• Valentin

Doporučuji shlédnout jen z toho důvodu, že jde o zfilmovanou rumunskou detektivku. Pak se tím můžete chlubit. Jiný přínos to nemá.(30.4.2013)

• LadyPupu

Varování! Výpotky brněnského studia České televize mohou být silně návykové. Jejich sledováním navíc riskujete, že nebudete v noci hrůzou spát! Tato perla je původně rumunskou (!!!) detektivkou a vyznačuje se především úplně dementním scénářem, psychedelickou hudbou a samicí Švandovou s óbr naondulovanou hlavou, který se ztratila bambitka nebo co. To je vlastně úplně jedno. Co je fakt vtipný jsou rumunský jména, kterými se všichni častují a vrah, který při závěrečné konfrontaci čumí jak prase po první ráně.(24.3.2016)

Československý televizní krimifilm natočený podle předlohy rumunského scénáristy, děj se proto odehrává netradičně v Temešváru. Uprostřed lesa jsou nalezeny dvě zastřelená těla, ing. Marcu a neznámá blondýna. Vyšetřování se ujímá velmi zvláštní kriminalistická skupina ve složení sympatický kapitán J. Karlík, nesmlouvavý poručík J. Kodeš a nespokojený asistent A. Liškutín. Během nedramatického a spíše poklidného pátrání po vrahovi se vystřídá mnoho podezřelých a stále není znám motiv činu, avšak přesto mě nabízené téma příliš neoslovilo, také díky mnoha neznámým tvářím, jež bohužel ke zvýšení zajímavosti snímku nepřispěly. Kromě neokoukaného herectví dvou hlavních kriminalistů mě zaujal portrét rumunského diktátora na stěně. Jedná se o sotva průměrnou televizní kriminálku s totální absencí napětí.(3.12.2013)

• vitekpe

Pozitivem teto rumunske detektivky zpracovane brnenskym tv studiem je ucast Jany Svandove (opet v klasicke panickovske roli) a Gabriely Wilhelmove. Jinak je to spis takove divne srandovni, nebo nevim...doporucit bych se bal. 2+(3.11.2013)

• Rodriguez

Dvojnásobná vražda uprostřed pustiny nenechává chladné ani vyšetřovatele z kriminálky. Zdánlivě banální případ se mění v zapeklitou hádanku. 30%(9.2.2013)