Berlín. Současnost. Letní den, v němž minuty rozhodují o lásce, životě a smrti. Lole a Mannimu je něco přes dvacet a jsou milenci. Manni pracuje jako kurýr pro pochybného překupníka s auty. Poslední akce však nedopadne podle plánu. Vletí v metru do náruče revizorům a ztratí igelitku se 100.000,- DM, které si má šéf za dvacet minut vyzvednout. Zoufalý Manni volá Lole. Co si počít? Když ty peníze nesežene, zemře. Lolin mozek pracuje naplno. Má dvacet minut na to, aby sehnala sto tisíc, dvacet minut na záchranu Manniho života. Lola vyrazí z domu do ulic Berlína vyběhat sobě a Mannimu život, sehnat nějak někde sto tisíc. Lola běží ne jako, ale o život. (oficiální text distributora)

DonHUS

Lola běží. Jednou. Dvakrát. Třikrát. Námět dobrej, několik nápadů taky, celkové zpracování nic extra. Nějaký vyšší smysl nebo pointa chybí. Fajn hříčka, ale podruhý to vidět nemusím... ()

lennyd

Manni je jedním z kurýrů kšeftmana s auty. Jednoho nádherného dne ale díky shodě náhod přijde o (těžce vydělaných :) ) sto tisíc marek, které má doručit svému šéfovi. Pokud do dvaceti minut nepřijde na způsob, jak peníze získat zpět, může si hledat místo na místním hřbitově. Naštěstí je zde Manniho přítelkyně Lola (Franka Potente), která má vždycky nějaké řešení. Jen zvolit to správné ... K tomuto filmu jsem se prokousával pěkně pomaličku. Nejdříve jsem si několik let vychutnával luxusní soundtrack Toma Tykwera, Johnnyho Klimka a Reinholda Heila, poté jsem si několikrát pustil Tykwerův kraťas z Paříži miluji Tě, který je stylově velmi podobný tomuto filmu, a nakonec přišla na řadu i samotná Lola. A musím souhlasit, že je to pekelný nářez. Nevím jestli to dělá samotný soundtrack, či videoklipové pojetí filmu, ale oněch 80 minut uteče dříve než člověk stačí mrknout. Rozhodně jde o jeden z nejoriginálněji pojatých filmů všech dob, a Franka Potente jako Lola jedna z nejzajímavějších filmových postav vůbec... ()

Pavlínka9

Poprvé, podruhé, potřetí a i dokonce teď - cca při pátém shlédnutí mě film pořádně zvýší tepovou frekvenci. Snímek si mě získal svou rychlostí, intenzivou, barvitostí, realitou a také hudbou. Ústřední melodii filmu si pobrukuji již cca deset let :) Lola běží o život je jeden z mých nejoblíbenějších filmů a mám pro to několik důvodů. Tím hlavním je to, že film v sobě dost ukrývá a dokáže ani né v 90ti minutách vyprávět divákovi mnoho životních příběhů a nastínit mnoho životních situací. Propojení animace a reality - to tomu dodává jen na větší výjimečnosti. A třešnička na závěr? - Posledních pár sekund filmu, kdy údiv hlavního hrdiny mi pokaždé vykouzlí úsměv na tváři :) ()

BoncheR

Zaujímavý psycho filmček, ktorý je super krátky, ale do hlavy za zažerie a pár dní ju okupuje. Mňa osobne veľmi zaujímalo ako sa dá za 20 minút získať 100 mega frankov, a tu som sa dozvedel dokonca 3 spôsoby! Skvelý nápad, originálne prevedenie (strih pri jednotlivých postavách) a jeden by netušil, že Nemecko dokáže natočiť takýto super film. 78% ()

geklon

Tahle kravinka má parametry kultovní žánrovky. Autentická berlínská scifi nálada podpořená správně pulzujícím hudebním podkresem. Celý to i díky krátký stopáži působí jako stylová projekce k nějakým freehausovýmu setu. Společně s Amelií a Samotáři, klenot stylových žánrovek konce 20. století. ()

Kmotr76

Kdybych film viděl v roce 1998 v kině, asi bych se na to díval jinak. Problém je v tom, že jsem se narodil až o rok později. Vizuální stránka i hudba mě spíš iritovala, stejně jako hlavní hrdinka. Lola rennt mi v mnoha ohledech připomněla Matrix, který mi ze stejných (asi hlavně generačních) důvodů taky nepřipadal nijak zvlášť zajímavý. Ale třeba se jenom pletu a před oběma filmy jsme se akorát špatně vyspal, kdo ví. ()

dANo

Unikátny a dnes už priam kultový nemecký film, ktorý zaujme hlavne svojou formou a našlapaným tempom s výborným hudobným sprievodom. Červené vlasy Franky Potente sú asi najväčším symbolom tohto filmu (dobre, že jej zakázali umývať si ich počas natáčania - info od don corleoneho:). Takto podľa mňa vyzerá moderný európsky film! ()

Allenka

Charismatická Franka Potente s rudou kšticí mne uchvátila. Všechny tři varianty, jak by to mohlo dopadnout, se mi moc líbily a vždy jsem očekávala změnu v ,,obrazech z budoucnosti" lidí, které Lola při své cestě potkávala. Těch tam podle mě mohlo být i klidně více. Docela mě mrzelo, že příběh od příběhu se naopak jejich počet nepatrně úžil. ()

skretik

Váhala som, či 4, či 3*... Ale koniec bol fakt zábavný ("Ty si bežala?"), takže predsa len 4 :). Dosť podobné Butterfly effectu, si nemôžem pomôcť (ale butterfly má tú výhodu, že je to ešte zaujímavejšie podané a ten záver je spôsobený rozmýšľaním a nie náhodou :) ). ()

Linka2

Mám chuť pořádně si zakřičet, obarvit si vlasy na červeno, pustit si do uší soundtrack a jít si zaběhat... ()

shantim

Pekelná jízda o život se skvělými filmovými vychytávkami, která nenechá nikoho ani na chvilku vydechnout. 89% hvězdiček ()

fefee

Veľmi podarený nemecký film, jeden z mála...To tempo je priam citeľné, podmaznute neustálou našlapanou hudbou. ()

zdenny

Nevadila mi hudba, ta evokovala rychlost, zběsilost, neodkladnost a nekonečný rytmus. Nevadí mi ani alternativní konce tohoto chabého příběhu, spíš je mám rád a jsou pro mě osvěžením. Co mi ale vadí, je dělání z tohoto díla něco, čím není. Co mi dále vadí? Čas a logika. Lola běží fakt o život, čistého času tak patnáct minut, prakticky sprintuje. Její rychlost je dle mého skromného odhadu tak dvacet sekund za sto metrů. Což znamená dvě stě sekund za jeden kilometr. I kdybych slevil a stanovil rychlost jejího běhu ve filmu předvedeného na čtyři minuty za kilometr, byl by to pořád fakt top čas. A navíc pro holku, které podle vzezření – a z toho odhadovaného způsobu života, nemůže takových limitů v žádném případě dosáhnout. Urazila by totiž skoro čtyři kilometry, což za městského provozu prostě nejde. Takže se divím, jak může mít film tak vysoké hodnocení. To ti hodnotitelé fakt neumí počítat? Samozřejmě nelogičností bylo ve filmu víc. Do kasina by ji takhle oblečenou nikdo nepustil. Mezi těma kravaťákama se fakt vyjímala. Že by šlo o pokus o kontrast? Aby si jako divák uvědomil, že takovýto lidé mají také své starosti? Ano mají, ale nestavme je na roveň ostatních lidí, kteří chodí do práce, platí daně a živí své rodiny. Nejvíc do nebe volající byla snaha tvůrců o vyvolání sympatií k pitomci, který si hraje na gangstera a při prvním problému se posere a vše hodí na svou holku. Kdyby se mu ten kšeft povedl, tak bude dělat ve městě frajera. Frajera, kterému se nechce pracovat, platit daně a živit rodinu. ()

LEGACY

Má dočasná preference německých filmů mě přivedla až k tomu možná nejzásadnějšímu. Lola je film, kde toho opravdu naběhá hodně, film v pohybu, kde se mění pozadí s každým uběhnutým metrem za pochodu elektro-psychedelické hudby, která nás nechá vzpomenout na Trainspotting. Je to vlastně film přesně pro mě,. Film, kde jsou hlavní postavy proti všem, z bezvýchodné situace se snaží vylízat pomocí dosti sveřepých a bizarních gest, ale nezdávají se, protože jde o všechno. Proto těmto vyděděncům pravé lásky věříte, navíc detail pro kouzelnost náhody je zde krásný, stejně tak fotografické výňatky osudů kolemjdoucích. Asi právem kultovní záležitost a snahu Německa experimentovat a natočit si film trochu alternativněji. ()

liuk

Po pěti minutách už jsem věděl, jak Lole napařím a 5* napíšu, že její film měl snad jen 15 minut, jak rychle utekl. Ale očividně nedávám. Jestli někomu připadá hollywoodské točení a stříhání filmu občas až otravně na efekt, tak při koukání na Lolu zaviníte nepřetržité škytání tomu, kdo tenhle přitažlivý přístup vymyslel. Přitažlivý, pokud se používá s mírou a pouze ve scénách, které mají nějaký větší dopad, aby vyčnívaly. Ale ne pořád! Proto také Lola nemá vůbec žádnou gradaci a při sledování nestoupá zájem o ní a jejího přítele. Ten film prostě nemá koncepci. Jakým stylem začne, takovým stylem skončí. Ale stylem opravdu neskutečně dravým. Dalo by se říct, že celý film je jeden dlouhý trailer. A s úplně úžasnou elektronickou hudbu složenou samotným Tykwerem. Kdyby se odvázal a nechal hudbou přehlušit těch pár dialogů, možná by vše dopadlo kapku lépe. Občas se totiž postavy chovají opravdu divně, divnosti říkají a tím asi zpomalují běh času, ten je totiž někdy hodně mimo. ()

Ichabod

Absolutní pecka, tady nejde vytknout skoro nic! Vedle neúnavné a charismatické Franky je akční pánská konkurence v čele s Mattem Damonem malinko nudná :-) Tykwer je výborným režisérem, ne všechna tvorba od něho je natolik estetická jako Parfém, nebo strhujícně dynamická jako Lola běžící o život a to vždy až na dřeň a tyto dva filmy jsou jak oheň a voda. Na druhou stranu je velice snadno poznat, kde se autor skutečně zamiloval do látky a udělal maximum pro kvalitní výsledek (což opravdu nelze říci o aktuálnější a komerčnější tvorbě viz. International). Lola opravdu vyčerpává hlavní hrdinku zatímco muzika neúnavně lehkými beaty určuje takt po většinu filmu a to opravdu oceňuji a film mohu jen velebit. ()

Kosmik 1

Jako na němce dobrý, ale 81%? Takové šíleně vysoké hodnocení nepochopím. Originalita, no dobrá, ale postavit celý film jen na běhání a třech různých scénářích "co by kdyby", to není zas tak úplně všechno. První scéna mě ještě bavila, ale druhá a třetí už byla děsně nudná. A stejně bylo jasný hned od začátku, jak to celé skončí. Ještě, že stopáž je tak krátká, čtvrtá scéna už by totiž byla k uzoufání. Navíc mi byla Lola strašně nesympatická. Nevím, hledám něco, co by se z mého pohledu dalo ohodnotit kladně, ale nic mě nenapadá. Ach jo a ten její příšerný řev......Co se dá dělat, někdy holt film jednoduše nesedne. 30% ()

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku