Berlín. Současnost. Letní den, v němž minuty rozhodují o lásce, životě a smrti. Lole a Mannimu je něco přes dvacet a jsou milenci. Manni pracuje jako kurýr pro pochybného překupníka s auty. Poslední akce však nedopadne podle plánu. Vletí v metru do náruče revizorům a ztratí igelitku se 100.000,- DM, které si má šéf za dvacet minut vyzvednout. Zoufalý Manni volá Lole. Co si počít? Když ty peníze nesežene, zemře. Lolin mozek pracuje naplno. Má dvacet minut na to, aby sehnala sto tisíc, dvacet minut na záchranu Manniho života. Lola vyrazí z domu do ulic Berlína vyběhat sobě a Mannimu život, sehnat nějak někde sto tisíc. Lola běží ne jako, ale o život. (oficiální text distributora)

Abes

Prostě jsem musela běžet. S účesem jako Sonic, byť pochybné barvy se Lola vydává zachránit život svému příteli. Sehnat sto tisíc marek během 20-ti minut se může zdát nesplnitelné, naštěstí jako v každé arkádovce má i v tomhle filmu postava hned několik pokusů. ()

Skleena

Ne příliš originální námět, kombinovaný se spoustou dobrých nápadů ohledně jednotlivých detailů, svižné tempo a nikterak extrémní stopáž vytvořil ve výsledku velmi zajímavý počin, kde mě nejvíc zaujala hudba. Soundtrack bych si nepustil, tenhle žánr nijak mému srdci nepřirostl, ale ve filmu mi nevadil, spíš naopak - perfektně seděl. Scénář velmi potěšil, jen jsem do posledního okamžiku doufal, že autoři nějak do příběhu zapojí i zbraň v rukou obdarovaného bezdomovce. Nestalo se, každopádně i přesto hodnotím tak, jak hodnotím. Německu se tehdy s Lolou blýsklo na lepší filmové časy. ()

MrPierc

Moritz Bleibtreu a Franka Potente jsou skvělí, mladí, moderní a bez peněz. Jeden začátek a mnoho konců, stačí si jen vybrat možnost, ale né vždy dopadne předpokládaný konec, protože život když se má posrat, tak se posere! Výborná hudba, dodnes nepřekonaný nápad za tak málo peněz. ()

MCZ

Skoro bych si troufal tvrdit, že děj je v tomhle filmu jen takovým doplňkem; hudba jako srdeční tep, souznění obrazu a zvuku, úžasná dynamika života - to je, oč tu (Lola) běží. 9/10 ()

Nach

Má to originální vizáž, styl i zpracování. A vlastně se mi to i líbilo. Akorát po zhlédnutí nevidím motivaci to celé absolvovat znovu. Každopádně velký palec nahoru tvůrcům, zvláště Tomu Tykwerovi, který ukázal svůj režisérský a scenáristický um. Vše se sice odehrává tak rychle a s takovým spádem, že si k postavám nedokáži najít bližší emoční cestu, ale drží to příběhově pohromadě a to oceňuji. Plus hvězdu za originální prvky a nápady. 75% ()

Desgenais

4,5 * Snad poprve v zivote se mi libila tahle hudba. A i kdyz jsem si obcas myslel, ze budu vedet jak ten film bude v pristich vterinach pokracovat, vzdy me prekvapil! ()

nithiel

Co říci? v jednoduchosti je krása, film založený na jediném nápadu a na spádu, který diváka nenechá ani na okamžik okem mžiknout. Excelentní Režie Toma Tykwer aHlavní role Franky Potente, oba tenhle film vystřelil ke zasloužené slávě. ()

starbrejkr

Poutavá instruktáž o tom, co by se stalo, kdyby....Běhání Franky Potente mě bavilo po celou dobu (dost možná i díky délce - ono neškodí se občas v záplavě dvou a více hodinových filmů podívat na něco takového), přesto na mě ve výsledném dojmu působil film trošku zkratkovitě. Může za to hlavně poslední třetina, kde scénáristé vysekli dle mého zbytečně nereálný samoúčelný zvrat (ano, myslím kasino). Když pak zatím uvěřitelnému příběhu nasadili další trhlinu momentem, kdy Manni dává klidně pistoli onomu houmlesovi, už jsem kroutil hlavou. Pozoruhodné zpracování, stejně jako jednoduchý, ale nesmírně dynamický příběh však odsunují tyto věci i v mých dojmech trochu do pozadí. Nejvíc mě asi dostává fakt, že film působí kamerou i některými vedlejšími rolemi tak strašně lacině, až je tím výjimečný. Tenhle slátaný a civilní obal vytváří zvláštní šedivou atmosféru celého filmu, která se mi vryla do paměti....pozoruhodné dílko... ()

cubajz

originální pojetí a Tykwerova odvaha experimentovat dělají z tohoto snímku velice osvěžující kousek - akorát Franka Potente mohla mít v těch dobách trošku menší prdel:)) ()

TomikZlesa

Ano, když se něco sere tak pořádně. Naprosto luxusní soundtrack, film bohužel už tak luxusní není, ale přesto je povedený. Chtělo se mi napsat že to je slabej odvar Osudovýho Doteku, ale Dotek je vlastně spíš silnější odvar Loly, kde je efekt motejlích křídel dotaženej do většího a lepšího extrému. ()

DruidKarel

946. hodnocený film: Já prostě ty německý filmy mám rád. Němci jsou pro mě mistry pro detail a i když ten jejich jazyk je jemný jako ostří pily Jingsawa, stejně je na něm pro mě něco přitažlivého. Jejich jazyk je tak technicky přesný a jejich chápání tak detailistické, že právě díky shodě těchto elementů můžeme vídat tak vybroušené snímky. "Lola běží o život" je skvělou ukázkou toho, že to jde i jiným, než komerčním způsobem. Film nám nastiňuje 3 roviny způsobu, jak by se mohl děj vyvíjet a jak by mohl i dopadnout. Sami si vyberte, která varianta je podle vás ta správná. Podle mě jsou vynikající všechny a moc se mi líbí, že jsou takhle daný za sebou. 5* si jistě zaslouží a mohu jej jen doporučit. 5* ()

tomtomtoma

Poutavé a zajímavé dílo. Tři alternativní příběhy, odlišující se v maličkostech, vyloženě v drobnostech, ale má to fatální vliv na další osud, respektive osudy. Tři příběhy stojící na stejném počátku, ale tři zcela odlišně se vyvíjející běhy událostí. Náhoda, strach, panika, radost. Dalo by se také říci, že špatné vibrace vrací zpět jen špatné. Ten jediný správný zase patří do oblasti pohádek. Neboť není zhola možné vsadit tři tisíce a šest set marek k tomu na jedno jediné číslo v normálním německém kasinu. A v případě, že by to za předem nejasných okolností možné bylo, tak se Lola k takovému stolu nemůže dostat. Ale je to svěží, zneklidňující, zábavné. Lola (dobrá Franka Potente) běhá jako blázen. Za těch dvacet minut toho stihne opravdu dost: zasportuje si, jednou pomůže přepadnout obchoďák, podruhé vykrade banku svého otce, potřetí vyhraje v kasinu. Každá alternativa má svůj vlastní průběh, každá má ale zcela jiný výsledek. Manni (Moritz Bleibtreu), Lolin neschopný přítel, potřebuje i na cestu na záchod doprovod. Protože jinak si nedokážu vysvětlit jeho zcela nelogické jednání, neschopný jakékoli smysluplné myšlenky. Další zajímavé postavy: Lolin nevěrný otec (Herbert Knaup), jeho hodně manipulativní milenka Jutta Hansenová (Nina Petri), bankovní hlídač Schuster (Armin Rohde), a bezdomovec (Joachim Król), který díky Manniho neschopnosti k pokladu přišel. Rozhodnost, špatné vyhlídky, šťastný obrat, který přeje připraveným a Manni opět může dělat Lole problémy. ()

vykur!

Man... probably the most mysterious species on our planet. A mystery of unanswered questions. Who are we? Where do we come from? Where are we going? How do we know what we think we know? Why do we believe anything at all? Countless questions in search of an answer... an answer that will give rise to a new question... and the next answer will give rise to the next question and so on. But, in the end, isn't it always the same question? And always the same answer? ()

dubinak

U těchto typů filmu je, jak vidno, těžké se rozepsat. Německá produkce se nezapře, já osobně ji moc nevyhledávám, ale nuda mě do ní dokopala. Nakonec jsem dostala vcelku zajímavě podanou myšlenku, kde děj, pravda, trochu upadal, ale v tomto případě je mi to jedno. Nevzrušeně jsem to zfoukla, napařila tomu čtyři hvězdy a ocenila originalitu. Nic víc, nic míň. ()

Fleinka

Ač nejsem fanynkou německých filmů, z důvodu divných herců a ještě divnější kameře, tohle se sousedům opravdu vydařilo. Jak jen naložit se zbývajícím časem pro záchranu svého přítele, který dluží překupníkům peníze. Čas vás tlačí a vy máte tolik možností, ale která je ta správná? ()

C0r0ner

Absolutně to popírá moje chápání cestování v čase, ale je to taková paráda, že nemůžu jinak, než za plné hodnocení. Takový film se totiž vidí jednou za dlouhý čas a proto je třeba si tyhle kousky hýčkat. Tykwera jsem do té doby neznal, ale okamžitě u mě stoupl na jednoho z nejlepších německých režisérů. Smutné je, že mají dohromady dva (+ Gansel). 95% ()

ic

Co příběh to hvězda, jedna hvězda navrch za dobrý nápad a jedna dolů za místy nudný příběh (hlavně předěly). Speciální hvězda za povedené kreslené části filmu a je to sečteno podtrženo 4* . Nejsou to sice plné 4 ale blíže ke čtyřem než ke třem :-) ()

Wormboy

Velmi prijemny film, ktory ma neuveritelne tempo, herci su slusni, pribeh sice jednoduchy,ale mily. Proste taka kratka pohodicka :) 3,5/5* ()

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku