Berlín. Současnost. Letní den, v němž minuty rozhodují o lásce, životě a smrti. Lole a Mannimu je něco přes dvacet a jsou milenci. Manni pracuje jako kurýr pro pochybného překupníka s auty. Poslední akce však nedopadne podle plánu. Vletí v metru do náruče revizorům a ztratí igelitku se 100.000,- DM, které si má šéf za dvacet minut vyzvednout. Zoufalý Manni volá Lole. Co si počít? Když ty peníze nesežene, zemře. Lolin mozek pracuje naplno. Má dvacet minut na to, aby sehnala sto tisíc, dvacet minut na záchranu Manniho života. Lola vyrazí z domu do ulic Berlína vyběhat sobě a Mannimu život, sehnat nějak někde sto tisíc. Lola běží ne jako, ale o život. (oficiální text distributora)

Koryntos

Skvělý film, který mapuje, co by bylo kdyby, kdyby jsme se v jednom jediném momentě rozhodli, pokaždé jinak. Viděla jsem jak v originále, tak i v českém překladu. Navíc skvělý hudební podklad, řadí tento film mezi mé nejoblíbenější. ()

Dreadd

Lola běží o život, třikrát stejně a pokaždé jinak. Film má obrovskou dynamiku, kterou podporuje nejen téměř neustále běžící rudovlasá hlavní hrdinka, ale i tepající soundtrack a rychlé střihové sekvence mapující budoucí osudy lidí, které Lola potkává a svými zdánlivě bezvýznamnými činy ovlivňuje. Nakonec si vykřičí pohádkové peníze, na třetí pokus si doběhne pro svůj happyend a poté téměř nezúčastněně odchází ze scény. ()

Narcis

Ojedinělý nápad - kéž by to takto doopravdy v životě bylo. Film obsahuje skutečně vynikající vychytávky. Film má skvělý střih i kameru. Franka Potente předvádí krom herectví i vynikající atletické schopnosti. Nejlepší scéna ve filmu - Franka vykradne banku a hafol policajtů ji vůbec nepodezírá. ()

Almásy

tak toto bol jakyyy adrenalin!!! neskutocne originalny kusok s perfektnou hudbou a genialnou reziou. franka musela poriadne schudnut pri tomto filme.. a este nieco. tak jednoduchy pribeh dokazal tykwer naplnit takym napatim a takym adrenalinom o ktorom moze snivat nejeden hollywoodsky reziser akcnych filmov. ()

blixadovan

Výborný nápad se třemi různými verzemi konci příběhu. Pěkné animované pasáže, tepající hudba, nádherný Oberbaumbricke (železniční berlínský most) a krásná Franka Potente. To všechno dělá z Loly opravdu nevšední zážitek, který ani při opakovaném shlédnutí nenudí. Když je někdo dobrej režisér (a to Tom Tykwer zcela určitě je), může si dovolit taky trochu si „hrát“ a udělat si filmeček z čiré radosti a hravosti. Jenom nechápu ten stupidní český název originálního Lola rennt? ()

Amputace

Film, který nenudil, ale zároveň jsem od něj nedostal přesně to, co jsem očekával. Velký podíl na tom má značná nevyrovnanost jednotlivých částí. _První je jednoznačně nejsevřenější, už proto, že postavy neznáme a atmosféra spolu s napětím dosahuje vrcholu. Nutno dodat, že závěr je perfektní a nepostrádající smysl (zde si divák onu vrtkavost jakéhokoli lidského rozhodnutí uvědomí dvojnásob)._ Část druhá je podstatně omezenější ať už s ohledem na napětí, které zde notně pokulhává, tak na celkovou absurditu celého příběhu (v tom negativním smyslu)._Poslední (a nabízí se říci uzavírající) část se mi zdála obsahově, tedy dějově, nejzajímavější a jako divák jsem se u ní bavil nejvíc. Ovšem logických trhlin je tady až přespříliš (casino, houmeles), což nelze jednoduše přejít a ve výsledku ignorovat. Závěr celého filmu, jakožto závěr dané části mě lehce zklamal. Uvítal bych jinou alternativu, která by všechny tři příběhy nějakým způsobem sjednotila, nebo naopak vyvolala otázku o jejich "bezvýznamnosti". Představoval bych si nový začátek, ne pouze závěr dané části._Co se týče mého pohledu na film jako celek, což už je samo o sobě hodně složité - pohlížet na rozfázovaný film jako na celek -, nevyhnu se jistému dojmu o uspěchanosti a nedotaženosti námětu. Někdo zde zmiňoval, že četl nejprve scénář a až poté viděl film a scénář byl podle jeho slov podstatně lepší; tomu věřím, protože jakkoli je "Lola" po technické stránce invenční a nápaditá, postrádá u mě tah na branku ve smyslu vyznění. V mnoha momentech mi to připomínalo spíše avantgardu, než snímek s jasným cílem a v tom spatřuji jeho hlavní slabinu. Přesto jsem se dobře bavil a to bych měl jako divák ocenit v první řadě, proto zasloužené 4*. ()

Josefin

Výborný režijní počin Toma Tykwera, dokonalý soundtrack. Franka Potente v roli Loly skvělá volba. Hmm crazy barvička na vlasech ji moc slušela. ()

Hanzisko

Je to německej film, hrajou tam samý Němci, viděl sem to v němčině s titulkama, ale i přes to všechno musim uznat, že je to fakt dobrej film ! ;) ()

Pecival

Klipový filmy sice v lásce zrovna nemám, ale tady udělám vyjímku. Režijně opravdu na úrovni, hrátky s paralerním vesmírem jsou super, dobře zvolení vystresovaní herci a hlavně našláplá hudba, která pasu jako pověstná prdel na hrnec. Rychlá, svižná jednohubka, která chutná skvěle. ()

venca163

"Míč je kulatý. Hra trvá 90 minut. To je fakt. Vše ostatní je jen teorie." Já prostě můžu soundtrack-driven filmy. Tady je navíc spoustu skvělejch tvůrčích blbinek a všechno to dohromady tak nějak dává smysl (včetně toho trochu tlustýho zadku Franky Potente). Paráda. (90%) ()

voleman

Film který má bleskové tempo, a po celou dobu nedlouhé stopáže ani na minutku nenudí. Vynikající kamera společně s perfektní a neokoukanou režii, dělají z tohoto filmu opravdu nadprůměrný a originální divácký zážitek. Právě nedlouhá doba trvání snímku je tady velmi pozitivní a díky tomu se nestihlo ani nic pokazit. Mnoho dnešních filmů právě trpí tím, že jsou moc dlouhé a proto potom většinou i nudné. Zde bylo opravdu všechno od začátku do konce skvěle promyšlené a poté i skvěle natočené. 90% ()

Ironfood

Tak vizuální stránka není špatná, obzvlášť na německý film. Po obsahové stránce je to už bohužel mnohem slabší. Třikrát se nám tu zopakuje krátký časový úsek ze života hlavní hrdinky, v němž je potřeba získat ztracené prachy z obchodu s drogami. Děj se pokaždé trošičku promění, což by mohlo být zajímavé, kdyby tyto změny byly třeba důsledkem nějakého odlišného kroku hlavní hrdinky. Bohužel se ale polovina věcí mění bez zřejmého důvodu, takže mi nějak uniká, co tím chtěl autor říct. Není ale samozřejmě vyloučeno, že chyba je na mé straně... ()

solskjaer

Nemám rád německé filmy! Většinou jde o stupidní komedie bez hlavy či paty. Tento film je ovšem zcela odlišný. Již tím že je opravdu perfektně natočený a kameraman by si za něj zasloužil metál. Tom Tykwer velice překvapil a musím uznat že natočil svůj druhý nejlepší snímek (samozřejmě po NEBI). Franka Potente v tomto filmu vyzrála v opravdovou hvězdu a Moritz Bleibtreu si řekl o další skvělé role (V červenci, Experiment) ()

lewwin

Oddychový a originální německý film (ano, i Němci dokáží zřejmě občas udělat něco dobře) s rudou divou Potentovou=) ()

vincent

Formálne zaujímavá farebná "podívaná" s veľmi dobrou hudbou. Možno to stačí pozrieť len raz ale stojí to za to. Je to čosi ako 81 minútový videoklip s dejovou líniou. ()

DeLaMorte

Pro tento film mám velkou slabost!Vždycky když se mě někdo optá jaký vlastně tento film je odpovím jednoznačně : Tento film je 81min dlouhý videoklip!Tom Tykwer to prostě válcuje jak režijně tak hudebně! ()

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku