Exeter

• USA Backmask (neoficiální název) (více)

V starej, opustenej nemocnici, ktorej priestory v minulosti slúžili na liečbu detských pacientov s psychickými problémami, jedného večera prebieha teenagerská párty. Keď už sa v ranných hodinách začína väčšina z mladých poberať domov, niekoľko jednotlivcov zotrvá, aby si predĺžili zábavu vyvolávaním duchov. Už čoskoro sa všetci presvedčia, že zahrávať s mŕtvymi dušami sa neoplatí. Duch, ktorý sa vráti zo záhrobia, je mocný, pomstychtivý a túži ich všetkých vidieť umierať. (*CARNIFEX*)

SOLOM.

Na tento film jsem narazil zcela náhodou a když jsem si letmo přečetl strohý obsah, docela mě navnadil. Nejen proto, že se děj měl odehrávat ve starém sanatoriu pro duševně choré a nezvladatelné děti, ale hlavně proto, že v něm hrál můj oblíbenec z poslední doby Stephen Lang. Navíc nám tu byl slibován pomstychtivý duch – či krvelačná entita – tak jsem si říkal: Proč by ne, jdi do toho! Jenomže první varovný signál jsem dostal hned ze startu, když jsem uviděl jméno režiséra. Marcus Nispel nepatří mezi moje oblíbence už jen kvůli tomu, že jeho Pátek 13 považuju za zbytečnou blbost – no reputaci si lehce zpravil svým Texaským masakrem a po dnešku i tímto filmem.   Ač se Exeter nepyšní zrovna moc velkým hodnocením ani oblibou u diváků, já si nemyslím, že by šlo vyloženě o špatný film. Místy to sice připomínalo (hlavně tedy ze začátku – nepočítám slušnou scénu s prostřelenou hlavou) nějakou trapnou teen komedii, všechny ty kecy o chlastu, sexu, drogách mi poslední dobou lezou krkem (ve filmech). Jednotlivé postavy taky zrovna moc sympatií nepobraly a co víc, Stephen Lang tu hraje druhé housle a před kamerou se objevoval spíše sporadicky. Hlavní prim tu tak skutečně hrála ta bandička nadržených ubožáků a dvou vcelku pohledných koček.   Kamera a způsob natáčení taky v první polovině zrovna neoslní, ale pokud vydržíte prvních cca 30 minut, budete odměněni celkem zajímavou podívanou, která se ke konci zvrhne v pěkně krvavou a nebudou chybět ani jakžtakž slušné gore efekty (některé sice byli moc digitální, ale účel to splnilo). Nispel si byl totiž vědom, že jenom s posednutím člověka u diváků nemá šanci uspět a tak nám nejprve podstrčí jakousi parodii na již mnohokrát viděné, aby se v poslední půlhodině vše zvrtlo v brutální béčkový krvavý maskar. Mé zvrhlé libido dostalo přesně to, co jsem celou dobu očekával.50% ()

ARI50

Tak dobré prostředí na film, a tak špatný příběh tak špatně provedeno a což je velká škoda z tohohle šlo víc šťávy dostat. ()

JASON_X

Partička nesympatických dementů, starý blázinec, posedlost, exorcismus, vyvražďování a "nečekané" překvapení nakonec. Od pana Nispela jsem sice čekal ještě o trochu záživnější a působivější podívanou, ale jeho pokus o inovaci staré dobré vyvražďovačky není vyloženě špatný. Místy je dokonce vtipný. Ale vyloženě špatná je extrémně zhovadilá ruční kamera. A ani zaražené zubní kartáčky v očích, odseknutí kusu hlavy srpem, nebo ruce rozfrézované sekačkou mě neobměkčí, abych film s takhle mizernou kamerou ohodnotil nadprůměrně. ()

Morholt

Je to blbý až to bolí a postavy aspirují na titul Nejhloupější kokoti, ale jinak je tahle posedlá taškařice překvapivě koukatelná. Má to celkem solidní gore, tempo zakrývá scénáristické díry a je tu i pár, byť nechtěných, vtipných momentů. A to je dohromady víc, než jsem čekal. 50% ()

Astaroth12

Keď je človek v pohode, dá sa na tomto filme, dosť dobre zabaviť. Hlavne pri niektorých scénach sa nedalo nesmiať sa. Asi najviac utkvela tá, keď hľadali exorcizmus na internete, to bola iná haluška. Tu je asi aj najväčšia chyba filmu, že neviem či je to paródia na podobne horory alebo sa len vobec nebral vážne, a tým dochádzalo k totálnym úletom a k debilným chovaniam postáv. Niektoré gore sceny sa vydarili a to je asi aj jediné, čo sa v tomto filme vydarilo, okrem dobre zvoleného prostredia.. Lebo scenár bol fádny a herecké prejavy slabé . Vybíjaná to bola veru vynikajúca, ale čo sa týka exorcizmu a všetkých jeho súčastí, bol veľmi slabý. Slabé 3*. ()

FromHell

DIY Exorcizmus je EPIC!!!Je to vtipné,celkom slušne natočené aj keď v béčkovej TV kvalite...Od Nispela som nemal takmer žiadne očakávania,nakoľko to čo spravil Jasonovi bolo naozaj kruté,no toto mi celkom sadlo... 50 % ()

kaylin

„Exeter“ je výdobytek moderního hororu v tom nejhorším smyslu slova. Je to neoriginální podívaná, která není zábavná, ale snaží se za každou cenu přijít s příběhem, který v současnosti letí, aby zde byla větší pravděpodobnost, že se na to někdo podívá. Jenže tomu chybí cokoli navíc, nemluvě o tom, že snímek vlastně ani není děsivý. Marcus Nispel je pro mě nudný režisér, který z daného tématu nedovede nic vytěžit. ()

stration

No, tak Marcus Nispel se definitivně zbláznil a natočil totální sračku. Celý film je změť zoufalství a nepochopení toho, co právě točí. Chtěl Marcus natočit horor nebo komedii? Chtěl duchy, vymítání nebo slasher? Myslel to vůbec vážně? Postavy neustále pobíhají sem a tam, skáčou si na záda, v jednom kuse chlastají, fetují a mluví jak elitní jednotka z Predátora. Nikdo neví proč, co vlastně hledají, jestli mají vyvolávat duchy nebo honit vraha a tak je to pořád dokolečka. Tím se celé veledílo stává dokonce neuvěřitelně nudným. Závěrečný twist je stejně blbý jak celý film. Střih je dokonale zmatený, takže když se perou dva, vypadá to, jako kdyby se rvali čtyři a naopak. Jediný klad je dobře vypadající gore, kde jsem se nejednou pobavil (mrkající půlka ksichtu). Výsledek je ale těžká slabota, která jen dokazuje, kam až může kdysi nadějný hororový režisér klesnout. ()

AlistairMir

Tak se budu zase jednou plavit krvavou řekou proti proudu a hrdě prohlásím, že se mi to líbilo. Langa mám v oblibě už nějakej ten pátek, takže jeho přítomnost mě potěšila a jako jeden z mála mám rád i rejžu Nispela. Bonusem navíc je opuštěná psychiatrická léčebna nebo ,chcete-li , nemocnice. Vraždy jsou docela slušný jatka (kartáčky jasně vedou, v těsném závěsu je sekačka a na třetím místě srp) . Démon, co nám skáče do "hrdinů" je solidní psychouš a nejvíce se mi líbil v podání blondýnky (scéna se skříní je hezky mrazivá) . Film nenudí, herci jsou v pohodě, občas se člověk zasměje a celkově je to bezva zábava, tak se nenechte odradit hodnocením a zkuste to :-) ()

Martin741

Marcus Nispel sa teda dost trapi, posledne dobre - slusny priemer - filmy mal z roku 2003 Texasky Masakr Motorovou pilou, a to uz bol rymejk a potom este 2009 Patek Trinacteho. Odvtedy sa trapi, toto je tiez spatne, atmosfery niet, herecke vykony su priserne. Vacsinu filmu sa len ziape a nezmyselne beha hore -dole a sem a tam po chodbach. Nispel veru novy hororovy talent isto nebude : 7 % ()

Rodriguez

Čekal bych něco víc temnějšího, hlavně když se pohybujete po bývalé psychiatrické klinice. Hold, pokaždé se nezadaří a pro někoho, kdo má rád vyvolávání duchu a následné obcování s ďáblem, tak jemu se to bude určitě líbit! 20% ()

bourec

Škoda.Zase jeden z horůrků,navíc vod Němce,kterej má solidní filmařinu v malíčku,kterej absolutně nenaplní příběhový ambice.Hnusnej barák,docela dobrej námět,ale ze všeho zbylo v poslední půlhoďce parádní gore,jinak ale napětí a strašení spíš blížící se k nule.Nechápu,kam se těm rejžům z těch filmů to pravý hororový dusno ztrácí.50%. ()

zolo23

Áááále dalo sa. Ako vtipná odychovka celkom ujde, strachom sa neposeriete, atmošku to nemá (celé je to točené cez deň - sranda čo?) herci teda nič moc, ale tá zábavnosť vrážd ,krvy a gore je tu dostatok. Rory čo by posadnutý duchom je skôr zábavný (trápny??) ako strašidelný a preto sa pýtam sám seba či je Marcus Nispel naozaj zlý režisér (remake Texasského masakru u mňa za solídne 4), alebo to takouto zábavnou formou chcel skutočne natočiť.. ()

netahlo odpad!

Vsechno spatne. Kdyz pominu to, ze je dneska bohuzel trendy kombinovat horor s komedii, tak nejvetsi problem mam s tou partou NEUVERITELNYCH americkych retardu. Myslel jsem, ze uz jsem za ta leta trochu imunni, ale tohle uz bylo fakt pres caru. Vsechny zenske predstavitelky bych nechal opichat bandou nadrzenych negru. A jejich muzske protejsky vlastne taky ... ()

Corpsegrinder

Čekal jsem že to bude aspoň slušná duchařina z blázince ale přesně to ten film neni. Banda vylízanců si v opuštěný nemocnici udělá obří párty zhruba o 2000 lidech včetně kapely aby jich tam ráno zůstalo asi osm pro namrdanýho duška kterej z filmu udělá prakticky komediální exorcistickej guláš. Komediální protože nevěřim že tenhle film nemá bejt hororová komedie, ať už je to kvůli frajerovi co tam půl filmu běhá v trenkách s přilepenejma křupkama na zádech, tlusťochovi do kterýho furt někdo bodá nebo řešení jak využít mrtvýho kněze k posvěcení flašky s vodou - SMOČÍME MU V TOM PRSTY JAKO ČAJOVEJ PYTLÍK. Von to neni špatnej film ale dojíždí to na tradičně dementní scénář a pro mě naprosto nepochopitelnou věc a sice že celej film se vlastně odehrává ve dne. Několik scén je ok a funguje i atmosféra a ačkoliv nemám rád vymítačský horory protože mi přijdou debilní tak tenhle je celkem zábavně pojatej, nestačí to ale ani na průměr. Od někoho kdo natočil (pro mě suprovej) remake Pátku 13. či nářez Pathfinder bych čekal něco víc. Aspoň to má hezkou holku v hlavní roli. ()

Gray Wolfman

DIY EXORCISM :-D To mi poser holý záda :-D Tyč od stolního fotbálku vskutku originální zbraň :-D Napjatej sem nijak nebyl, ale perfektně sem se bavil ()

Magika82 odpad!

A toto mělo být jako co?! Lidé od Asylum, by měli dobrovlně požádat o azyl v nejbližší psychiatrické léčebně... Už jsem viděla kde co. Dokonce i koně tancovat a medvěda na housle hrát, ale takovou bezmozkovou slátaninu, s nepočítaně provednými chybami, přehmaty, nesmysly, ještě prostě ne... Marcus Nispel si pro mne tímto (zlo)počinem, u mne už definitivně rozlel onen pověstný hrníček. Film skartovat, režiséra profackovat, Asylum zavřít a rozprodat! Prosím urychleně o Odpadkový koš! Protože tady se ocitáme již již v mínusových procentech... ()

Wancohoff

ako hororova komedia to fungovalo perfektne. i ked neviem ci to bol zamer filmu, ale ten chlapik s chrumkami na chrbte nemal chybu, a vtipnych momentov a dialogov tam bolo dost. p.s. film poznam pod nazvom The Asylum, bolo by to asi doplnit... 50% ()