Šéf společnosti Gary Oldman vydíráním přinutí Liama Hemswortha stát se špiónem v konkurenční firmě. Adam Cassidy je vynikající vývojář moderních technologií, který pracuje pro společnost Nicholase Wyatta. Poté, co bez povolení použije firemní kreditku a na večírku s přáteli utratí čtyřicet tisíc dolarů, začne Wyatt Adama vydírat, aby začal pro jeho korporaci pracovat jako špion, jinak ho okamžitě udá za krádež peněz. Nutí Adama, aby pronikl do firmy Jocka Goddarda, což je jeho hlavní konkurent, který ho v minulosti podvedl. Chce, aby Adam ukradl prototyp vynikajícího smartphonu, jenž by mu mohl přinést zisk miliardy dolarů. Adam tak rozehrává hru, která se mu brzy vymkne z rukou. (TV Nova)

MartinezZ

Dobří velcí známí herci, kteří dobře hráli v konině vycucané z prstu. Pískle, které chce víc, přečůrá s pomocí svých dalších písklat, kamarádů, dva soupeřící obry, kteří úctu k životu vyrovnávají akciovými opcemi. Za ten dětsky přestřelený thrillerový (ehm, :D ) příběh prostě musí jedna hvězdička dolů. ()

kareen

Filmů, které se zabývají světem průmyslových špionáží, zas tolik neznám, tento je navíc situovaný do prostředí moderních hi tec technologií, které je pro mně vždy přitažlivé, ačkoliv tomu ani za mák nerozumím (což je také důvodem, proč nemám potřebu št'ourat se ve všech technických nesrovnalostech) a ještě k tomu moc ráda koukám na Garyho Oldmana, zvláště, když si střihne roli velkého záporáka. Tolik ke kladům snímku, dál už to bohužel tak růžově nevypadá. Klišé střídá klišé, ve filmu se hodně mluví, což by mi samo o sobě nevadilo, kdyby postavám nepadaly z pusy jen samé moralitky, když už konečně dojde na nějakou tu akci, tak je tak nenápaditá, že se u toho nudím, napětí nulové a povězme si to na rovinu, Liamovy zářivě modré oči v kombinaci s perfektně padnoucím oblekem, na mně jako na ženskou působily velmi pozitivním dojmem, ale o jeho herectví už se to říct nedá. Snad jen to závěrečné rozuzlení trochu potěšilo, jen aby bylo hned nato vystřídáno ukázkovým happy endem. Takhle tedy vážně ne. ()

SaNcHeZ_cz

Gary Oldman a Harrsion Ford si jdou už zase po krku. Problém je však v tom, že jim to není moc platné. Doba Air Force One už dávno pominula a tihle dva jakoby si na ni ani nechtěli zavzpomínat. Těch pár záblesků je sice fajn, nicméně v celkovém pohledu žádná hitparáda. A to je tak jediné co k Paranoie říci. Thriller z prostředí IT, který mělo být odrazovým můstkem Thorova bratra k něčemu většímu a jeho snahou přihřát se ve světle dvou hereckých legend, však skončil jako prachmizerné a hloupé béčko, které kopíruje kde se dá a vlastní invenci nedokládá téměř žádnou. Zkrátka nuda na všech frontách. [35%] ()

GodComplex

Nemam rad chytre telefony, Liam Hemsworth je strasna drzka a totalni drevo, Harrison Ford bez vlasu je dost ulet, ale jinak v pohode kousek, Amber Heard je kocka a k tomu dobra elektronika od JunkieXL. 6/10 ()

erased

Nevýrazně natočený průměrný scénář nezachrání ani dvojice hereckých es, na druhou stranu ho ani nijak zvlášť nepotopí nesympatický hlavní hrdina. A Paranoia je ztělesněním průměru. Od příběhu, přes jednotlivé postavy až po samotné scény je na všem nabalena taková kupa klišé, že je někdy i problém ji brát vážně. Ale přestože se na samotnou paranoiu prakticky nedostane, jako thriller pro nenáročného diváka nemůže příliš urazit. Hvězdy takového kádru, jako jsou Oldman a Ford, by si ale určitě zasloužily něco většího. ()

zipper111

Nechápu, jak se k tomu Ford a Oldman dostali. Protože scénář je takovej tuctovej, stejně jako režie, hlavní postava je silně bez charisma. Sice to je dobře vypadající namakanej týpek, ale herec je to mizernej. jeho brácha je teda lepší. No Ford a Oldman celý film vytahují mnohem výše, než by si vlastně zasloužil. A Amber Heard byla taky fajn, jak tu někdo psal, moc pěkně se na ní kouká, trošku škoda, že je lesba. :) 3* ()

kaylin

Rozjíždí se to docela dobře, že by to mohl být celkem zajímavý thriller. Začátek to má trochu jako "Social Network", ale mění se to spíše na mírně mafiánský snímek, což je dáno jen praktikami, které se zde uplatňují. Jenže bohužel v konečném důsledku je to celkem obyčejný, happy endový film o tom, jak jeden mladý frajer dokáže přemoct celou korporaci. Ach, ta Amerika má světlou budoucnost. ()

Dont

Celkem svižný, dobře obsazený, ale již hůře uvěřitelný, příliš čitelný a celkově nedotažený thriller. Odbytý scénář i nemastná režie jsou viníky toho, že film zůstane v modrých číslech. ()

maverick10

Paranoia se drží jen díky výkonům oběma hlavním bafuňářům. A když se Gary a Harrison spolu na scéně objeví je atmosféra hodně hutná. Zbytek je průměrná bramborová kaše, kde se ji kuchař ani moc nesnažil příliš ochutit. Amber a Liam dávají filmu dokonalou hollywoodskou tvářičku, kterou průměrně chytrý amík (asi 90% populace) prostě vyžaduje a je už jedno, že jejich herecký výkon se nedokáže vynořit z bahna podprůměru. No a za závěrečné rozuzlení by měl scénárista vrátit všechny stravenky za celý rok. ()

zbyshek

Dobrá libovka! Skvěle natočený thriller, který prakticky postrádal nějaké obrovské chyby. Už u obsazení jsem se pozastavil, dal bych tomu přívlastek, velmi trefně vybrané postavy. Mladší verze Thora mi tam vůbec nevadila a krásná Amber jakbysmet. Příběh je taky velmi zajímavý, a to díky trochu viditelnější inspiraci ze sporu Apple vs. Samsung, tím ještě kredity filmu u mého hodnocení rostly. Strhující závěr mne přesvědčil, že si tento snímek zaslouží ohodnotit čtyřmi hvězdicemi. Hezkých 75%! ()

Marqta

Béčkový, plný klišé. Dostanete vše, co by vás, třeba i jen vzdáleně mohlo napadnout. Zajímavé na tom je, že přes to všechno mě film nenudil. Dokonce mě ani nepohoršovaly ony až ironické "hlubokomyslné" momenty, možná proto, že navzdory třpytivému a lacinému obalu měly něco do sebe. Samotnou mě překvapuje, že jsem se celkem bavila i když je možná potřeba mít na film tu správnou náladu a pociťovat nutnost na chvíli "vypnout mozek". Znovu si tohle dílo asi nepustím, ale mám pochopení pro všechny názory a hodnocení tady. Slabší tři hvězdičky. A ještě dodávám, že je to celkově takový "pěkně estetický" zážitek ať už člověk myslí prostředí plné luxusních aut a interiérů, nebo herecké obsazení. ()

Figu

Hra nastrčené žabky mezi dvěma váženými čápy, která si prostě tak přeskakuje od jednoho k druhému a čeká jen na to, který jí lapne dřív. Jenže tahle žabka není ledajaká. Nejen, že v ní je zakletý slaďoučký princ, ale navíc je i velice přechytralá. Malá žabka se stala skvělou návnadou, která ovšem ví, že když se proti ní oba čápi sklání s tím, že ji schlamstnou, využije daný moment překvapení a rychle uskočí. A věřte tomu, ona to dokázala. Čápi se srazili navzájem a steží se z toho vzpamatujou. Hamsworth vs Oldman, Ford = 1:0... Šikovná to špionáž za 70% ()

Martin741

Reziser Robert Luketic /Vrahouni, Oko bere/natocil teda poriadnu nudu. Liam Hemsworth je mozno sympatak a Amber Heard je skvela, ale ani oni dvaja nemaju sancu utiahnut cely film. Nema to tempo, dialogy su len priemerne a herecke vykony su tiez len priemerne. Prepadaku sa necudujem : 40 % ()

bourec

Liam Hemsworth mi vlastně ani neva,film docela povedenej,taková jednohubka na pozdní odpoledne.A všem,co tomu dali míň než dvě hvězdice,už se konečně hryzněte do prdele,trotlové.60%. ()

pakobylka

----- "Víte, co řekl Picasso ? Dobrý umělec kopíruje - velký umělec krade." ----- Snil svůj tajný sen - i když na něj tak docela nevěřil ... AMERICKÝ SEN - sen o úspěchu, který ho dostane tak říkajíc za vodu ... protože "světla na druhé straně řeky se zdají být vždycky zářivější". Jenomže v mladické nerozvážnosti jaksi pozapomněl, že každá mince má dvě strany ... a že existují různé druhy mincí: Jedny pro vyvolené - a druhé pro pěšáky ... přičemž jejich líce i ruby mají různou hodnotu. Nakonec ... asi je to hloupost - ale proč by v digitálním světě jedenadvacátého století nemohly existovat i mince vícestranné ? Nicméně - naštěstí je tady ještě jeden svět, který je na realitě našich dní absolutně nezávislý: SVĚT FILMU - svět klamu a iluzí, který může posbírat a znovu rozhodit do časoprostoru mince všech kvalit a velikostí ... takže někdy se i pěšákovi dostane druhé - nebo dokonce třetí či čtvrté šance. Jde jen o to, jestli ji dokáže správně využít ... třeba za předpokladu, že "někdo vždycky naslouchá". P.S.: A pointa ? Nechte ji být ... dostala, co chtěla - jako každá správná ženská ... a já jí to nemám za zlé. ()

AD P

Nuž pri obsadení Oldman, Ford som čakal niečo viac. Takto je to iba taký slabší priemer na 1 pozretie. ()

Wormboy

Beckovy thriller s geriatrickym ackovym obsadenim a cukrikovym zaverom hodnym ceckovej produkcie z 80.rokov minuleho storocia. Chcelo by to druhy diel o tom, ako americky sudny system realne odsudi dvoch uberpodnikatelov a na slobode necha nimanda z ulice, ktory nasledne prezije cely zivot po boku Amber Heard ;) ()