku jsem se dočkal velmi příjemného překvapení. Poměrně často se tento seriál srovnává s Rooftop Princem, především kvůli podobnému námětu (postavy z minulosti se nečekaně ocitnou v současnosti) a téměř souběžnému vysílání. Ovšem podle mě je to jako srovnávat krasobruslení a hokej - oba se konají na ledě a k oběma jsou potřeba brusle, ale to je asi tak všechno. Zatímco Princ je ve své podstatě normální romkom nacpaný všemožnými klišé, které ovšem zjemňuje a poté pozvedává na vyšší úroveň snesitelnosti hlavně vtipnost a skvělé vedlejší postavy, Queen je pro změnu čistokrevná romantika, jen sem tam prodchnutá úsměvnou momentkou, a těží především ze sympatických hlavních postav a na tento žánr poměrně slušně propracovanou "vedlejší" zápletkou. Navíc, i přes pár slabších chvil, nikdy nespadá do melodramatu, v jakém se Korejci občas vyžívají, takže další body k dobru. ()

Moiraine

Svým způsobem ne příliš typický korejský seriál: Korejci mají ve zvyku na začátku nabrat smrtelné tempo, aby pak těsně před polovinou zjistili, že jim dochází dech. Snaží se pak nějak do cíle dostat, a aby se neřeklo, tak na konci ještě párkrát zalapou po dechu, aby mohli cílovou páskou jakžtakž proběhnout. Tady to bylo obráceně. Po prvních dvou epizodách jsem si říkala, jestli má cenu ještě pokračovat, ale pak najednou děj nabral spád a já nemohla dospat, kdy vyjde další díl. Kdyby spojili dvě poslední epizody v jednu a zbytečně nepřekombinovávali, mohlo by to být i za pět. Musím pochválit hlavní postavy. Už dlouho jsem ústřední dvojici tam nepřála, aby nakonec skočili spolu. Jen škoda, že druhý nápadník nedostal tolik prostoru. Jeho dětinská povaha mě bavila. Dalším plusem by byl i způsob, jakým docházelo k cestování časem. Vše bylo logické a přehledné (tedy až na ten konec - Korejci mají tendence přeceňovat sílu lásky). U mě jsou to 4*, ale jsou velice velice silné. ()

Magi90

Velice dobře natočený seriál o cestování časem, prolínající minulost se současností.. Moc se mi líbil vztah těch dvou hlavních postav, velice to mezi nimi jiskřilo. Seriál je líbivý, dobře se na něj kouká, jen ten začátek byl trochu zmatkující, nevěděla jsem která bije..Přiznám se, že to co se odehrávalo v minulosti mě chvílema nudilo a ten konec mi přišel už natahovaný, ale to nemění nic na tom, abych dala nižší hodnocení...U mě je to něco mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami.. Ještě poznámka: S Rooftop Princem se to vůbec nedá srovnávat..Queen In hyuns man je stokrát lepší, takže směle do toho :-) ()

Morely

Pro mě osobně více než milé překvapení! Dlouho jsem se takhle dobře nebavila jako Queen In-Hyun´s man, bylo tam dostatečně vtipných situací ale ne tak přemrštěných a šílených jak leckdy známe z doram, mezi hlavním párem to jiskří a protipóly jejich povah spolu vypadají velice kouzelně. Dokonce se dočkáme i pěkných polibků, které nevypadají jako líbání figuríny (když muž drží jívku za ramena a dívka nečinně stojí) a krásných romantických scén, které nepůsobí přeslazeně a tak kýčovitě. Postavy se tu chovají celkem rozumě a pochopitelně, navíc příběh mě držel celou dobu vtaženou do děje a já všechno prožívala s hrdiny, takže neměla jsem pocit že se nudím a chci přeskakovat pasáže. MALÝ SPOILER: celou dobu jsem držela nervy na uzdě, ale když jsem viděla Kim Boong Doa psát dopis Hae Jin a brečet u toho, po všech těch dílech s jeho poker facem, už jsem to neudržela a trochu si zaslzela s ním. KONEC SPOILERU Takže za mě nemůžu hodnotit ani jinak, 5 hvězdiček! ()

Evikju

Toto drama si mě zamilovalo a to hlavně díky hlavním hercům. Není divu, že jsou spolu i ve skutečnosti..jiskří to mezi nimi a celkově bych jim uvěřila i nemožné. Ze začátku mě historická část moc nebrala, ale postupně jsem pochopila, že bez toho, by to rozhodně nešlo a hlavně díky tomu je ten seriál jiný. Příběh je netradiční a moc dobrý, taky bych se přidala k hodnocení, že je lepší než Rooftop Prince. Pokud chcete netradiční story s parádními herci, tak hurá do toho. ()

CaveRnDish

Naprůměrný korejský seriál, ve kterém se mi poprvé herecky líbila Yoo In-Na, v hlavní roli mladé modelky/herečky. Zdá se, že tento typ postav - jednoduché naivky, případně submisivní vedlejší postavy, jakou například ztvárnila v My love from the star, jí sedí.    K mému dobrému dojmu ze seriálu napomohl i kvalitní scénář, v němž se nenacházejí v korejských seriálech obvyklá hluchá místa, takže děj dobře odsýpal - prostě, tvůrci měli dost nápadů, aby nemuseli děj rozmělňovat. Nevyskytuje se zde ani obvyklá slabina asijských scénářů, totiž podceňování divácké inteligence. Stejně tak musím vyzdvihnout prostor, které dostaly vedlejší postavy, a zvláště Ga Deuk-Hee ze své životem zkušené umělecké agentky vytvořila divácky přitažlivou postavu.    Řada korejských seriálů, se odehrává ve dvou historických obdobích, většinou mi připadá ta historická část nudná, v podstatě zbytečná. Ale myslím, že takovou kritiku je třeba korigovat vědomím, že se jedná o korejskou historii pro korejského diváka. My také vnímáme svoji historii mnohem pozorněji, než nějakou z druhého konce světa.    p.s. Je to tak dobrý seriál, že některé jeho kousky jsem si pustil opakovaně. ()

sara93

To je tááááák krásnej seriál . Nebyl díl u kterého bych se nebavila ! Často jsem měla i motýly v břiše .Už od prvního dílu jsem si ho hrozně zamilovala . Každý díl jsem sledovala s obrovským zaujetím . Přesuny mezi časy mě neskutečně bavily a obdivuji práci scénáristů , že zvládli , tak skvěle promyslet situaci a ve flashbacku jí tak logicky a přirozeně odprezentovat . Pár se k sobě neskutečně hodil a při jejich scénách jsem se usmívala i plakala . Kim Boong Do i Choi Hee Jin byli spolu strašně cute ♥ . Hl. hrdina je neskutečný simpaťák a v této romantické roli mě opravdu nadchl a to i přesto , že to nebyl klasickej švihlech krasavec jako to bývá v ostatních Korejských seriálech . Hl. hrdinka byla taky roztomilá . Další plus jsou tu polibky , které jsou na J.Koreu opravdu intenzivní a opravdu opravdové . Je to snad jediný seriál u kterého jsem se opravdu dočkala pořádného polibku . Z vedlejších postav je zde zajímavý protivník našeho hlavního hrdiny , který je zas trochu švihlej , ale na druhou stranu je zabavný a seriál jako celek oživuje . To samé platí i o kamarádce hl. hrdinky , když se opakovaně ptá Kim Boong Da na jeho školu , zázemí apod. Jeho reakce byli opravdu zábavné :D . Je to strašně příjemný seriál , který v sobě nemá snad žádný typický J.K. klišé . Vše je zde podáno tak akurát , takže nikde nic nepřebývá ani nechybí . Jednoduše řečeno jsem nadšená úplně ze všeho v tomhle dorama . ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ()