Berlín. Současnost. Letní den, v němž minuty rozhodují o lásce, životě a smrti. Lole a Mannimu je něco přes dvacet a jsou milenci. Manni pracuje jako kurýr pro pochybného překupníka s auty. Poslední akce však nedopadne podle plánu. Vletí v metru do náruče revizorům a ztratí igelitku se 100.000,- DM, které si má šéf za dvacet minut vyzvednout. Zoufalý Manni volá Lole. Co si počít? Když ty peníze nesežene, zemře. Lolin mozek pracuje naplno. Má dvacet minut na to, aby sehnala sto tisíc, dvacet minut na záchranu Manniho života. Lola vyrazí z domu do ulic Berlína vyběhat sobě a Mannimu život, sehnat nějak někde sto tisíc. Lola běží ne jako, ale o život. (oficiální text distributora)

BMAJTZ

Lola je jasa ukazka filmu kde je vsechno udelano tak jak by melo. Jedno z velkych plus je to, ze nejde o nejaky megaomansky projekt Hollywoodu nybrz o ciste evropsky film s nizkym rozpoctem. Tema typu Co kdyby kdyby je vskutku poutave a i kdyz filmu na podobne tema uz par bylo, tenhle je necim vyjmecny. Sceny jsou dotazeny do posledniho konce a herecka dvojice Franka Potente a Moritz Bleibtreu rozehravaji velke divadlo. U filmu jste napnuti az do zaverecnych titulku, nemalou mirou ma na tom zasluhu i hudebni doprovod ktery presne sedi k danym pasazim a velice dobra je i kamera ktere neunikne zadny detajl. Tohle je proste krasna ukazka toho jak se ma film delat. Po dlasim shlednuti musim rici ze stale neztraci na krase a klidne na nej kouknu znova. ()

svačinka

tohle jsem viděl někdy snad na základce nebo v prváku na střední...celkem unikátní snímek své doby a spolu s The cidr house rules (a snad i toy story:-))nejlepší snímek na který mne naše vzdělávací instituce vzala do kina ()

Yeosol

Máme rok 2009........film je z roku 1998 a mohl by mi teda někdo říct, proč jsem tenhle mega-rozprouděný napínavý hit viděl až o 11 let později? Dyť je to nestydatá ostuda. Stydím se strašně moc a film byl na svoji ultra-krátkou stopáž naprosto dokonalý. ()

mohamedsfinger

Lola opravdu pádí, seč jí síly stačí. Tenhle film má opravdu neskutečné tempo, které ještě vystupňuje parádní soundtrack a klipový střih, a proto jsem (kromě cíleně zpomalovacích pasáží v předělech) neměl čas vydechnout (to je i zásluha režisérem přesně odhadnuté stopáže). Výborným a neotřelým prvkem je zařazení animovaných sekvencí a zkratkovitosti fotopříběhů do filmu. A nevěřil bych, že někdy řeknu, že Němka má své osobní kouzlo, ale Franka Potente ho v tomto snímku rozhodně nezapře. ()

Cejny

Chudák Franka Potente, ta se při natáčení asi hodně naběhala, ale určitě ta námaha za to stála. Svižnost a rychlost tomutu filmu dodává nejen přiměřená stopáž, ale hlavně kamera, která je v pohybu, ať se děje, co se děje. Vše je navíc podzvučeno typicky německou elektronickou hudbou z 90. let. (ze soundtracku musím vypíchnout především tuto skladbu: http://www.youtube.com/watch?v=hYnTAbwhkVE) 75 % ()

honzii

Svým moderním pojetím mě film lehce zaskočil. Čekal jsem velmi komorní "klasicky natočené" drama odehrávající se v reálném čase. Rozhodně nemám pocit, že by Tykwer natočil dokonalý snímek, rozhodně ale stojí za pozornost. Velmi originální téma, skvělí herci, odvážná režie a strhující tempo, díky kterému mi film utekl úplně jako voda. Frankta Potente byla božská. ()

Matts

Podařený experiment, který funguje. Díky tomuto snímku jsem objevil kouzlo německé kinematografie. A kouzlo Franky Potente. ()

uzzi

Lola běží, běží o život a pro život. Neuvěřitelně nabitý a skvěle zrežírovaný snímek. S každým pohybem kamery se dostává do žil energie a srdce začíná tepat v rytmu toho co skrývá Lola v hrudníku - to její srdce dostává pořádně zabrat, je zkoušené ze všech stran. Pohled na jeden příběh ve třech cestách, které určují zlomky vteřin a ve finále mění vše je úchvatný. Velice podstatným tahounem filmu je skvělá hudba, ač tento hudební styl nemusím (techno), ve filmu funguje na 110% a to nejen v něm - rozproudit krev dokáží i jako skvělý soundtrack. Lola doběhne a vy si vydechnete a máte chuť ještě na jedno kolečko. Je to jako když čekáte na výbuch sopky, tady si ho ale opravdu užijete a výbuchy jsou tak podmanivé. Vynikající energetický náser s výbornou režií. 90% ()

BluT

Fakt krutej film. Úžasně jsem se u něj bavil. Jednotlivé časové roviny jsou všechny zajímavé díky propracovanému scénáři. ()

chmíří

Adrenalínová jízda plná akce, bohužel trochu prázdné akce, ale to zase nahrazuje, styl co kdyby a několikrát to samé viděno jinak... ()

killjezor

Jednoduchý nápad, který jsme už viděli několikrát, jednoduchý příběh, který jsme už taky viděli jinde, ale natočený nekonvenčně, svěže, hudba jenom podtrhuje tempu vyprávění. Jedna z věcí, které jde pustit kdykoli. ()

jondoe

Tento film som ako decko miloval .Franka Potente z cervenymi vlasmi ,ktore jej pristali tu krasne beha a zacharanuje svojho priatela Mannniho. Tri pribehy mi ukazali ako sa to vsetko mohlo skoncit. Vobec to nenudi aj ked je to lastne o nicom dobre sa na to pozera. Ako sa menia pribehy tak saa menia aj vedlasie postavy a ich osudy ktore reziser ponuka v sekundovych ale vystiznych zaberoch. Pre mna bola naj scena c casine ked dva-krat za sebou podla dvadciatka a Lola do toho tak nadherne kricala ze az sklo praskalo. Moc nemeckych filmov som teda nevidel ale tento je urcite ich klenot. Reziserky to bolo na jednotku. MANNI: Co by si robila keby som zomrel? LOLA; Nenechala by som ta zomriet! ()

Jane18CZ

Jak kruté byly časy dvouhodinovek němčiny na středí a jak těžké bylo přemluvit naší učitelku abychom se podívali na nějaký film - tohle jediné nám svolila a já mohla alespon na pár hodin zklidnit své nervy... ()

Jaccobos

Začátek byl trošku slabší - ty komixy se jim moc nepovedly. Ale jinak se mi zalíbila představa, že mám 100 000 DM navíc :) ()

Seti

Další kultovka, která mě hodně minula. Neustálý pohled na sprintující Franku Potente mě brzo začal pěkně ubíjet a užité filmařské postupy mě v dnešní době už taky nijak nedokázaly ohromit. Videoherní koncept příběhu, variující na základě Loliných rozhodnutí a jejich kauzálních souvislostí, byl před deseti lety jistě velmi osvěžující, ale dnes v době Cranků, Gamerů a hromady dalších, už je toho člověk trochu přejedenej. Zkrátka mě Lola docela nudila a jsem zklamanej. ()

BlackTom

Vyslovene zlé to nie je, ale už prvá varianta ma moc nenadchla a sledovanie ďalších dvoch už bolo vyložene nudné. Franka Potente ako Lola je skvelá a sexy, ani ona to však nezachráni. Ani podarený houmlesák a packal Manny. A to mi bolo odporúčané ako najlepší nemecký film. Hm, asi nie. ()

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku