Prohnilí proti prohnilým

• slovenský

Prehnití proti prehnitým

Akční / Komedie / Krimi

Francie, 1990, 107 min

Pokračování vynikajících Prohnilých C. Yidiho jsou ukázkou toho, že dvojka může být stejně dobrá jako jednička. Oba naši "prohnilí" hrdinové policisté v podání Noireta a Lhermitta stojí tentokrát proti mnohem "prohnilejším" kolegům.(21.9.2004)

René? Už to mám! Nepatrný ústup oproti originálnímu, prvnímu dílu, ale stále vynikající podívaná, o které si spousta dnešních komedií může nechat jen zdát. Opět se setkáváme s našimi známými policisty, kteří jsou stále stejně prohnilí. Tentokrát se jim však připletou do cesty dva sokové, kteří slovo korupce dovedli k naprosté dokonalosti. René a Francois musí zapnout své mozkové závity a vymyslet plán, který vše vrátí do starých, prohnilých kolejí.(17.11.2009)

"Když se člověk v mým věku natáhne, není jistý, že se ještě zvedne.." ;)(25.1.2015)

Správně bych měl dát 3*, protože to bylo o stupínek slabší než první díl, ovšem stále jde o lépe než průměrnou komedii, tudíž dám s přivřenýma očima ještě ty 4*. I tentokrát nabízí Claude Zidi zábavu, která je tu obohacena o další prohnilý pár policistů.(27.2.2011)

Pro mě trochu zklamání. Jsem rád, že nešlo o přímé pokračování jedničky, ale humoru a zábavných dialogů bylo výrazně méně, navíc mi to všechno nepřišlo jako přirozené. Což v jedničce jsem Noiretovi a Lhermittovi veřil každé slovo. I tak šlo o velmi zdařilou a odpočinkovou komedii.(22.5.2010)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v nasledovných parížskych lokalitách: Dupleix Metro Station, Boulevard de Grenelle, Rue du Chevalier de la Barre 28, Rue du Calvaire 4 a Place de la Chapelle 22. (dyfur)