Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pokračování úspěšné francouzské komedie Prohnilí. I tentokrát budeme svědky originálních metod stárnoucího komisaře s řadou mistrovsky vypointovaných komediálních situací. Policejní komisař René (Philippe Noiret) a jeho kolega (Thierry Lhermitte) neplní sice své povinnosti striktně podle zákona, ale zato mají ve svém okrsku klid. Až do chvíle, kdy se na scéně objeví dávná komisařova přítelkyně. Její pomsta způsobí, že vyjdou najevo všechny podvůdky, úplatky a vůbec všechny nepolicejní metody, kterými naše dvojice dokázala vytvořit z policie a pařížského podsvětí vcelku harmonický svět. Jmenování nového komisaře způsobí v podsvětí zmatek, už nejde jen o „přátelské“ protislužby, teď už je to hrubé vydírání podsvětí policií. A tak není divu, že po řadě napínavých, ale především vtipných zápletek se nakonec vše dostává do starých dobrých „prohnilých“ kolejí. (Česká televize)

(více)

Recenze (126)

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Volné pokračování kriminálního thrilleru s lehkým humorným oblekem. Jak ženská žárlivost může způsobit pád a nevybíravé praktiky následníků následný vzestup. René Boirond (dobrý Philippe Noiret) a Francois Lesbuche (dobrý Thierry Lhermitte) jsou díky ženské žárlivosti obviněni z korupce a opouštějí Paříž. Nakonec vítězí nad tyranovládou, kterou nastolili jejich nástupci a vracejí život na Montmartru do starých a dobře zajetých kolejí. Další zajímavé postavy: nástupci hlavní dvojice Guy Brisson (Guy Marchand) a Jean-Pierre Portal (Jean-Pierre Castaldi), kteří si zvrhlým způsobem vyložili ochranu zákona, partnerky hlavní dvojice Nataša (Grace De Capitani) a Simona (Line Renaud), policejní komisař Bloret (Michel Aumont), a bankéř Blanchard (Jean-Claude Brialy), který se přiznal. Zajímavá jsou dostihová odbočení, má to svojí kvalitu. Mínusem je přílišné naivní nadšení, prodchnutý skoro celým filmem. Ale je to stále příjemná zábava i napětí. ()

Kosmik 1 

všechny recenze uživatele

Ke mě se dostal tenhle snímek náhodou, bez toho aniž bych viděl první díl a nemohu je tak porovnávat mezi sebou. Tady mi ale přišlo, že se vlastně nemám na co koukat. Podobných kriminálek je dnes spousty a nepřišel jsem na nic mimořádného, co bych zde pochválil. Dle mého názoru průměrný krimi film s pár dobrými hláškami a sem tam se dá i zasmát. "Dej jim tam lokální anestezii!" ()

Reklama

Pierre 

všechny recenze uživatele

S prvním dílem jsem měl maximálně určitě menší morální problémy, přes které jsem se ale nakonec dokázal  povznést a uznat film za dobrou zábavu a posun v francouzské kinematografii s lehce hořkým nádechem. Na pokračování jsem byl celkem zvědavý, páč mě zajímalo co dalšího se s ústřední dvojkou vymyslí a zdá se nějak vytříbí jejich charaktery. A ehmmmmm, co k tomu nakonec napsat? Určitě je dobré začít pozitivně. Claude Zidi opět dobře dokázal vystihnout atmosféru rušné Paříže a menších kriminalnich případů, které vrcholí až k podsvětí. Zároveň v některých pasážích celkem dobře vyobrazil logické stárnutí hlavního hrdiny, čímž alespoň trochu posunul jeho charakter.  Protože jinak tady posun nevidin prakticky žádný. Maximálně  od hořké komedie k nucené kriminálce s ještě nucenejsimi humornými prvky. Jen jsem to nějak odzíval  a ani Noiret mě tentokrát extra nenadchnul. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

No uz to neni takova sranda, jako prvni dil, ale on beztak ani ten prvni dil nebyla nejaka ultra komedie, kde by se clovek neustale chytal za bricho. Ale tentokrat je to tak pul na pul s vaznejma az dojemnejma momentama, na cemz ma velkej podil hlavne Noiret, kterej se z toho vychcanyho poldy, kterej vi, jak to chodi a kazdyho stahne o prachy trochu zmenil v starnouciho poldu, kterej uz vi, ze ho nic moc neceka a ze jeho zivot za moc nestoji. Ale neznamena to, ze by se konal nejakej velkej dojak, opet dojde na spoustu vtipnejch momentu a par prijemnejch vychcavek, ale precejen nektery fory uz jsou vyvarezny z prvniho dilu, takze tentokrat jen 4*. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Kdyby Prohnilí neskončili ukradeným balíkem peněz, uvězněním Reného a Francoisovým odchodem od policie, tak by jejich současná služba nebyla zcela nelogická. Jak to, že tedy slouží, když sloužit nemají? Já jsem smysl našel v tom, že se jedná o alternativní konec prvního dílu. Po první hodině mohl René Francoise svést z cesty spravedlnosti, jak tomu bylo v Prohnilých, ale také mohl bojovat s jeho čestností až do konce, jak to ukázali Prohnilí proti prohnilým. Ať je to jakkoli, tak musím smutně konstatovat, že René ztratil něco ze své pohodovosti a Francois je se svou čestností skoro až otravný. Na druhou stranu duo extra prohnilých poldů je naprosto vynikající, scéna zatčení náhodného člověka je skoro až geniální a ten nadopovaný kůň mi způsobil docela solidní záchvat smíchu. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (1)

  • Natáčanie filmu prebiehalo v nasledovných parížskych lokalitách: Dupleix Metro Station, Boulevard de Grenelle, Rue du Chevalier de la Barre 28, Rue du Calvaire 4 a Place de la Chapelle 22. (dyfur)

Reklama

Reklama