Exeter

• USA Backmask (neoficiální název) (více)

V starej, opustenej nemocnici, ktorej priestory v minulosti slúžili na liečbu detských pacientov s psychickými problémami, jedného večera prebieha teenagerská párty. Keď už sa v ranných hodinách začína väčšina z mladých poberať domov, niekoľko jednotlivcov zotrvá, aby si predĺžili zábavu vyvolávaním duchov. Už čoskoro sa všetci presvedčia, že zahrávať s mŕtvymi dušami sa neoplatí. Duch, ktorý sa vráti zo záhrobia, je mocný, pomstychtivý a túži ich všetkých vidieť umierať. (*CARNIFEX*)

Flopik

Stará nemocnica , duchovia , posadnutosť a k tomu exorcizmus ? Povedal som si toto musím vidieť.Bohužiaľ zabudol som si prečítať aj to že to je poriadne béčkový film.Nevravím nakrútené to bolo slušne ale inak strašná blbosť.Doteraz som nikdy nenapísal nič zlé na herecké výkony alebo scenár ale tuto to proste nešlo.Hlavne tie dievčatá no to bolo strašné.O ľakačky sa ani veĺmi nesnažili a rovno nám naservírovali iba nejaké súboje s posadnutým.Ako totálne topku považujem že ako zbraň si niekto vezme kartáčik na zuby ( a nie to nemalo byť brané vtipne) ono sa to celkovo bralo asi vážne aj keď z toho bolo komédia.BohužiaĹ nie zámerne.U mňa teda sklamanie a koniec ani nekomentujem. ()

Silviaxx

Pane bože, to bola xujovina! Za posledné obdobie som väčšiu príšernosť nevidela. Jediné, čo som ochotná oceniť, je fajn prostredie (ktoré však vôbec nepridávalo na atmosferičnosti celého "diela") a celkom slušný zvrat na záver. Inak som celú stopaž neskutočne trpela a každú minútu prehodnocovala, či to radšej nevypnem. Priblblé postavy s priblblými dialógmi a ešte stupídnejším správaním ma privádzali do vývrtky. Milujem scenáre typu *krik*, *krik* a ako prekvapenie, opäť *krik*. K zvyšku dialógov snáď ani nemá zmysel sa vyjadriť. Zároveň ma zarazilo, prečo nie je Exeter profilovaný aj ako komédia - na počudovanie som sa pri niekoľkých scénach schuti zasmiala (a teda usudzujem, že to nebolo ich primárnym zámerom, čo už). Och, ešte musím uznať, že zopár gore scénok sa predsa len podarilo a dokonca ani neboli najhoršie, ale aj tak tomuto nie som ochotná dať viac ako 1*. ()

Rathalos

Prekvapuju ma tak nizke hodnotenia,ale podla mna je to podhodnoteny film,mne sa Exeter natolko pacil,ze mu udelim plnu palbu,hororik podla mojej chuti...:⁠-⁠) ()

Johny M.

I přes to, jak moc blbý to je, dívat se na Backmask dá. Funguje spíš jako komedie než horor, ale rychlej spád, fajn prostředí a gore.... prostě Nispel. ()

DavidWebb

5 je iste prestrelených, ale... Ja som sa pri takomto "B"-čkovom šite už dlho takto dobre nezabavil. Podobné spojenie "hororu" a "srandy" sa v tomto žánri hľadá veľmi ťažko. Niekoľko skrytých odkazov na iné filmy, ktoré si niekto ani nevšimne, napr. vŕzgajúci ventilátor - Angel Heart - no to bolo famózne, samozrejme aj pár ďalších, žmurkajúce oko zo zvyšku tváre - Constantine, kosačka atď. ... Proste dobrý úlet. ()

Zombiepod

Dobrá rada pre všetkých, ktorí sa Exetera chystajú ešte len pozrieť - neberte to vážne. Zozačiatku film skutočne môže pôsobiť ako seriózny, tuctový béčkový horor, no opak je pravdou. Nispel dostal pomerne úctyhodný rozpočet, ktorý rozhádzal na ultimátnu kravinu, aká sa len tak nevidí. Nutno však poznačiť, že Exeter má i napriek totálne zlej logike, neuveriteľne tupým a absurdným scénam, časovým nezrovnalostiam a extrémne dementnému deju, v sebe istú štipku hravosti a paródie, ktorá je určite zámerná. Bezduchý slasher s exorcizmom, diablom, duchmi, blázincom, kosačkou i panvicou, kde nič nemôže byť seriózne. Hodnotenie je čisto subjektívne, no Nispel si našiel svoj žáner. ()

DaveSmith

Místy nudná a vcelku předvídatelná hororová "komedie". Ano, místy to komedii opravdu připomínalo. Absenci kvalitnějšího příběhu nahrazuje zručná práce s kamerou a docela slušná režie. Závěrečnej zvrat ale asi nikoho nepřekvapí a film tak vyšumí do prázdna. ()

lusa

Staré nemocnice a ešte psychiatrické mám rada. Tu to síce atmosfericky nejak zvlášť nefunguje, no vôbec to nebola taká tragédia, akú som podľa hodnotení čakala.. 3* ()

intro

Tak nevím co s tímhle filmem Nispel zamýšlel? Jestli Exeter měl být vážný horor, nebo nějaká drsnější parodie. Nejdřív jsem chtěl dát odpad, ale nakonec s odřeným uchem dám 3 hvězdičky. Zatím bídný rok na horory. ()

J.Mayen

Souhlasim, ze zde spis jde o komedii nez opravdovy horor, postavy se chovaji umyslne debilne, a i velmi hloupe vse komentuje, film bych zaradil do zanru exorcismus/drogy/fet. Puvodne jsem chtel hodnoti o hvezdicku vic, protoze ono to opravdu koukatelny je,ale zase bych zatracoval filmy, ktery si 3 hvezdy zaslouzi ve srovnani s timhle. ()

Ace.A.T.L.

Ty bláho, to je taková hovadina, že to je až škoda mluvit. Otřesný herecký výkony, otřesná atmosféra, otřesnej scénář, naprosto předvídatelný..... Viděl jsem to a už nikdy víc... Dávám 1* jen za Stephena Langa, ikdyž absolutně nechápu, k čemu se to propujčil.... Takže 1* a ROZHODNĚ NEDOPORUČUJU ()

brasek odpad!

Ukričaný príšerný snímok plný zúfalstva s retardovaným príbehom a herecky silne amatérskym závanom. Vlastne ochotníci z ulice by do toho dali dušu a divák by im uveril. Posadnutý Rory je maximálny nechutný des a chovanie postáv absolútne zvrátené. ()

LadyRainier

Je to strašná srágora, strach jsem moc neměla, ale krev já můžu ..místy se mi i navalovalo (pardon za ten výraz) a to já u horrorů tak často nemívám ...takže průměr a milovníkům žánru zkouknutí neuškodí ... ()

Fritaaa odpad!

Čím déle to trvalo, tím větší blbost se z Exeteru stávala. Scenáristé bohužel neví, kdy má postava přestat vstávat ze země a konečně umřít a taky opomněli fakt, že se nemá mísit horor s komedií. Začátek nebyl špatný, ale hodinu sledovat jak celá skupina běhá tam a zase zpátky a potom provádí exorcismus pomocí videonávodu z internetu a svěcenou vodou z lahve od kolínské, to opravdu není nic pro mě. ()