Charismatický Jude Law jako Dom Hemingway – nenapravitelný, ale vždycky vtipný, většinou hříšný a často nebezpečný kasař a zloděj. Doma zrovna pustili po 12 letech z vězení a on se rozhodl přihlásit o odměnu za to, že držel celou dobu jazyk za zuby. Společně s parťákem Dickiem se proto vydává za šéfem Fontainem, kterého Dom svým mlčením uchránil od jistého trestu. Kromě jiného se Dom snaží navázat vztah se svou dcerou, starý dobře známý život ho ale brzy vtáhne zpátky mezi kriminálníky. Díky svému opilému a věčně sjetému egu Domovi nevyjde nic, i kdyby jeho úmysly byly čisté jak padlý sníh. (HBO Europe)

Jizni Tlapa

Domík je úchyl a to baví. Když ho navíc hraje jindy převelice hodný a zženštilý Law, je Domík frajer, když k tomu navíc dostane recitační předlohu v podobě povedeného scénáře, dokonalý soundtrack a né místy moc zajímavý příběh, jsou čtyři v hodnocení adekvátní známkou! ()

Johnny.ARN

Viete si predstaviť, čo som poľa názvu šípil, že čo to bude za film. Namiesto nudného životopisu o spisovateľovi som a jeho dome som dostal ultra čiernu anglickú komédiu, drámu a thriler v jednom, kde Jude hral tak, že som žral každú jeho repliku, všetky monológy ( už len ten prvý stoji za to ), všetko jeho ťahy a vyfajčené cigarety. Úplne si tento film podmanil, robil si na plátne čo chcel a zvyšné postavičky mu tam len tak pobehovali a nahadzovali zámienky na ďalšie epické scény. Žiadne veľkolepé akčné scény s výbuchmi, skôr komornejšia podívaná postavená na dialógoch a jednom vyšinutom bláznovi. Skvelé ! 4 z 5 ()

venison

Klasická britská černá hajzlovská komedie o drogách, chlastu, děvkách, loupežích a vůbec - vše to stálo a padalo na brilatním herectví Juda Lawa.. Trošku si kladu otázku, proč by někdo chtěl tokový film natočit, ale asi nám tím autoři něco sdělit chtěli :-D ()

terunka003

Britské, klubové, skromné, životní, dramatické, osobní, suché, sprosté. Je tak příjemné podívat se na evropský film, který si na nic nehraje a přitom je tak originální. Je pravda, že Jude exceloval a měl spousty prostoru se projevit. Jeho "one-man" sólovky byly vážně skvělé. Děj zpočátku s kriminální zápletkou se nakonec přelije do osobního rodinného dramatu. K tomu pár černých vtípků, několik litrů piva, v každé větě sprosté slovo, co věta to perla a máme pohodový snímek na sváteční večer. Škoda tak nízkého hodnocení.. ..a prej že já jsem nasírací, na Doma prostě nemám.. ()

Pavlínka9

Kunda sem, kunda tam.... slovník tohoto filmu si pamatuji nejvíce :D :D Je to nejsprostší film, který jsem v poslední době viděla. Je to barvité, svižné, trocha kulis, ale hlavně excelentní Jude Law, který si celý snímek ukrojil pro sebe a nikdo jiný neměl šanci :) Je tak skvěle nechutný, že bych na něj nehrábla ani tou umělou rukou jeho přítele :) 12 let je opravdu dlouhá doba...2 roky - fajn - to člověk taky ve vězení nějak přežije - ale dvanáct???!! Wau. Jak jsou ve filmu psány určitá "prohlášení" či jak to nazvat - vůbec to tam nevadilo. Paulína, která byla fakt sexy - i tak bych se bála o život po té zběsilé jízdě autem... ()

hroubek

Vždycky jsem měl rád postavy, který jdou proti proudu a vůbec jim nevadí se chovat jako hovada a jejich morálka, je taková jakou zrovna potřebují. A přesně takový je Dom Hemingway. Velký frajer, tlučhuba, macho a taky neuvěřitelně velký smolař, který se drží starých pravidel. A taky na nich dojíždí. U Doma Hemingwaye si nemůžete být ničím jistý. A na tom také postavil svůj herecký koncert Jude Law. Law je tady geniální a tvrdím, že kdykoliv je na scéně(což je pořád), tak nemá konkurenci. Law postavou žije a naprosto si jí užívá a my s ním. K naší škodě se musíme vypořádat s klasickými příběhovými aspekty jako jsou náprava zlobivého otce, hledání pravých hodnot atd. I tak jsou tyto momenty velmi vtipné, díky jeho grimasám a dialogům, které nemají po celou délku filmu chybu. Dom Hemingway je povedený film, ve kterém Jude Law předvádí svou krasojízdu, kterou si užijete pokud Vás neodradí prvních pár minut, ve kterých hlavní hrdina vypovídá o lásce ke svému penisu. ()

Brain-D

Svou drsností a tím, jak dokáže být tvrďák se opět jako např. ve snímku "Kdysy byli bojovníky" ukáže zranitelnost rádoby trvdých můžu. Skvělý a překvapivý výkon od Jude Law, který by jen tak nikdo nečekal. Překvapení. ()

zdenny

Vynikající role pro Juda Lawa. Film, řekl bych „tarantinovský“, je rozdělen do tří částí - v divadle byste řekli do tří dějství. 1) Scéna s ruským mafiánem a následná oslava, 2) Návrat domů a scéna s dobýváním trezoru, 3) Přeměna hlavní postavy a uvědomění si ceny života. Jednotlivé scény neměly mezi sebou logickou návaznost a nutně do sebe nezapadaly. Celkově ale vytvořily zábavný film plný drsných vulgarit a pejorativ. Film byl určitě dobře dívatelný a to především díky osobitosti Juda Lawa. Ten si svou roli fakt užil. ()

Killda

Jude Law a jeho bezesporu nejlepší role! Ten člověk tady prostě řádí a jde vidět, jak si to užívá. Ikdyž nejde o nějak originální látku, scénář je napsanej bravurně. Ten film mě opravdu potěšil, za malý peníz sakra velké divadlo! ()

zigíš

muž bez možností, má najednou všechny možnosti světa aneb stárnout je FAKT kurva těžký (!) jsi sráč Dome s ksichtem jako potrat, ale sakra barvitej a ryzí a proto máš mé sympatie ..nadnesených a naprosto neobjektivných 80% ()

Guzo

Jude Law se neskutečně odvázal a předvádí herecký koncert. Jen díky němu tak film získává diváky na svou stranu, protože jinak by postava Doma Hemingwaye podle mě neměla nejmenší šanci. Opilec, zločinec a špatný otec na jedné straně, ale díky Lawovi také skvěle vtipná postava. 65 % ()

Firebug

Route movie bez kilometrů silnic pod koly nějaké káry. Několik podivných mikro příběhů spjatých s poznáváním nových (pro diváka) postav a v neposlední řadě hledání sebe sama. Dominantou snímku je dokonalý Jude Law a jeho arogantní uchlastané hovado s poruchami sebeovládání - Dom Hemingway. Takhle nějak jsem si představoval Sviňáka! Hrubá zábavná podívaná, v níž je ke konci možná už trošku moc sentimentu. Nathan Stewart-Jarrett (Curtis z Misfits) potěšil. Ucházející 4* ()

sedm.1

Dom Hemingway je jednou gigantickou one man show, která boří veškerá očekávání, Jude Law tu totiž překračuje veškeré běžné herecké hranice, on se stal Domem Hemingway, nejživelnějším to bastardem pod sluncem, bastardem, kterého si ale musí každý prostě zamilovat, bastardem, kterému přejete, aby ho potkalo konečně to jeho vytoužené štěstí, bastardem, kterého by nikdo nechtěl mít za kamaráda, natož pak v rodině, přesto by ho ale každý obdivoval a všemi možnými způsoby podporoval, a to přestože by za to byl od něj stejně hned nekompromisně vyfuckován 8D. Dom Hemingway je geniální dialogovou smrští, zvrhávající se posléze většinou do monologových lavin, obsahující tuny hlášek, nezapomenutelných replik a dechberoucích bonmotů, díky čemuž tento film musí jednoduše zkultovnět. Díky naprosto excelentnímu výkonu Jude Lawa tu ovšem navíc fungují i opravdu silné a působivé emoce, díky kterým si pak musí film získat i ten zbyteček váhajících diváků, kteří by si ho snad hned od začátku nezamilovali. Zápletka tu pak sice není nikterak obsáhlá, objevná, či zásadní, nicméně to plně vynahrazuje celková stylovost a atmosféra filmu, která též z Doma Hemingwaye dělá jen těžko přehlédnutelný a zapomenutelný snímek. Pocity z tohoto filmu lze zkrátka jen těžko popsat, film jako Dom Hemingway se prostě musí vidět, a kdo tak neudělá, minimálně kvůli výkonu Jude Lawa přijde vážně o hodně. Tohle je zkrátka hodně velký a neobyčejný filmový zážitek! ()

herr_carter

Kurvafix ! Kurvafix ! Kurvafix !!!!!! To mě napadlo hned místo vítězoslavného Urá, Urá, Urá, prvně jsem chtěl dokonce nakouřit plnou palbu, až tak mě tento film vzal. Jude Law tu hraje maníka, který absolutně popírá jakoukoliv autoritu, mluví sprostě a chlastá. Navíc tu má při své cestě za vykoupením (zprvu ale jedou hlavně vyzvednout prachy) skvělého parťáka (R.E.Grant), která s tou svojí držkou nemusí ani mluvit, ale i tak vám přivodí společně s Judem pár záchvatů smíchu, které u mě sem tam vedly téměř až ke smrtelnému stavu..........moje hodnocení = 8 z 10. ()

YoZo8

Tak toto bola fakt bláznivá jazda. Drogy, sex, alkohol, nadávky a rock&roll. Viac-menej je cely film jedna veľká one man show Juda Lawa, ktorý si to užil plnými dúškami. Nepochybujem o tom, že nápady na mnoho scén vo filme, čerpal aj zo súkromného života, kedže je známy sukničkár a bohém. Už len samotný vstup do filmu je dosť bizarný, keď nahý Law básni o svojej "mužskej pýche". Tomuto filmu som nedával veľa šanci na úspech, no niekoľko pasáži bolo naozaj pôsobivých a vtipných. Scéna s trezorom bola asi Naj :-D. Najsilnejšie zbrane tohto filmu sú samotný Law, humorno-sarkastický scenár a hudba. (70%) https://www.youtube.com/watch?v=NnpGMl4eIgA ()

Han Solo a Daenerys

Han Solo a Daenerys